Galingai mačą pradėję vilniečiai po dviejų kėlinių pirmavo 23 taškų skirtumu (53:30), o trečiajame jį buvo padidinę ir iki 26 taškų – 58:32. Iki rungtynių pabaigos likus žaisti 7 minutes „Lietuvos rytas“ vis dar pirmavo itin solidžiai 77:53, tačiau tada pralaimėjo keturių minučių atkarpą net 2:19 ir leido varžovams sugrįžti į kovą dėl pergalės – 79:72 (likus 3 min.).

Paskutinę minutę po vienos taiklios Donato Zavacko baudas komandas skyrė jau tik šeši taškai – 81:75, bet netrukus intrigą išsklaidė Gedimino Oreliko tritaškis, įtvirtinęs šeimininkų pranašumą – 84:75.

Puikiai atakavęs G. Orelikas iš viso pelnė per 27 min. net 25 taškus (3/4 dvitaškiai, 5/6 tritaškiai, 4/4 baudos).

14 taškų nugalėtojams pridėjo Kšyštofas Lavrinovičius, 10 – Antanas Kavaliauskas, po 8-is – Mindaugas Lukauskis ir Adas Juškevičius

„Neptūną“ į priekį vedė: Simas Galdikas 15, Donatas Zavackas ir Arnas Butkevičius po 12, Mindaugas Girdžiūnas 10, Deividas Gailius 7 taškai.

Svečiams negalėjo padėti susižeidęs Martynas Mažeika.

Iki tol vykusios visos trys šių komandų tarpusavio dvikovos klostėsi itin atkakliai: sostinėje prireikė pratęsimo (94:90 laimėjo „Neptūnas“), kartą tam, kad išplėštų pergalę, Mike'as Moseriui pakako vos 0,8 sekundės (87:86 „Lietuvos ryto“ naudai), o dar vieną sykį vilniečiai nugalėjo kiek užtikrinčiau – 73:65.

Iki LKL reguliariojo sezono pabaigos likus 3-4 turams „Lietuvos rytas“ turnyro lentelėje žengia pirmas, o „Neptūnas“ – trečias.

Rungtynių eiga:

„Žalgiris“ neturėjo vargo Mažeikiuose

BEKO-LKL čempionate užtikrintą pergalę pasiekė Lietuvos čempionas Kauno „Žalgiris“ (31/4), kuris svečiuose 96:65 (22:14, 22:16, 27:18, 25:17) sutriuškino Mažeikių „Mažeikius“ (3/32).

„Mažeikiai“: Raimundas Danys 15, Tyleris Olanderis 12, Simonas Serapinas 11, Sidney Sandersas 9 taškai.

„Žalgiris“: Paulius Jankūnas (10 atk. kam.), Artūras Gudaitis ir Vaidas Kariniauskas po 11, Robertas Javtokas ir Tomas Dimša po 10, Vytenis Lipkevičius 9, Artūras Milaknis ir Siimas-Sanderis Vene po 8 taškus.

„Žalgirio“ krepšininkai pelnė 7 taškus be atsako ir prabėgus pusei kėlinio turėjo 9 taškų pranašumą (1:10). Žalgiriečių spurtą pratęsė Artūras Gudaitis, tačiau jam taikliu dvitaškiu atsakė Tyleris Olanderis (3:12). Komandų krepšininkai keitėsi taikliais metimais, o kėlinio pabaigą sėkmingiau sužaidę šeimininkai po pirmų 10 minučių turėjo 8 taškų deficitą – 14:22.

Antrąjį ketvirtį 4 taškais be atsako pradėję svečiai iš Kauno susigrąžino dviženklį pranašumą (14:26). Ekipų žaidėjai keitėsi rezultatyviomis atakomis, tad įpusėjus antrajam kėliniui komandas skyrė 13 taškų (19:32). Žalgiriečiai pelnė 4 taškus iš eilės, taikliais baudos metimais atsakė Darius Tarvydas (21:36). Svečiai dar labiau padidino savo pranašumą, tačiau kėlinį sėkmingiau užbaigę „Mažeikių“ krepšininkai prieš ilgąją pertrauką turėjo keturiolikos taškų deficitą – 30:44.

Trečiojo kėlinio pradžioje spurtu 8:0 kauniečiai dar labiau padidino turėtą persvarą (30:52). D. Tarvydas bei Vytenis Lipkevičius apsikeitė taikliais metimais ir prabėgus pusei kėlinio „Žalgirio“ krepšininkai turėjo 22 taškų pranašumą (32:54). „Mažeikių“ ekipai pavyko sumažinti atsilikimą, tačiau ketvirčio pabaigoje spurtavę žalgiriečiai sužaidus trečiąjį kėlinį turėjo 23 taškų pranašumą – 48:71.

Lemiamo ketvirčio pradžioje V. Lipkevičius ir Raimundas Danys apsikeitė taikliais metimais (50:73). „Žalgirio“ krepšininkai pelnė net 13 taškų be atsako ir įgijo 36 taškų pranašumą (50:86). Likusį laiką klubų žaidėjai keitėsi rezultatyviomis atakomis, o aidinti finalinė rungtynių sirena skelbė triuškinamą žalgiriečių pergalę – 65:96.

LKL turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pralaimėjimai, taškų skirtumas):