Pirmą dvikovą sostinėje „Lietuvos rytas“ laimėjo taip pat tik po atkaklios kovos 88:79, o trečias susitikimas gegužės 20-ą dieną (trečiadienį) vyks vėl Vilniuje.

Rezultatas:

„Neptūnas“ -„Lietuvos rytas“ - 107:101 (24:18, 24:29, 16:23, 30:24, 13:7), - po pratęsimo, serija 1-1.

„Neptūnas“: Deividas Gailius 22 (5 atk. kam., 6/8 dvitaškiai, 3/6 tritaškiai, 1/3 baudos), Arnas Butkevičius 20 (9 atk. kam., 3/4 dvitaškiai, 3/3 tritaškiai, 5/6 baudos), Donatas Zavackas 17 (1/1 dvitaškiai, 3/8 tritaškiai, 6/6 baudos), Mustafa Adeenas Shakuras 16 (4/8 dvitaškiai, 1/3 tritaškiai, 5/7 baudos), Martynas Mažeika (5 atk. kam., 3/6 dvitaškiai, 2/6 tritaškiai) ir Simas Galdikas (4/5 dvitaškiai, 4/4 baudos) po 12, Vytautas Šarakauskas 6, Mindaugas Girdžiūnas 2, Valdas Vasylius 0 taškų (09:41 min.). Raidas Nacius, Justas Sinica ir Ivanas Naliubovas nežaidė.

„Lietuvos rytas“: Gediminas Orelikas 27 (5 atk. kam., 6/7 dvitaškiai, 5/7 tritaškiai, 0/2 baudos), Antanas Kavaliauskas 24 (10 atk. kam., 11/13 dvitaškiai, 2/2 baudos), Adas Juškevičius 13 (1/4 dvitaškiai, 3/6 tritaškiai, 2/2 baudos), Mindaugas Lukauskis (1/2 dvitaškiai, 1/2 tritaškiai, 4/8 baudos) ir Mike'as Moseris (3/3 dvitaškiai, 1/2 tritaškiai) po 9, Travisas Leslie 7, Martynas Gecevičius 5 (10 rez. perdav., 1/7 dvitaškiai, 0/3 tritaškiai, 3/4 baudos), Kšyštofas Lavrinovičius 4, Billy Baronas 1 taškas. Artūras Valeika ir Simas Jasaitis nežaidė.

Rungtynių eiga:

„Neptūno“ starto penketas: Martynas Mažeika, Mustafa Shakuras, Donatas Zavackas, Deividas Gailius ir Simas Galdikas.

„Lietuvos ryto“ starto penketas: Žygimantas Janavičius, Martynas Gecevičius, Gediminas Orelikas, Mindaugas Lukauskis ir Antanas Kavaliauskas.

Pirmus taškus tolimu tritaškiu su 24 sek. sirena pelnė D. Gailius (3:0). Į S. Galdiko metimą iš po krepšio (5:0) G. Orelikas atsakė tritaškiu, o M. Lukauskis - dvitaškiu (5:5). G. Gailius vėl persvėrė santykį (7:5). Kurį laiką tęsėsi atkakli kova (7:7). Tada „Neptūnas“ spurtavo 6:0 ir atitolo (13:7). Vilniečiai paprašė minutės pertraukėlės, o po jos abi komandos apsikeitė dvitaškiais (15:9). Po G. Oreliko metimo iš po krepšio svečiai priartėjo (15:11). Taškais apsikeitė Vytautas Šarakauskas ir G. Orelikas (17:14). Po M. Mažeikos metimo klaipėdiečiai turėjo 5 taškų persvarą (21:16). G. Orelikas metimu iš vidutinio nuotolio sumažino deficitą (21:18). Paskutinę kėlinio sekundę Arnas Butkevičius ore atkovojo kamuolį ir dėjimu su pražanga padidino skirtumą. Po pirmų 10 min. „Neptūnas“ pirmavo - 24:18.

Antras ketvirtis prasidėjo G. Oreliko tritaškiu (24:21). Tuo pačiu atsakė ir A. Butkevičius (27:21). Savotišką tritaškių konkursą surengė A. Butkevičius, G. Orelikas ir Adas Juškevičius (32:27). Po „Lietuvos ryto“ nesėkmingų baudų metimų (1/6) klaipėdiečiai pirmavo - 37:30. A. Juškevičius tritaškiu ir Mike'as Moseris dėjimu sumažino svečių atsilikimą - 37:35. Agresyvus A. Kavaliausko žaidimas puolime leido „Lietuvos rytui“ pirmą kartą persverti rezultatą (42:43, 18-ą min.). Netrukus G. Orelikas dėjimu padidino vilniečių pranašumą (42:45). M. Shakuras baudomis ir metimui iš po krepšio sugrąžino iniciatyvą aikštės šeimininkams (46:45). Kurį laiką vyko lygi kova, o D. Gailius metimu iš po krepšio po 20 min. žaidimo švieslentėje užfiksavo skaičius 48:47 „Neptūno“ naudai.

Trečias ketvirtis prasidėjo A. Kavaliausko taškais (48:49) ir M. Gecevičiaus tritaškiu, po kurio kamuolys net nelietė lanko. Netrukus dar 5 taškus iš eilės (iš viso 23) surinko G. Orelikas ir „Lietuvos rytas“ įgijo rekordinę 6 taškų persvarą (48:54, tritaškiai - 5/6). Po A. Kavaliausko baudų ir metimo iš po krepšio svečių pranašumas - 10 taškų (50:60). „Neptūnas“ tuoj pat atsakė savo spurtu 5:0 (55:60). Į Traviso Leslie taškus (1+2) M. Mažeika atsakė tritaškiu (58:63). Taškais apsikeitė Kšyštofas Lavrinovičius (2-tšk.), V. Šarakauskas (2-tšk.) ir A. Juškevičius (3-tšk.) - 60:68. Kėlinys baigėsi T. Leslie dėjimu ir Mindaugo Girdžiūno metimu iš vidutinio nuotolio. Po 30 min. kovos „Lietuvos rytas“ pirmavo - 64:70.

Lemiamas ketvirtis prasidėjo D. Gailiaus taškais (66:70). Greito puolimo smaigalyje atsidūrė A. Juškevičius (66:72). Tolimais metimais savo aistruolius nudžiugino M. Moseris ir D. Zavackas, o baudas įmetė T. Leslie (69:77). Tada vėl sublizgėjo A. Butkevičius: jis antrą kartą šiose rungtynėse įdėjo su pražanga, o kitoje atakoje pataikė dar ir tritaškį (75:79). M. Gecevičius įmetė tik vieną baudą (75:80).

Po M. Lukauskio tritaškio ir D. Zavacko baudų - 80:85 (likus 4:33 min.). D. Gailius dvitaškiu dar labiau priartino „Neptūną“ (82:85), o M. Lukauskis įmetė tik vieną baudą (82:86). Po Ž. Janavičiaus tritaškio kamuolys net nelietė lanko, o kitoje aikštės pusėje M. Shakuras buvo taiklus (85:86, likus 3 min.). Tada vilniečiams pavyko firminis M. Gecevičiaus ir A. Kavaliausko derinys „du prieš du“, o kitoje atakoje pats M. Gecevičius laisvas atsidūrė po varžovų krepšiu (85:90, likus 1:40 min.). A. Kavaliauskas galingai įdėjo (86:92), bet D. Gailius pataikė du tritaškius (92:94, likus 32,9 sek.). A. Juškevičius perduodamas kamuolį A. Kavaliauskui jį prarado, o „Neptūnui“ paskutinei atakai liko 9,9 sek. Pirmas bandymas klaipėdiečiams nepavyko, bet antro metu M. Mažeika per 5 sek. prasiveržė per visą aikštę ir išlygino rezultatą - 94:94. Pratęsimas.

Papildomo laiko pradžioje tritaškį pataikė D. Zavackas (97:94), M. Lukauskis įmetė tik vieną baudą (97:95), o A. Juškevičius - dvi (97:97). Lemiamu momentu „Neptūnas“ spurtavo 6:0, kai baudas ir dvitaškį pataikė D. Zavackas, o dėjimu krepšį sudrebino M. Shakuras (103:97, likus 1:32 min.). A. Kavaliauskas įmetė iš po krepšio, M. Lukauskis - baudas 103:101 (likus 57 sek.). „Lietuvos rytas“ surengė dvi nesėkmingas atakas, o „Neptūno“ persvarą įtvirtino pražangomis stabdytų A. Butkevičiaus ir M. Shakuro taiklūs baudos metimai. Klaipėdiečiai šventė pergalę - 107:101.