LKL lyderis Vilniaus „Lietuvos rytas“ (31/4) Alytuje egzaminavo vietos „Dzūkiją“ (18/16) ir laimėjo prieš priešininkus po sunkios kovos, nors galutinis rezultatas gal to ir neatspindi - 78:66 (11:19, 14:16, 32:14, 21:17).

„Dzūkija“ - Lietuvos rytas“ - 66:78 (19:11, 16:14, 14:32, 17:21).

„Dzūkija“: Paulius Dambrauskas 15, Fiodoras Dmitrijevas ir Artūras Jomantas po 12, Osvaldas Mačernis 9, Martynas Paliukėnas 7, Tomas Lekūnas 5, Rytis Juknevičius, Rynas Nicholas ir Ismetas Sejičius po 2, Giedrius Gustas ir Adamas Waldemaras Lapeta po 0 taškų.

„Lietuvos rytas“ tik po spurto trečiame kėlinyje įveikė „Dzūkiją“

Po Osvaldo Mačernio metimo įpusėjus kėliniui aikštelės šeimininkai turėjo 3 taškų pranašumą (7:4), o po dar vieno pastarojo sėkmingo metimo, alytiškiai įgijo 5 taškų persvarą (9:4). Tačiau tai dar nebuvo viskas: po minutės pertraukėlės į aikštę žengęs Mike’as Moseris užsidirbo nesportinę pražangą ir abu baudos metimus sumetęs Artūras Jomantas dar labiau padidino aikštelės šeimininkų pranašumą (11:4).

Antras ketvirtis prasidėjo Pauliaus Dambrausko taikliu metimu, po kurio „Dzūkija“ pirmą kartą šiose rungtynėse įgijo dviženklę persvarą (21:11). Kšyštofas Lavrinovičius įmetė baudos metimus, tačiau alytiškiai toliau diktavo savo sąlygas, kurie sužaidus 3 minutes šiame kėlinyje pirmavo (25:13). Iki ilgosios pertraukos likus 5 minutėms, „Lietuvos ryto“ situacija praktiškai negerėjo (16:25). Po dviejų kėlinių švieslentė rodė Alytaus ekipai palankesnius skaičius – 35:25.

Trečią kėlinį taikliomis baudomis pradėjo Mindaugas Lukauskis, netrukus pasižymėjo Žygimantas Janavičius ir Martynas Gecevičius ir po vilniečių spurto 7:0 skirtumas tarp komandų ištirpo iki 3 taškų (32:35). Šį „Lietuvos ryto“ išpuolį nutraukė Martyno Paliukėno tritaškis (38:32). Vis tik M. Gecevičius taip pat pataikė tolimą metimą ir dar kartą braukė aikštelės šeimininkų pranašumą (38:35). Sėkmingą sostinės ekipos atkarpą pratęsė A. Kavaliauskas bei Ž. Janavičius, o sužaidus pusę kėlinio rezultatas jau buvo lygus (40:40). Netrukus M. Gecevičius smeigė dar vieną tritaškį ir „Lietuvos rytas“ po ilgos pertraukos vėl pirmavo (43:40).

Ketvirtas kėlinys prasidėjo Traviso Leslie dėjimu, bet P. Dambrauskas atsakė taip pat dvitaškiu (59:51). K. Lavrinovičius pataikė su varžovo pražanga, o dar po taiklaus baudos metimo padidino vilniečių persvarą (62:51). „Lietuvos rytas“ toliau tolo, o įpusėjus kėliniui „Dzūkijos“ deficitas siekė jau 18 taškų (54:72). Po Fiodoro Dmitrijevo tritaškio ir jau antros M. Moserio nesportinės pražangos aikštelės šeimininkai dar pabandė gelbėtis ir sumažino savo atsilikimą (63:74). Vis tik, laikas buvo vilniečių sąjungininkas ir aidinti finalinė rungtynių sirena skelbė „Lietuvos ryto“ komandos pergalę – 78:66.

„Neptūnas“ jau pirmoje rungtynių dalyje susitvarkė su „Šiauliais“

Lyderių porą persekiojantis Klaipėdos „Neptūnas“ (29/6) namuose susitiko su gerą formą pastaruoju metu demonstruojančiais ŠiauliųŠiauliais“ (16/18) ir įrodė savo pranašumą 90:77 (26:19, 28:22, 18:20, 17:9).

„Neptūnas“ - Šiauliai“ - 90:77 (23:19, 28:22, 18:20, 17:9).

„Šiauliai“: Rokas Giedraitis 24, Julius Jucikas 14, Gintaras Leonavičius 9, Rolandas Alijevas 8, Karolis Babkauskas ir Ryanas Dee Olanderis po 7, Vytautas Šulskis ir Modestas Kumpys po 4, Jeffrey Allenas 0 taškų.

Rungtynes Donato Zavacko inicijuotu spurtu pradėjo „Neptūnas“ (7:0). Pirmus svečių taškus pelnė Rokas Giedraitis (7:2). Deividas Gailius smeigė du tritaškius, po kurių skirtumas pirmą kartą išaugo iki dviženklio (21:10). Kėlinį dvitaškiu baigė Modestas Kumpys – 26:19.

Antro ketvirčio pradžioje Mindaugas Girdžiūnas taikliomis baudomis sugrąžino dviženklį pranašumą (30:19). Po dar vieno klaipėdiečių tritaškio skirtumas pasiekė jau 15 taškų (49:34). Į visus „Šiaulių“ bandymus priartėti „Neptūnas“ atsakė tolimais metimais (52:37). Ilgąją pertrauką, po itin rezultatyvių pirmų dviejų kėlinių, pakilesnėmis nuotaikomis pasitiko aikštės šeimininkai – 54:41.

Po ilgosios pertraukos „Šiauliai“ pelnė 5 taškus iš eilės ir sumažino atsilikimą (54:46). M. Girdžiūnas pataikė tritaškį ir grąžino turėtą persvarą, tačiau penkiais taškais atsakė R. Giedraitis (66:59). Kėlinio pabaigoje „Neptūnas“ pelnė 6 taškus be atsako ir lemiamą ketvirtį pasitiko turėdamas saugų pranašumą – 72:61.

Ketvirtą kėlinį komandos pradėjo apsikeisdamos taikliais tolimais metimais (75:64). Beveik dvi minutes trukusį abiejų komandų taškų „badą“ nutraukė Valdas Vasylius (76:64). Svečiai surengė spurtą 7:0 ir pavojingai priartėjo (76:71). Spurtu atsakė ir „Neptūnas“ (84:71). Likusį laiką „Šiauliai“ nesėkmingai bandė priartėti ir pergalę šventė aikštės šeimininkai – 90:77.

Turnyro lentelės kaimynų dvikovą laimėjo „Nevėžis“

Kovoje dėl 9-os vietos „Prienai“ (6/31) namuose priėmė Kėdainių „Nevėžį“ (7/28) ir pralaimėjo varžovams 75:87 (21:18, 19:23, 19:24, 16:22).

Rungtynių pradžioje 4 taškus iš eilės pelnė „Prienai“, bet spurtu 6:0 atsakė svečiai (4:6). Sėkmingai sužaista atkarpa šeimininkams leido išlyginti rungtynių rezultatą (14:14), tačiau taiklūs Andriaus Aleksandrovo baudų metimai svečiams sugrąžino pranašumą (14:16). Ekipų žaidėjai keitėsi rezultatyviomis atakomis, o kėlinio pabaigoje 5 taškus iš eilės pelnę „Prienų“ krepšininkai po pirmo ketvirčio buvo priekyje – 21:18.

Antrą kėlinį taikliu tolimu metimu pradėjo Vidmantas Sragauskis, jam dvitaškiu atsakė Novaras Gadsonas (24:20). „Nevėžio“ krepšininkų spurtas 6:2 išlygino rungtynių rezultatą, tačiau tritaškį pataikęs Martynas Linkevičius šeimininkams sugrąžino pranašumą (38:35). Po pirmos rungtynių pusės priekyje buvo svečiai – 40:41.

Kėdainių krepšininkai didino turėtą persvarą, tačiau 5 taškus iš eilės pelnę prieniškiai priartėjo (57:59). Baigiantis ketvirčiui „Nevėžio“ žaidėjai sužaidė sėkmingą atkarpą, tad po trijų kėlinių svečiai turėjo 6 taškų pranašumą – 59:65.

Lemiamą ketvirtį spurtu 8:0 pradėję „Nevėžio“ krepšininkai įgijo dviženklį pranašumą (59:73). Šeimininkai sužaidė sėkmingą atkarpą ir sumažino turėtą deficitą (64:75). Rungtynių pabaigoje N. Gadsonas pataikė tolimą metimą, jam 4 baudos metimais atsakė „Prienų“ krepšininkai ir aidinti finalo sirena skelbė „Nevėžio“ ekipos pergalę – 75:87.

„Prienai“ - „Nevėžis“ - 75:87 (21:18, 19:23, 19:24, 16:22).

„Prienai“: Vidmantas Sragauskis ir Martynas Linkevičius po 16, Dominykas Milka 15, Domantas Šeškus 12, Paulius Ivanauskas 10, Simonas Kymantas 4, Gediminas Maceina 2 taškai.

„Nevėžis“: Thomas Ray Davisas 19, Marcusas Phillipas Monroe 17, Vaidotas Volkus ir Novaras Gadsonas po 12, Andrius Aleksandrovas ir Joshua Crawfordas po 8, Roderickas Rodney Camphoras 7, Rytis Biliartas 4 taškai.

„Pieno žvaigždės“ užtikrintai įveikė „Lietkabelį“

Panevėžio „Lietkabelis“ (10/25) siekdamas išsaugoti aštuntą poziciją čempionate namuose jėgas išbandė su Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ komanda (20/15), kuri pretenduoja į ketvirtą vietą. Įtikinamą pergalę šventė pasvaliečiai 95:78 (25:20, 27:24, 18:17, 25:17).

Rungtynes geriau pradėjo nuo pat pirmų akimirkų į priekį įsiveržę „Pieno žvaigždžių“ krepšininkai (2:6). Manto Kazono tritaškiai ir Evaldo Žabo baudos metimai sumažino skirtumą (15:17). Evaldo Kairio vedamos „Pieno žvaigždės“ iki kėlinio pabaigos susigrąžino 5 taškų persvarą – 20:25.

Per pirmą antro kėlinio pusę aikštėje tęsėsi lygus komandų žaidimas ir keitimasis taškais (32:37). Arnui Labuckui įmetus dvitaškį, „Pieno žvaigždės“ pelnė 11 taškų iš eilė į kuriuos Jurica Žūža ir Dainius Šalenga atsakė dėjimais (38:48). A. Labuckas ir E. Žabas bendromis pastangomis prieš pat ketvirčio pabaigą sumažino varžovų pranašumą iki 8 taškų – 44:52.

Po ilgosios pertraukos „Pieno žvaigždės“ dar kartą įgijo dviženklę persvarą (44:57). „Lietkabelis“ rezultatyvia atkarpa 10:2 neleido pasvaliečiams ir toliau tolti (54:59). Panevėžiečių deficitas smuktelėjo iki 3 taškų (58:61), tačiau kėlinio pabaigoje nuo „Pieno žvaigždžių“ snaiperių neapsigynęs „Lietkabelis“ vėl turėjo 9 taškų deficitą – 61:70.

„Pieno žvaigždės“ susigrąžino dviženklį pranašumą (63:75). Šią persvarą pasvaliečiai išlaikė ir nepaisant E. Žabo ir J. Žūžos dvitaškių (69:82). Toliau iš visų distancijų gerai pataikę „Pieno žvaigždžių“ krepšininkai dar labiau didino savo pranašumą (76:95). Paskutinės atakos net nerengę pasvaliečiai laimėjo rezultatu 78:95.

„Lietkabelis“ - „Pieno žvaigždės“ - 78:95 (20:25, 24:27, 17:18, 17:25).

„Lietkabelis“: Dainius Šalenga ir Evaldas Žabas po 15, Jurica Žuža 13, Arnas Labuckas 12, Mantas Kazonas 9, Lukas Aukštikalnis 7, Noah Jamesas Dahlmanas 6, Darius Griškėnas 1 taškas.

„Pieno žvaigždės“: Gytis Sirutavičius 21, Laimonas Kisielius 19, Evaldas Kairys 18, Žygimantas Skučas 11, Aidas Viskontas ir Tauras Jogėla po 8, Alexanderis Ayemere'as Oriakhi 6, Benjaminas Johnas Brustas 3, Jokubas Gintvainis 1 taškas.