Klaipėdiečiai reguliarų sezoną jau baigė 31-a pergale ir LKL ketvirtfinalio serijoje jėgas išbandys su AlytausDzūkija“.

„Pieno žvaigždės“ patyrė 16-ą nesėkmę ir toliau kovoja su Utenos „Juventus“ klubu (23/15)  dėl ketvirtos vietos, kuri suteiks namų aikštės pranašumą ketvirtfinalyje.

Kiti du likę „Juventus“ varžovai – „Mažeikiai“ ir Kėdainių „Nevėžis“, o „Pieno žvaigždės“ žais su „Dzūkija“. Kadangi pasvaliečiai laimėjo trejas tarpusavio dvikovas, „Juventus“ reikia pralenkti „Pieno žvaigždes“ viena pergale.

Rezultatas:

„Pieno žvaigždės“ (23/16) - „Neptūnas“ (31/9) - 64:68 (16:19, 15:21, 14:14, 19:14).

„Pieno žvaigždės“: Gytis Sirutavičius 14 (5 atk. kam.), Evaldas Kairys (7 atk. kam.), Alexanderis Ayemere'as Oriakhi (6 atk. kam.) ir Michealas Dixonas JR (4 atk. kam., 4 rez. perdav.) po 11, Aidas Viskontas 7, Tauras Jogėla 6, Laimonas Kisielius 4, Osvaldas Olisevičius 0 taškų (4 atk. kam.).

„Neptūnas“: Donatas Zavackas 17 (10 atk. kam., 4 rez. perdav.), Mustafa Adeenas Shakuras 13, Simas Galdikas 10 (6 atk. kam.), Martynas Mažeika 9, Mindaugas Girdžiūnas (4 atk. kam.) ir Ivanas Neliubovas po 6, Arnas Butkevičius 4 (3 atk. kam.), Justas Sinica 3, Valdas Vasylius 0 taškų (3 atk. kam.). Deividas Gailius neregistruotas.

Rungtynių eiga:

Pirmas 4 rungtynių minutes komandoms taškus rinko tik du žaidėjai: Simas Galdikas vedė „Neptūną“, o Gytis Sirutavičius – „Pieno žvaigždes“ (5:6). Į puolimą įsijungė ir kiti krepšininkai ir po pirmo kėlinio svečiai pirmavo 3 taškų persvara – 16:19.

Antro kėlinio pradžioje Donato Zavacko tritaškio ir Arno Butkevičiaus dėjimo dėka „Neptūnas“ atitrūko 8 taškų skirtumu (16:24). Martyno Mažeikos vedini klaipėdiečiai į priekį išsiveržė dviženkle taškų persvara (29:39), o po pirmos rungtynių dalies klaipėdiečiai pirmavo – 31:40.

D. Zavacko ir Mustafa Shakuro dvitaškiai „Neptūnui“ ir toliau leido pirmauti dviženkliu skirtumu (37:48). Klaipėdiečiai buvo padidinę varžovų deficitą iki 14 taškų, bet ketvirtį 5 taškais be atsako užbaigę pasvaliečiai nuo varžovų prieš lemiamą ketvirtį atsiliko 9 taškais – 45:54.

Lemiamame ketvirtyje „Pieno žvaigždės“ spurtavo 7:0 (52:54). Pirmus „Neptūno“ taškus ketvirtame kėlinyje pelnė D. Zavackas (52:56). Iki rungtynių pabaigos likus 10 sekundžių „Pieno žvaigždės“ sumažino savo deficitą iki 2 taškų, tačiau 2 taiklūs S. Galdiko baudos metimai paskandino pasvaliečių viltis laimėti. Galutinis rezultatas – 64:68.

Tik dėl geresnio bendro įmestų ir praleistų taškų skirtumo turnyro lentelės lyderiu yra čempiono titulą ginantis Kauno „Žalgiris“, o antrą vietą užima praėjusio sezono bronzos medalininkas Vilniaus „Lietuvos rytas“.

Turnyro lentelė (vieta, komanda, žaista rungtynių, pergalės, pralaimėjimai, taškai, įmesti ir praleisti taškai):