Likus žaisti keturias minutes Rusijos čempionai turėjo net 9 taškų pranašumą. Bet „Olympiacos“ nė neketino pasiduoti. Mačo didvyriu tapo lemiamu momentu prabilęs Vassilis Spanoulis. 33-ejų veteranas per pirmus tris kėlinius buvo surinkęs vos 2 taškus, bet vien per ketvirtąjį į CSKA krepšį jų „įsūdė“ net 11. Tarp jų – ir pergalingą tolimą „bombą“.

Rungtynių eiga:

„Olympiacos“ starto penketas: Vassilis Spanoulis, Vangelis Mantzaris, Georgios Printezis, Tremmellas Dardenas ir Bryantas Dunstonas.

Pirmuosius šio finalo ketverto taškus tolimu metimu pelnė V. Mantzaris, bet čia pat tuo pačiu atsakė A. Voroncevičius (3:3). Tuomet CSKA kiek truktelėjo į priekį (9:5), bet po poros atakų rezultatas vėl tapo lygus (9:9). S. Weemsas įmetė vieną baudos metimą, Nando de Colo smeigė tritaškį, o A. Kirilenko pataikė iš po krepšio ir Rusijos čempionai savo persvarą padidino iki kol kas rekordinės (15:9). Tiesa, pranašumą jie išlaikė neilgai – „Olympiacos“ žaidėjai į atsakė dviem tolimais šūviais (15:15). Vis tik po pirmų dešimties žaidimo minučių kiek priekyje maskviečiai – 20:17.

Antro kėlinio pradžioje CSKA iškart įjungė aukštesnę pavarą ir laimėjusi minutės atkarpą 4:0 privertė Giannį Sfairopoulosą prašyti minutės pertraukėlės (24:17). Ir ji padėjo: Brentas Petway pataikė tritaškį, o Ioannis Papapetrou pridėjo dvitaškį ir „Olympiacos“ kvėpavo Rusijos grandams į nugaras (24:22), o po kelių atakų jau ir buvo priekyje (27:28). Ant parketo ir toliau vyko atkakli lygių varžovų dvikova. CSKA komanda ilsėtis išėjo pirmaudama vos tašku – 36:35.

Po pertraukos į aikštelę sėkmingiau įžengė Rusijos ekipa, pelniusi keturis taškus be atsako (40:35). Graikijos čempionams pavyko atsakyti tuo pačiu, bet tuoj pat penkis taškus iš eilės pelnė N. de Colo ir „Olympiacos“ strategui vėl teko stabdyti rungtynes (45:39). Nors rusai vėl buvo nutolę septyniais taškais (49:42), kovingai žaidę graikai iškart priartėjo (49:47). M. Teodosičius prieš pat sireną atliko gražų reidą, pelnė pirmuosius taškus ir padidino CSKA pranašumą – 51:47

Serbas lemiamą ketvirtį pradėjo trimis taikliais baudų metimais (54:47). Nors „Olympiacos“ bandė mažinti atsilikimą, įsibėgęs M. Teodosičius smeigė dar ir tritaškį (57:49). Žaidimo vadžios ir toliau priklausė CSKA krepšininkams (63:54), kol galiausiai V. Spanoulis pataikė tritaškį (63:57). Čia pat dar dvi taiklias baudas pridėjo Kostas Sloukas (63:59). 25-erių graikas greitoje atakoje įmetė ir dvitaškį, o visas rungtynes tylėjęs V. Spanoulis smeigė žudantį tritaškį, o kitoje atakoje ir dvitaškį – Graikijos vicečempionai jau priekyje (63:66). Iniciatyvos ėmęsis S. Weemsas pelnė du taškus ir švieslentėje užsidegė keturi šešetai (66:66). Lemiamoje atakoje kamuolį priėmęs V. Spanoulis šovė iš 7 metrų per rankas, bet pataikė (66:69)! N. de Colo sumetė baudų metimus (68:69). K. Slouko ranka kartą sudrebėjo, bet CSKA nebespėjo suregzti atakos – 68:70.

Rungtynės:

Maskvos CSKA – Pirėjo „Olympiacos“ – 68:70 (20:17, 16:18, 15:12, 17:23)

CSKA: Nando de Colo 18, Aleksandras Kaunas 11, Aaronas Jacksonas (7 per. kam.) ir Sony Weemsas po 9 taškus.

„Olympiacos“: Georgios Printezis 14 (8 atk. kam.), Vassilis Spanoulis 13 (1/7 dvit., 3/8 trit., 2/2 baud. met.), Kostas Sloukas 10, Ioannis Papapetrou 9 taškai.

„Olympiakos“ klubas pastaruosius keletą metų taip pat skriaudė CSKA ekipą. Graikijos gigantai 2012 metų finale likvidavo 19 taškų maskviečių persvarą ir įveikė juos paskutinėmis sekundėmis 62:61. 2013-iais pusfinalyje Pirėjo krepšininkai Rusijos čempionus parbloškė įtikinamai – 69:52.

Šio sezono TOP-16 etape komandos apsikeitė pergalėmis. „Olympiakos“ namie laimėjo 84:76, o Maskvoje nugalėjo CSKA - 76:70.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (380)