Kaip ir buvo tikėtasi sezono pradžioje, gegužės viduryje dėl apdovanojimų toliau kovoja trys BEKO-LKL lyderiai, prie kurių prisijungė sumaišties bandysiantis įnešti Utenos „Juventus“ klubas.

Prieš prasidedant BEKO-LKL pusfinaliams, krepšinio analitikas Erildas Budraitis dalinasi pastebėjimais apie būsimas serijas – Kauno „Žalgiris“ prieš „Juventus“ ir Vilniaus „Lietuvos rytas“ prieš Klaipėdos „Neptūną“. E. Budraičio nuomone, visi koziriai prieš pusfinalio seriją – favoritų rankose.

„Žalgiris“ – „Juventus“ (pirmos rungtynės – trečiadienį 19.00 val.)

Visų pirma, „Juventus“ pralaimėjimas ketvirtose ketvirtfinalio serijos rungtynėse „Pieno žvaigždėms“, pirmaujant 22 taškų skirtumu, reiškė ne tik dar vieną susitikimą Pasvalyje, tačiau ir dvigubai trumpesnį poilsį prieš seriją su čempionu „Žalgiriu“. Vietoj potencialių keturių dienų uteniškiai turėjo vos dvi. „Žalgiris“ turėjo kur kas daugiau laiko pasiruošti – visą savaitę, per kurią spėjo surengti mini stovyklą Palangoje. Atsižvelgiant į tai, kad „Žalgiris“ savo dispozicijoje turi 12-13 žaidėjų, kuriuos bet kada gali panaudoti net ir įtemptoje serijoje, o „Juventus“ tokių turi keliais žaidėjais mažiau (10), didžiulė šviežumo ir energijos persvara šioje serijoje yra kauniečių pusėje.

„Žalgiris“ ir „Juventus“ yra panašaus braižo komandos – tai dvi lėčiausią tempą demonstruojančios, gynyba akcentuojančios ir mažiausiai taškų (vidutiniškai per 40 minučių) į savo krepšį praleidžiančios BEKO-LKL čempionato komandos. Tai matėsi ir ketveriose tarpusavio rungtynėse 2014-2015 metų sezone. Per keturis mačus nei viena komanda neperžengė 76 pelnytų taškų ribos. Šiemet Dainiaus Adomaičio auklėtiniai į savo krepšį vidutiniškai per 40 minučių leido varžovams įmesti 72,8 taško, o Gintaro Krapiko – 68,3 taško. Tai yra antras žemiausias rezultatas tarp BEKO-LKL komandų per pastaruosius ketverius metus, nusileidžiantis tik Joano Plazos 2012-2013 metų sezone pasiektam rodikliui – prieš porą sezonų prieš „Žalgirį“ varžovai per 40 minučių įmesdavo tik 64,7 taško.

Net ir tokiomis sąlygomis „Juventus“ gali apsiginti, tačiau didžiausia potenciali problema – kaip užpulti prieš BEKO-LKL čempionate penkiolika pergalių iš eilės iškovojusį, pailsėjusį, pasiruošusį ir namų pranašumą turintį „Žalgirį“. Atsižvelgiant į paskutines trejas serijos su neviso pajėgumo „Pieno žvaigždėmis“ rungtynes, „Juventus“ šešiuose kėlinukuose iš 12 nepasiekė 15 pelnytų taškų ribos. Pusfinalio serijoje su „Žalgiriu“ gerinti šiuos rodiklius ir išvengti duobių puolime bus dar sunkiau.

„Lietuvos rytas“ – „Neptūnas“ (pirmos rungtynės – ketvirtadienį 18.30 val.)

"Lietuvos rytas" - "Neptūnas"

Po sėkmingo „Neptūno“ starto BEKO-LKL čempionate ir puikaus pasirodymo Eurolygos reguliariame sezone Lietuvoje dažnai buvo klausiama: kas iš tiesų šiuo metu yra Lietuvos krepšinio grandai ir kas yra krepšinio miestas numeris du? Vis dar Vilnius ar jau ant bangos esanti Klaipėda? „Neptūnas“ iki čempionato pabaigos vis dar gali vadintis antra BEKO-LKL komanda dėl praėjusio sezono rezultatų, tačiau pernai Vilnius nusmuko į trečią vietą nei karto sezone nepralaimėjęs Klaipėdai. Tad būsimoje pusfinalio serijoje kuriam laikui bus nustatytas jėgų balansas – „Lietuvos rytas“ ir „Neptūnas“ pagaliau išsiaiškins tarpusavyje, kuri komanda šiai dienai yra stipresnė.

BEKO-LKL čempionato pabaigoje dažnai „Neptūnas“ ir žodis krizė buvo vartojami tame pačiame sakinyje ir po serijos su „Dzūkija“ neatrodo, kad Klaipėdos klubo problemoms atėjo galas. Nors „Dzūkija“ vertėsi be Adamo Lapetos ir Osvaldo Mačernio, o serijos pradžią dėl traumos praleidęs Paulius Dambrauskas buvo naudingas tik paskutiniame serijos mače, „Neptūnas“ vis vien vargo ir buvo įveltas į „Dzūkijai“ parankų žaidimą. Labiausiai neraminti „Neptūno“ gerbėjus turėtų tai, kad trečia geriausiai puolanti BEKO-LKL komanda po „Žalgirio“ per pastarąsias septynerias rungtynes tik kartą peržengė 71 pelnyto taško ribą. Palyginimui, „Neptūnas“ vidutiniškai 2014-2015 metų sezone renka 84,1 taško.

Taip pat bus įdomu stebėti, kaip „Neptūnas“ stabdys vieną naudingiausių šio sezono BEKO-LKL žaidėjų Gediminą Oreliką, kuris šiemet rungtyniaudamas prieš Klaipėdos komandą jaučiasi lyg žuvis vandenyje. Per keturis susitikimus su „Neptūnu“ G. Orelikas atitinkamai pelnė 21, 24, 18 ir 25 taškus, o tai yra vidutiniškai net 22 taškai per susitikimą.

Jei „Juventus“ ir „Žalgirio“ serijoje susitiks dvi gynybinio stiliaus komandos, „Lietuvos ryto“ ir „Neptūno“ akistatoje susigrums dvi nuo puolimo priklausančios ekipos. Vis dėlto pagal pastaruoju metu demonstruotus rezultatus, vis dar duobėje esančiam „Neptūnui“ bus sudėtinga prilygti geriausiai lygoje puolančiai ir taikliausiai iš toli metančiai „Lietuvos ryto“ komandai. Didžiulė motyvacija pakeisti Lietuvoje nusistovėjusią tvarką ir paversti „Lietuvos rytą“ trečia komanda greičiausiai yra vienintelis faktorius, galintis pakreipti šią seriją netikėta linkme.