Šiauliečiai su 17 pergalių ir 22 pralaimėjimais užima 7-ą vietą, o vilniečiai (35 pergalės ir 4 pralaimėjimai) dalijasi 1-2 vietas su čempionu Kauno „Žalgiriu“.

„Šiauliai“ (17/22) - „Lietuvos rytas“ (35/4) - 85:108 (21:31, 17:26, 22:29, 25:22).

„Šiauliai“: Julius Jucikas 22, Rokas Giedraitis 20, Modestas Kumpys 14, Karolis Babkauskas, Eivydas Mološčiakas ir Arūnas Sajavičius po 6, Rolandas Alijevas 5, Ryanas Olanderis 4, Jeffery Allenas 2 taškai (10 atk. kam.).

Iki šiol visas pergales tarpusavio mačuose buvo taip pat iškovoję vilniečiai. Spalio 12-ą Vilniuje laimėjo 98:92, sausio 18-ą Šiauliuose - 88:72, o vasario 15-ą vėl sostinėje - 89:71.

Pirmus susitikimo taškus tolimu metimu pelnė Gediminas Orelikas (0:3). Netrukus snaiperis dar kartą įveikė varžovų gynybą, Antanas Kavaliauskas pasižymėjo dvitaškiu (4:9). Šiauliečiai nesutriko ir neleido svečiams nutolti (11:12, 5 min.). Toliašaudė „Lietuvos ryto“ artilerija toliau atakavo beveik be klaidų (5/6) - 15:25. Po pirmo kėlinio vilniečiai pirmavo - 21:31.

Antrame kėlinyje be priežiūros paliktas Billy Baronas „Šiaulius“ nubaudė tritaškiu, Artūras Valeika įrideno kamuolį į krepšį (24:36, 12 min.). „Lietuvos ryto“ puolimas veikė be trikdžių - 33:47 (17 min.). B. Baronas baigė greitą ataką, o G. Orelikas pelnė savo 12-ą tašką (38:57, 20 min.).

Po ilgosios pertraukos sostinės komanda toliau triuškino varžovus. Žygimantas Janavičius pataikė dar vieną komandos tritaškį, po kelių akimirkų A. Kavaliauskas pratęsė karaliavimą po krepšiu (51:76, 27 min.). Prieš paskutinį ketvirtį „Lietuvos rytas“ turėjo jau 26 taškų persvarą (60:86).

„Šiauliai“ ketvirtą kėlinį pradėjo spurtu 9:2 ir sugebėjo šiek tiek priartėti (69:88). 100-ąjį tašką „Lietuvos rytui“ tolimu metimu pelnė B. Baronas (80:102), o vilniečiai šventė lengvą pergalę – 85:108.

„Žalgiris“ - sutriuškino skandale skendintį „Nevėžį“

„Žalgirio“ krepšininkai antradienį žaidė taip pat priešpaskutines reguliaraus sezono rungtynes. „Žalgirio“ arenoje kauniečiai priėmė Kėdainių „Nevėžio“ komandą ir lengvai nugalėjo varžovus 92:53 (22:16, 32:16, 21:15, 17:6). Žalgiriečių gretose nebuvo Pauliaus Jankūno ir Jameso Andersono. Šį sezoną „Žalgiris“, kuriam tai buvo 35-a pergalė, „Nevėžį" triuškino ir anksčiau - 112:74, 79:52 ir 93:59.

„Žalgiris“ (35/4) - „Nevėžis“ (7/32) - 92:53 (22:16, 32:16, 21:15, 17:6).

„Nevėžis“: Thomas Ray Davisas 15, Roderickas Rodney Camphoras, Marcusas Phillipas Monroe ir Vaidotas Volkus po 10, Rytis Biliartas 4, Medas Kuprijanovas ir Andrius Aleksandrovas po 2, Antanas Sakavickas 0 taškų (07:31 min).

„Žalgirio“ pirmų taškų teko laukti kiek daugiau nei dvi minutes, kol galų gale varžovų gynybą prasiveržimu pralaužė Willas Cherry ir rezultatyviai nugara sužaidė Darius Songaila – 4:8. Prie tritaškio likusį Tomą Dimšą pastebėjo Edgaras Ulanovas (7:8), tris naudingumo balus įsirašė kamuolį puolime nusiėmęs ir dvitaškį įmetęs D. Songaila – 9:10. Perėmę iniciatyvą kauniečiai greitai persvėrė rezultatą: tritaškį įskraidino W. Cherry, kamuolį iš svečių rankų išplėšęs dar du taškus surinko D. Songaila, baudų metimus sumetė E. Ulanovas – 16:12. Pirmo ketvirčio pabaigoje keturis taškus pelnė W. Cherry, sėkmingai nuo suolo pakilo Siimas-Sanderis Vene ir Lietuvos čempionai pirmavo jau buvo 6 taškų skirtumu – 22:16.

Antrą kėlinį gražiu prasiveržimu pradėjo Vytenis Lipkevičius, kabliu įmetė Robertas Javtokas, o atotrūkį iki dviženklio didino tolimas Artūro Milaknio „šūvis“ – 29:17. Varžovus pergudravę pasižymėjo S.-S. Vene ir V. Lipkevičius (33:21). Netrukus „Žalgirio“ pranašumas pastebimai šoktelėjo: 7 taškus surinko Tomas Dimša, sėkmingą atkarpą žaidė V. Lipkevičius – 42:23. Prieš ilgąją pertrauką savo taškų sąskaitas atsidarė Donatas Tarolis ir Vaidas Kariniauskas, gražiai kontrataką užbaigė T. Dimša ir šeimininkų pranašumas pasiekė naujas aukštumas – 54:32.

Trečio ketvirčio pradžioje kauniečiams taškus rinko S.-S. Vene, ledus pralaužė pirmą kartą pasižymėjęs Lukas Lekavičius – 59:36. Iš vidutinio nuotolio taikliai atakavo D. Songaila, savo paties metimą pakartojo T. Dimša (63:39). 17-ą savo tašką T. Dimša surinko tritaškiu iš kairio krašto, netrukus iš kito krašto tolimą metimą „smeigė“ Artūras Milaknis – 69:39. „Nevėžio“ krepšininkai atsakė šešiais taškais iš eilės (69:45). Tiesa, čia pat krepšio link pranėrė L. Lekavičius, keturis taškus į savo kraitį įsirašė E. Ulanovas – 75:47.

Per pirmas penkias ketvirto kėlinio minutes žaidimas buvo itin nerezultatyvus – abi komandos kartu pelnė vos 5 taškus (78:49). „Žalgiris“ surengė dar vieną spurtą (88:49). Rungtynių pabaiga tebuvo formalumas ir pergalę šventė aikštės šeimininkai – 92:53.

„Mažeikiai“ namuose pralaimėjo po pratęsimo ir prarado viltis likti LKL

Kovą dėl išlikimo pralaimėjo „Mažeikių“ (3/34) ekipa. Aloyzo Rudžio auklėtiniai namuose 89:88 (16:18, 23:16, 14:26, 26:19, 10:9) per pratęsimą nusileido „Lietkabelio“ (11/28) krepšininkams ir iš paskutinės vietos jau nepakils. Panevėžio ekipos puolėjas Arnas Labuckas sugriebė 17 kamuolių ir pagerino atkovotų kamuolių rekordą.

„Mažeikiai“ (3/34) - Panevėžio „Lietkabelis“ (11/28) - 88:89 (18:16, 16:23, 26:14, 19:26, 9:10), - po pratęsimo.

„Mažeikiai“: Darius Tarvydas 19, Darius Pakamanis 17, Raimundas Danys 16, Simonas Serapinas 13 taškų.

„Lietkabelis“: Evaldas Žabas 25, Jurica Žuža 23, Arnas Labuckas 12 (17 atk. kam.), Mantas Kazonas 12, Darius Griškėnas 11 taškų.

Susitikimo pradžioje ekipos keitėsi taikliais metimais (5:5). „Lietkabelis“ pelnė 8 taškus iš eilė ir įgavo pranašumą (5:13). Nuo šio spurto praėjus minutei atkarpą 10:1 sužaidę „Mažeikiai“ paskutinėmis kėlinio sekundėmis perėmė iniciatyvą – 18:16.

Didžiąją antro kėlinio dalį rezultatas buvo lygus, tačiau kartas nuo karto į priekį šoktelėdavo „Lietkabelis“ (29:31). Ignui Razučiui užsidirbus techninę pražangą 4 Arno Labucko baudos metimai iš eilės padidino panevėžiečių pranašumą iki 7 taškų (30:37). Per likusią ketvirčio minutę „Mažeikiai“ savo padėties nepagerino ir ilgosios pertraukos metu turėjo 5 taškų deficitą – 34:39.

Sidney Sandersas ir Darius Tarvydas inicijavo „Mažeikių“ spurtą 15:2 (53:45). Penki Evaldo Žabo taškai ir du Manto Kazono baudos metimai sumažino skirtumą (55:52). Nepaisant to Simonas Serapinas ir I. Razutis prieš kėlinio pabaigą sugrąžino 7 taškų mažeikiškių persvarą – 60:53

„Lietkabelis“ neteko penktą asmeninę pražangą gavusio E. Žabo, bet panevėžiečiai sugebėjo sumažinti deficitą iki 3 taškų (71:68). Teisėjai Dariui Griškėnui skyrė nesportinę pražangą, bet tuo „Mažeikiai“ nepasinaudojo (74:72). Gedimino Žalalio tritaškis sugrąžino persvarą „Lietkabeliui“ (74:75). „Mažeikiai“ pradėjo naudoti pražangų taktiką. Paskutinėmis sekundėmis S. Serapinas tritaškiu išplėšė pratęsimą – 79:79.

Pratęsimą „Mažeikiai“ pradėjo 4 taškais, į kuriuos „Lietkabelis“ atsakė J. Žužos dvitaškiu ir Manto Kazono baudos metimu (83:82). Toks atotrūkis tarp komandų laikėsi 2 minutes (88:87). J. Žuža išvedė „Lietkabelį“ į priekį (88:89). Per likusį laiką rezultatas nepakito ir „Lietkabelis“ laimėjo rezultatu 88:89.

Tik dėl geresnio bendro įmestų ir praleistų taškų skirtumo lyderiu tapo čempiono titulą ginantis „Žalgiris“, o į antrą vietą smuktelėjo praėjusio sezono bronzos medalininkas „Lietuvos rytas“.

Turnyro lentelė (vieta, komanda, žaista rungtynių, pergalės, pralaimėjimai, taškai, įmesti ir praleisti taškai):