Rusijos vėliava vis dar figūruoja tarp 16-mečių pirmenybių dalyvių, bet dabar tai – tik formalumas.

Jevgenijaus Kisurino auklėtiniai neatvyks į Kauną, o visose čempionato tvarkaraštyje numatytose rungtynėse rusams bus įskaityti techniniai pralaimėjimai 0:20.

Tai reiškia, kad Rusijos ekipa automatiškai užims paskutinę vietą turnyre ir iškris į B divizioną. Todėl kitais metais rusų jaunučiams teks žaisti su tokiomis komandomis kaip Liuksemburgas, Škotija ar Airija.

Čempionatą Kaune rusai turėjo pradėti A grupėje kartu su Turkija, Vokietija ir Anglija.

„Visiškas nusivylimas. Mes pusmetį ruošėmės, surengėme šešias stovyklas, dalyvavome keturiuose turnyruose, išbandėme 40 žaidėjų, o dabar... Teks paleisti vaikinus namo“, – savo emocijas sužinojus apie FIBA sprendimą apibūdino Rusijos rinktinės strategas J. Kisurinas.

Primename, kad praėjusią savaitę FIBA laikinai suspendavo Rusijos krepšinio federaciją (RFB), taip uždrausdama visoms šios šalies nacionalinėms komandoms ir teisėjams dalyvauti oficialiose tarptautinėse varžybose.

Tokių priemonių imtasi dėl Rusijos krepšinį skaldančio vidinio ginčo, FIBA nuomone, neleidžiančio federacijai dirbti tinkamomis sąlygomis ir išlaikyti krepšinio kontrolę šalyje.

RFB atstovai pakviesti į rugpjūčio 7-9 dienomis Tokijuje (Japonija) vyksiantį FIBA valdybos posėdį pateikti paaiškinimus apie teisinę federacijos situaciją.

2013 metais iš RFB prezidento pareigų atsistatydino Aleksandras Krasnenkovas, o jį pakeitusios Julijos Anikejevos pergalę rinkimuose oponentai užginčijo teisme. Rusijos krepšinio apžvalgininkai skirtingose barikadų pusėse pirmiausia įžvelgia 2010 metais iš RFB pasitraukusio, bet įtaką išlaikiusio Sergejaus Černovo ir Maskvos CSKA klubo prezidento Andrejaus Vatutino šešėlius.

Naujų rinkimų, numatytų rugpjūčio 25 d., favoritu laikomas buvęs garsus rusų krepšininkas Andrejus Kirilenka.