„Prieš finalą turbūt vienintelis prognozavau, kad rezultatas bus 4:0. Žinoma, serija dar nesibaigė, bet geriausiu atveju bus 4:1“, – sakė J. Vainauskas.

Jis ne tik kritikavo Marcelo Nicolos darbą ir sprendimus, bet ir užsiminė, kad „Lietuvos rytas“ jau galimai dairosi jam įpėdinio.

„Finalo metu sklinda tam tikros kalbos, kad „Lietuvos rytas“ jau pradėjo ieškoti naujo trenerio. Šalia eilėje vietos į šį postą belaukiančio Virginijaus Šeškaus atsistojo ir septintą vietą LKL su ketvirtos komandos sudėtimi užėmęs „Šiaulių“ jaunasis strategas Gediminas Petrauskas. Vilniečių laukia pakankamai gąsdinanti perspektyva, jei būtent jis atsistotų prie vis gilyn ir gilyn į krepšinio užribį grimztančios ekipos vairo“, – tvirtino jis.

Tiesa, jis užsiminė, kad G. Petrauskas iš pradžių gali dirbti asistentu ir pakeisti šios pareigose „vienintelį krepšinį „Lietuvos ryto“ trenerių štabe išmanantį Arvydą Gronskį“.

Įdomu, kad „Lietuvos rytas“ paskutinę pergalę LKL finale iškovojo daugiau nei prieš ketverius metus – 2011 m. gegužės 9 dieną (81:70). Nuo to laiko vilniečiai pralaimėjo 12-a mačų iš eilės, įskaitant sausas serijas 2012 m. (0:3) ir 2013 m. finaluose (0:4).