Paskutinį kartą „Žalgiris“ prieš „Barceloną“ laimėjo 2004-ųjų metų lapkritį, kai Vido Ginevičiaus vedami žalgiriečiai 102:98 palaužė ispanų žvaigždes. Apskritai skaičiuojant nuo 1985 metų, kuomet komandos susitiko pirmą kartą, „Žalgiris“ per 20 mačų iškovojo vos vieną pergalę.

„Barcelona“ atitrūko trečiame kėlinyje. Jame atsigavo ir varžovų veteranas Juanas Carlosas Navarro, po kurio labai sudėtingo tritaškio per Manto Kalniečio rankas „Žalgirio“ deficitas išaugo iki 12 taškų (53:65). Iš viso snaiperis per kėlinį pelnė 10 taškų.

Netrukus Samardo Samuelsas „su mėsom“ kalė kamuolį iš viršaus per Robertą Javtoką ir Paulių Jankūną, ir „Barcelona“ priekyje buvo jau 14 taškų persvara (53:67).

Nors ketvirtame kėlinyje žalgiriečiams buvo pavykę sumažinti atsilikimą iki 6 taškų (63:69), „Barceloną“ į priekį timptelėjo Carlosas Arroyo. Prastoje „Žalgiriui“ atkarpoje įžaidėjas pelnė 8 taškus ir sukrovė savo komandai rekordinį pranašumą (79:65).

Likus 2 minutėms, „Žalgiris“ įjungė antrą pavarą – po Iano Vougiouko dvitaškio šeimininkai sumažino deficitą iki 8 taškų (73:81).

Visgi tai buvo viskas, ką žalgiriečiams pavyko padaryti – užtikrintai pabaigoje žaidę svečiai iškovojo sudėtingą pergalę (85:78).

Šiame mače „Žalgiriui“ pritrūko legionierių indelio – Olivier Hanlanas per 16 minučių pelnė 2 taškus, o 8 minutes aikštelėje praleidęs Brockas Motumas taškais iš viso nepasižymėjo.

Nors šeimininkai puikiai metė dvitaškius (30/48, 62,5 proc.) ir baudų metimus (9/10, 90 proc.), jiems pritrūko taiklių tritaškių – tikslą pasiekė tik 3 tolimi metimai iš 15 (20 proc.).

Kitą savaitę Lietuvos čempionai išvykoje susitiks su Atėnų „Panathinaikos“ klubu.

„Žalgiris“: Renaldas Seibutis 18 (6/8 dvit., 1/1 trit., 3/4 baud.), Paulius Jankūnas 17 (4/6 dvit., 1/1 trit., 6/6 baud ,21 naud. bal.), Ianas Vougioukas 16 (7 atk. kam.), Mantas Kalnietis 7, Robertas Javtokas ir Edgaras Ulanovas (5 rez. perd., 12 naud. bal.) po 6.

„Barcelona“: Ante Tomičius 18 (8 atk. kam., 22 naud. bal.), Carlosas Arroyo 12, Pau Ribas 11, Justinas Doellmanas ir Juanas Carlosas Navarro po 10, Tomašas Satoransky 7.