Sėkmingiau rungtynės pradėjusios marijampolietės jau pačioje mačo pradžioje sugebėjo atitrūkti nuo varžovių – 10:2. Vis tik netrukus „Fortūnos“ krepšininkės pelnė 8 taškus iš eilės ir sumažino atsilikimą (12:10).

Kėlinio pabaigoje po Tatjanos Chacko tritaškio „Sūduvai“ pavyko nutolti 4 taškų atstumu – 18:14.

Antras kėlinys prasidėjo dviem taikliais sūduviečių tritaškiais, po kurių šeimininkės padidino savo pranašumą iki 7 taškų (24:17). Čia pat sekė analogiškas Agnės Černeckytės atsakymas, tačiau Rimvydo Samulėno auklėtinės netruko numalšinti kylantį spurtą ir po Ivetos Šalkauskės taškų susigrąžino saugesnę persvarą – 31:22.

Po ilgosios pertraukos sugrįžusios uostamiesčio krepšininkės puolime pradėjo jaustis kiek užtikrinčiau ir po taiklaus Simonos Dobrovolskytės tolimo metimo, „Sūduvos“ pranašumas sumenko iki 4 taškų (52:48). Vis tik kėlinio pabaigoje atkarpą 7:2 laimėjusios aikštės šeimininkės sugebėjo padidinti turėtą persvarą iki 8 taškų – 63:55.

Ketvirto kėlinio pradžioje „Fortūnos“ ekipa kilo į lemiamą šturmą – 8:2 spurtavusios viešnios prie varžovių priartėjo vos iki dviejų taškų – 65:63. Po sėkmingų I. Šalkauskės ir Elos Briedytės išpuolių, „Sūduvos“ krepšininkėms pavyko nežymiai atitolti, tačiau Monikos Grigalauskytės tritaškis sugrąžino intrigą – 73:70. Netrukus Roberta Mizgerytė pataikė dvitaškį ir Marijampolės klubo persvara ištirpo iki minimumo – 75:74. Kitoje atakoje I. Šalkauskė pelnė dvitaškį su paražanga, tačiau taiklus Marinos Solopovos tolimas metimas vėl priartino viešnias – 78:77. I. Šalkauskė dar kartą realizavo abu baudų metimus, tačiau prieš pat kėlinio pabaigą Lina Aglinskaitė pataikė tritaškį ir komandoms teko žaisti pratęsimą – 80:80.

Jo metu, nei vienai komandai nepavyko įgyti didesnio pranašumo. Iki papildomo laiko pabaigos likus 30 sekundžių, M. Solopova dvitaškiu išvedė uostamiesčio ekipą į priekį (90:92). Tačiau čia savo žodį tarė I. Šalkauskė – du taškus su varžovių pražanga pelniusi aukštaūgė išvedė Marijampolietes į priekį (93:92). Lemiama viešnių ataka buvo nesėkminga ir „Sūduva“ šventė pergalę – 93:92.

„Sūduva“: Iveta Šalkauskė 32, Sandra Baliutavičiūte 16, Dovilė Saurazaitė 15, Santa Okockytė 14 taškų.

„Fortūna“: Monika Grigalauskytė 27 (14 atk. kam), Lina Aglinskaitė 20, Roberta Mizgerytė 16 taškų.

„Kibirkštis-VIČI“ išvykoje turėjo pripažinti Kauno rajono komandos pranašumą

Vilniaus „Kibirkšties-VIČI“ komandai nepavyko pagerinti savo pozicijų kovoje dėl geresnių vietų LMKL atkrintamose varžybose. Algirdo Paulausko treniruojamos sostinės krepšininkės išvykoje 55:71 (8:22, 16:25, 17:13, 14:11) nusileido Kauno rajono „Sirenų“ komandai. Vilnietės šiuo metu turnyro lentelėje yra iškovojusios 12 pergalių ir patyrusios 13 nesėkmių.

Ieva Šimkutė

„Kibirkšties-VIČI“ krepšininkės į nokdauną buvo pasiųstos jau pačioje rungtynių pradžioje. Kauno rajono krepšininkės mačą pradėjo spurtu 13:0, o netrukus pirmavo jau - 18:2. Padėtis pernelyg nepasikeitė ir antrame ketvirtyje, kai Vilniaus krepšininkių atsilikimas tik didėjo (24:47).

Trečiame kėlinyje žaidimas išsilygino ir Vilniaus miesto krepšininkės pradėjo demonstruoti geresnį žaidimą. Sostinės ekipa ketvirtį laimėjo 4 taškų skirtumu ir šiek tiek sumažino deficitą (41:60). Paskutinis rungtynių kėlinys buvo daugiau tik formalumas. „Kibirkšties-VIČI“ ekipai nepavyko sugrąžinti intrigos ir vilnietės patyrė nesėkmę šalies pirmenybėse.

Vilniaus komanda šiame mače nepataikė nei vieno tolimo metimo iš penkių.

„Kibirkšties-VIČI“ komandoje labiausiai pasižymėjo dvi krepšininkės. Ieva Šimkutė pelnė 19 taškų (8/10 dvitaškiai), atkovojo 8 kamuolius ir atliko rezultatyvų perdavimą, o Eglė Šniokaitė surinko 18 taškų (6/16 dvitaškiai), atkovojo 3 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, tačiau 7 kartus suklydo.

Daugilė Šarauskaitė pelnė 5 taškus (7 atk. kam., 4 blk.), Austėja Širšinaitytė (4 rez. per., 3 per kam.) ir Indrė Dudėnaitė po 4, Nyshia Hammonds – 3, Vitalija Kaminskytė – 2, o Akvilė Vitunskaitė, Vita Gorobec ir Vita Žilinskaitė taškų nepelnė.

„Sirenų“ komandoje Erika Liutkutė įmetė 16 taškų, Akvilė Baronėnaitė pridėjo 15 taškų ir 9 rezultatyvius perdavimus, o Kornelija Balčiūnaitė įmetė 11,Rasa Žemantauskaitė-Matlašaitienė 8 taškus.

Kitas rungtynes „Kibirkšties-VIČI“ merginos žais antradienį (kovo 3-ią d.), kai Kaune kausis su „Aisčių-LSU-Paradis“ krepšininkėmis.