Didžiąją dalį pagrindinės sudėties žaidėjų praradusiai Volgogrado ekipai koja kojon su svečiais iš Lietuvos žygiuoti pavyko tik kiek daugiau nei kėlinį. Prasidėjus antrajam ketvirčiui „Neptūno“ pranašumas tesiekė 4 taškus (23:19), tačiau tuomet svečiai spurtavo 6:0 ir Danielis Ewingas pranašumą pirmą kartą rungtynėse padidino iki dviženklio (29:19).

Pirmąją mačo pusę vainikavo Mindaugo Girdžiūno tritaškis, pataikytas praktiškai su pabaigą skelbiančia sirena (43:29), o po ilgosios pertraukos „Neptūnas“ ėmė dominuoti aikštėje. Trečiajame kėlinyje surengę spurtą 10:0 klaipėdiečiai savo pranašumą padidino iki 21 taško (57:36) ir „raudonasis spalis“ kapituliavo.

Paskutinis mačo kėlinys tebuvo nieko nebelėmęs formalumas.

Uostamiesčio ekipa šiose rungtynėse dvitaškius metė 59 proc. taiklumu (25/42), o iš trijų taškų zonos atakavo 36 proc. taiklumu (9/25). Kovą dėl kamuolių „Neptūnas“ laimėjo 38-35, klydo rečiau nei varžovai (13-20) ir pagal naudingumo koeficientą oponentus pranoko 107-73.

Po šios pergalės „Neptūnas“ E grupėje išlieka savo likimo šeimininku. Kelialapį į LAST-32 etapą uostamiesčio krepšininkams garantuotų bent viena pergalė per likusias dvejas Europos taurės rungtynes.

Namie ateinančią savaitę klaipėdiečiai surems ginklus su Žemutinio Naugardo „Nižnij Novgorod“ (5/3), o dar po savaitės išvykoje žais su Atėnų AEK (4/4) krepšininkais.

„Neptūnas“: Vytautas Šarakauskas 24 (10 atk. kam.), Mindaugas Girdžiūnas 19 (3/4 trit.), Arnas Butkevičius 13, Donatas Zavackas 13 (3/5 trit.), Danielis Ewingas 8, Travisas Baderis 9 (1/6 trit.), Harvey Grantas 7, Arvydas Šikšnius 2, Gilvydas Biruta 2.

„Krasnyj Oktiabr“: Vasilijus Zavorujevas 20, Maksas Adamas Konate 18, Jevgenijus Voitiukas 13, Andrejus Matejunas 6.

Pirmojo rato komandų tarpusavio akistatą Klaipėdoje D. Adomaičio auklėtiniai laimėjo tik per pratęsimą – 99:90. Visgi nuo to laiko rusų komandoje įvyko daug permainų. Dėl nuolatinių kelionių ir fakto, kad klubas neturi kokybiškos namų arenos, komandą paliko amerikiečiai Tony Mitchellas, D.J. Cooperis, Jordanas Hamiltonas, JaJuanas Johnsonas ir Richardas Guinnas.

Namų rungtynes ant žlugimo ribos atsidūręs Volgogrado klubas yra priverstas žaisti Maskvoje, kur nesulaukia jokio vietos sirgalių palaikymo. Mačą su „Neptūnu“ arenoje stebėjo vos 158 žmonės, tarp kurių buvo Europos Sąjungos ambasadorius Maskvoje Vygaudas Ušackas.