LSU fantastiškai išsigelbėjo paskutinę sekundę

Itin dramatiškas LSKL rungtynes savo žiūrovų akivaizdoje laimėjo Lietuvos sporto universiteto (LSU) studentai – jie dvikovoje su Kauno kolegijos (KK) ekipa fantastiškai išsigelbėjo paskutinę sekundę – 86:85 (22:27, 21:19, 23:14, 20:25). Pergalingus du taškus paskutinę akimirką pelnė ir rungtynių didvyriu tapo Kristupas Žemaitis.

Iki rungtynių pabaigos likus 13 sek. KK krepšininkai pirmavo minimalia persvara – 85:84 ir dar turėjo kamuolį savo rankose. KK studentai susibūrė minutės pertraukėlei, tačiau po jos prasidėjo jų košmariškos sekundės: LSU krepšininkas K. Žemaitis vos per 2 sekundės prasižengė prieš KK žaidėją Arminą Kelmelį, o šiam stojus prie baudų metimo linijos sudrebėjo ranka – abu metimai skriejo pro šalį. LSU krepšininkas Andrius Globys po krepšiu atkovojo kamuolį ir likus 1 sek. K. Žemaitis pelnė pergalingus taškus.

Jis LSU komandai iš viso pelnė 27 taškus (8/11 dvit., 7 rez. perd., 29 naudingumo balai), 22 taškus prie pergalės pridėjo Taurantas Tamošiūnas, 12 (9 atk. kam.) – Tomas Miškinis, 8 – Andrius Globys.

KK gretose išsiskyrė Antanas Bertašius, pelnęs 21 tašką, Eivydas Mološčiakas – 18 (10 rez. perd.), Giedrius Stankevičius – 14, Justinas Žirlys – 10 (9 atk. kam.).

„Reikia pagirti vaikinus, kad kovėsi iki paskutinės sekundės ir išplėšė pergalę. Laimėti tokias rungtynes – dvigubas džiaugsmas. Žaidėme namuose, tad žiūrovams emocijų ir džiaugsmo buvo į valias“, – iškart po dvikovos neslėpdamas geros nuotaikos klabėjo LSU vyr. treneris Edas Nickus.

Jis pripažino, kad jo komanda atsakingomis akimirkomis darė klaidų – nepataikė iš po krepšio, neįmetė baudų, tačiau svarbiausia, kad dėl pergalės atidavė savo širdis.

„Dėl gripo negalėjo rungtyniauti Modestas Žaunieriūnas, dėl pėdos traumas – Justas Nausėda. Čiurną rungtynių metu pasitempė Šarūnas Beniušis. Neturėjome lygiaverčių keitimų, tačiau jaunimas išsikapstė. Jiems tokios rungtynės – labai naudinga patirtis“, – pabrėžė LSU treneris.

LSU iškovojo jau trečiąją pergalę iš tiek pat galimų, o KK studentų sąskaitoje – 1 pergalė ir 2 pralaimėjimai.

VU ketvirtame kėlinyje nokautavo ŠU

Toliau buksuoja praėjusio sezono LSKL bronziniai prizininkai Šiaulių universiteto (ŠU) krepšininkai. Šįkart jie namuose rezultatu 66:80 (25:25, 18:15, 17:13, 6:27) nusileido Vilniaus universiteto (VU) ekipai.

ŠU po trijų kėlinių pirmavo 60:53, tačiau ketvirtąjį kėlinį vilniečiai suaktyvino gynybą, kilo į lemiamą šturmą ir tai davė vaisių – net penkias minutes šiauliečiai nesugebėjo pelnyti nė taško, o tuo metu svečiai pelnė 18 taškų ir persvėrė rezultatą savo naudai – 71:60.

Po ion šalto dušo ŠU nebesugebėjo atsitiesti ir buvo priversti susitaikyti su antru ion sezono pralaimėjimu.

VU komandai (3 pergalės iš tiek pat galimų) 23 taškus pelnė Tautvydas Pipiras, 12 (9 atk. kam.) – Karolis Brusokas, po 11 – Medas Kuprijanovas, Laurynas Jasionis ir Vytautas Saulis, 10 (13 atk. kam.) – Domantas Pipiras.

ŠU gretose 18 taškų surinko Arūnas Sajevičius, po 15 taškų pridėjo Augustas Pampikas ir Simas Deveikis, 9 – Karolis Guščikas.

„Tris kėlinius tampėmės, bet jautėme, kad galime įveikti šią ŠU ekipą. Ji šįkart nebuvo tokia galinga, kaip ankstesniais metais. Ketvirtajame kėlinyje pradėjome agresyviau gintis ir tai davė rezultatą. Vyrai – šaunuoliai, parodė charakterį. Kai įdedi širdi ir kovoji negailėdamas jėgų – negali nesisekti“, – kalbėjo VU treneris Rimantas Kaminskas.

Klaipėdiečiai Kaune pranoko KTU

Antrąją pergalę iš tiek pat galimų iškovojo Klaipėdos universiteto (KU) studentai. Šįkart Mindaugo Stašiaus treniruojama ekipa Kaune rezultatu 74:66 (16:18, 16:12, 20:25, 22:11) pranoko Kauno technologijos universiteto (KTU) atstovus.

Tris kėlinius virė apylygė kova, tačiau visgi ketvirtajame kėlinyje pajūrio atstovai rado priešnuodžių prieš KTU žaidėjus.

Klaipėdos ekipą į pergalę vedė net 25 taškus surinkęs Evaldas Šaulys, po 13 surinko Aidas Einikis ir Erikas Kubilius, 10 (17 atk. kam.) – Matas Jucikas.

KTU komandos lyderiu vėl buvo Mindaugas Jakšas, surinkęs 15 taškų, Dovydas Šemeklis pelnė 13, Matas Edgaras Staniukaitis ir Gintautas Kybartas – po 10 tšk.

„Pergalę lėmė gynyba. Tris kėlinius vargome, tačiau džiugu, kad galiausiai ketvirtajame kėlinyje žaidėjai suprato, ko iš jų noriu ir įgyvendino visas užduotis. Be to, laimėjome kovą po krepšiais dėl atšokusių kamuolių – 45:33, tad turėjome daugiau antrų ir net trečių šansų pakartoti savo metimus. Laimėti išvykoje – puiku, juolab, kad praėjusį sezoną KTU ekipos mums nepavyko įveikti, pagaliau pralaužėme ledus“, – džiaugėsi KU treneris Mindaugas Stašys.

Čempionai sutriuškino ASU studentus

LSKL čempionai Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) krepšininkai savo žiūrovų akivaizdoje net 36 taškų skirtumu – 109:73 (24:17, 22:13, 29:23, 34:20) Aleksandro Stulginskio universiteto (ASU) ekipą.

VDU komandą į pergalę vedė 22 taškus pelnęs Rokas Stankevičius, po 14 surinko Martynas Echodas ir Marijus Užupis (8 atk. kam.), 13 – Donatas Sabeckis, 12 (8 atk. kam.) – Lukas Grabauskas, 11 – Ignas Labutis.

ASU komandai Vilius Pocius pelnė 16 taškų, Ernestas Serkevičius – 14, Edgaras Tamašaitis ir Domantas Senda – po 8 tšk.

VDU akivaizdžiai laimėjo kovą po krepšiais dėl atšokusių kamuolių – 61:32.

LEU namuose po nervų karo įveikė LCC

Lietuvos edukologijos universiteto (LEU) krepšininkai į savo sąskaitą įsirašė pirmąją sezono pergalę – namuose po atkaklios kovos rezultatu 79:75 (25:22, 16:21, 24:18, 14:14) nugalėjo svečius iš Klaipėdos – LCC tarptautinio universiteto studentus.

Po penkerių metų pertraukos į LSKL grįžusiems LCC atstovams kol kas nepavyksta iškovoti pergalės – šiame čempionate patyrė trečiąjį iš eilės pralaimėjimą.

Paskutinę minutę rezultatas dar buvo lygus – 75:75, tačiau klaipėdiečiams paskutinės dvikovos sekundės susiklostė nesėkmingai ir teko namo važiuoti prastomis nuotaikomis.

LEU komandai po 14 taškų surinko Justas Gečas ir Gediminas Povilavičius (12 atk. kam.), Tautvydas Pauliukėnas prie pergalės pridėjo 12 taškų, Nerijus Pigaga, Lukas Aukštikalnis ir Tomas Zdanavičius – po 10 tšk.

LCC gretose išsiskyrė 16 taškų surinkęs Justas Grikštas, 12 pridėjo Arvydas Kačiūnas, 10 – Mantas Montvila, 9 – Vincentas Aleksandravičius.

LEU laimėjo kovą po krepšiais dėl atšokusių kamuolių – 45:38, tačiau dažniau klydo – 28:17.