Buvusio mero Artūro Zuoko sudarytos paramos sutartys, kuriomis sostinės savivaldybė įsipareigojo finansuoti „Lietuvos rytą“, „Žalgirio“ futbolo klubą ir moterų krepšinio ekipą „Kibirkštis-Viči“, šiemet baigia galioti, bet nauja miesto valdžia neketina užsukti dotacijų čiaupo.

„Nematome pagrindo kažką keisti. Save gerbiantis miestas privalo turėti reprezentacines komandas ir prisidėti prie jų išlaikymo“, – sakė R. Šimašius.

Dosniausiai iš trijų klubų, kurių dalininkė yra savivaldybė, iki šiol remiamas Lietuvos krepšinio lygos (LKL) vicečempionas „Lietuvos rytas“. Jam šiemet numatyta skirti 1,158 mln. eurų. Futbolo A lygos čempionui „Žalgiriui“ atriekta 869 tūkst., o „Kibirkščiai-Viči“ – 203 tūkst. eurų.

Tiesa, klubams kol kas pervesta pusė žadėtų lėšų, o likusi dalis iki praėjusios savaitės miesto tarybos posėdžio net nebuvo numatyta biudžete. Bet savivaldybės atstovai ramina, kad paramos planas bus įgyvendintas iki pabaigos.

Jei Vilniaus vadovai nepakeis nuomonės, kitais metais finansavimas išliks panašus, tačiau klubams teks įgyvendinti keletą sąlygų.

„Su klubais esame aptarę, kaip jie galėtų duoti daugiau naudos miestui. Norime lipdyti labai aiškią sistemą, integruoti į klubus vaikų ir jaunimo sportą. Tokie uždaviniai gali atsirasti ir naujose paramos sutartyse“, – aiškino R. Šimašius.

DELFI žiniomis, nuo kito sezono po „Lietuvos ryto“ sparnu turėtų atsidurti Nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL) rungtyniaujanti Vilniaus „Perlo-MRU“ komanda, kurios vairininku gali tapti ilgametis „Lietuvos ryto“ trenerių štabo atstovas Arvydas Gronskis.

Be to, ketinama burti dar vieną dublerių ekipą iš gabiausių sostinės krepšinio mokyklų auklėtinių, kuri varžysis trečioje pagal pajėgumą Regionų krepšinio lygoje (RKL).

Sporto sritį kuruojantis vicemeras Linas Kvedaravičius patvirtino, kad „Lietuvos rytas“ pasiekė preliminarius susitarimus su Sostinės ir Vilniaus krepšinio mokyklomis ir Šarūno Marčiulionio akademija.

„16-18 metų jaunimas pirmiausia pereitų RKL pakopą, paskui – NKL, ir tada kai kurie žaidėjai galbūt galėtų išbandyti save aukščiausiame lygyje. Tai būtų naudinga miestui ir visam sportuojančiam jaunimui. Skaidriai panaudojus paramos lėšas, galima pasiekti gerų rezultatų“, – DELFI kalbėjo L. Kvedaravičius.

Tiesa, paklaustas, ar „Lietuvos ryto“ finansai visiškai skaidrūs, vicemeras pripažino, kad juose kartais sunku susigaudyti. Vienas sostinės vadovų netgi negalėjo tiksliai pasakyti, koks buvo klubo šio sezono biudžetas – jo žodžiais, maždaug 11 ar 12 mln. litų (apie 3,5 mln. eurų), nors neoficialiai minimi ir didesni skaičiai.

„Ataskaitos už savivaldybės paramos panaudojimą mums pateikiamos, bet norėtųsi didesnio aiškumo. Nuo šiol labiau kreipsime dėmesį į tai. Su klubu sutarta, kad pagrindiniai sprendimai bus priimami derinant su savivaldybe, miesto dalyvavimas bus žymiai intensyvesnis“, – žadėjo L. Kvedaravičius.

Vis dėlto R. Šimašius teigia, kad kištis į klubo valdymą savivaldybė neplanuoja.

„Vidinių klubo reikalų sprendimas galbūt nėra pirmaeilis dalykas. Svarbu, kad komanda džiugintų vilniečius ir sportininkams suteiktų perspektyvą kopti karjeros laiptais. Kaip ir minėjau, norime klubus integruoti į miesto gyvenimą. Toks ir būtų savivaldybės dalyvavimas klubo valdyme“, – aiškino Vilniaus meras.

Beje, žiniasklaidoje jau nuskambėjo gandai, kad „Lietuvos rytas“ kitame sezone dalį namų rungtynių vėl žais „Siemens arenoje“, kurią pastaruoju metu buvo apleidęs. Erdvesnės salės nuoma klubui būtų privaloma, jei išsipildytų svajonės apie vardinį kvietimą į Eurolygą.

Bet kol kas nei „Siemens arenos“, nei „Lietuvos ryto“ atstovai oficialiai nepatvirtino pasiekę susitarimą. L. Kvedaravičius teigimu, savivaldybė šiose derybose netarpininkauja, bet, vicemero žiniomis, jos juda „gera linkme“.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (98)