Penktadienį dėl vietos finale Kanados krepšininkai žais su Venesuelos ekipa, o Argentinos rinktinės varžove bus čempionės titulą ginanti Meksikos komanda.

Kanadiečiams pirmą vietą X grupėje garantavo įtikinama pačių pergalė trečiadienį 120:103 (36:18, 29:28, 31:26, 24:31) prieš Dominikos Respubliką.

Lietuvių kilmės Nikas Stauskas per 25 minutes pelnė 14 taškų (3/6 dvitaškiai, 2/2 tritaškiai, 2/2 baudos) ir atkovojo 7 kamuolius.

Tuo metu Meksikos rinktinė po fantastiškai sužaisto ketvirto kėlinio 95:83 (20:26, 25:16, 14:30, 36:11) palaužė prieš pirmą nesėkmę patyrusius ir į antrą vietą nukritusius Argentinos krepšininkus, kurie trečio kėlinio pabaigoje pirmavo 15 taškų skirtumu (72:57), tačiau likusią atkarpą pralaimėjo net 11:38.

Nugalėtojams net 38 taškus ir 14 atkovotų kamuolių surinko Gustavo Ayonas (14/23 dvitaškiai, 10/12 baudos).

Argentiniečių gretose Luisas Scola įmetė 26, Andresas Nocioni 19, Vilniaus „Lietuvos ryto“ naujokas Nicolas Laprovittola 11 taškų (3/3 tritaškiai, 5 rez. perd.).

Paskutinė vietą pusfinalyje iškovojo Venesuelos komanda, 75:62 (21:22, 19:13, 19:17, 16:10) nugalėjusi Panamą ir dėl geresnio tarpusavio rungtynių balanso aplenkusi taip pat trečią pergalę trečiadienį iškovojusius Puerto Riko krepšininkus, kurie 80:69 (23:12, 24:11, 20:19, 13:27) įveikė Urugvajų.

Galutinė antro etapo X grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pralaimėjimai, taškų santykis, taškai):

1. Kanada 7 6 1 707:572 13
2. Argentina 7 6 1 611:564 13
3. Meksika 7 6 1 577:530 13
4. Venesuela 7 3 4 496:502 10