17 taškų nugalėtojoms pelnė Lina Aglinskaitė, 15 - Monika Grigalauskytė (11 atkovotų kamuolių), 14 - Marina Solopova.

Šeimininkių gretose sėkmingiausiai žaidė Laura Juškaitė (20 tšk.) ir Laurita Jurčiūtė (10 tšk.).

„Kibirkštis-VIČI“ po permainingos kovos nusileido „Sūduvai“

Vilniaus „Kibirkšties-VIČI“ komandai penktadienį nepavyko iškovoti pergalės. Algirdo Paulausko auklėtinis po permainingos kovos 60:68 (12:16, 15:14, 15:22, 18:16) turėjo pripažinti Marijampolės „Sūduvos“ krepšininkių pranašumą. Sostinės ekipa, kuri per 23 rungtynes yra patyrusi 12 pralaimėjimų, turnyro lentelėje rikiuojasi penktoje vietoje tarp aštuonių komandų.

Ieva Šimkutė tarp dviejų varžovių

Susitikimas Vilniuje prasidėjo nerezultatyviai. Abi komandos daugiau dėmesio skyrė gynybai ir tik sėkmingesnis žaidimas paskutines porą minučių leido „Sūduvos“ komandai pirmauti (12:16). Antrame ketvirtyje „Kibirkšties-VIČI“ merginų atsilikimas siekė 8 taškus, tačiau parodžiusios charakterį iki kėlinio pabaigos vilnietės sumažino varžovių pranašumą iki 3 taškų (27:30).

Trečio kėlinio pradžią komandos pradėjo lygiai, „Kibirkšties-VIČI“ merginos lipo varžovėms ant kulnų ir buvo net persvėrusios rezultatą (39:38), tačiau ketvirčio pabaigą sėkmingiau sužaidusios marijampolietės nutolo dviženkliu skirtumu (42:52).

Vilniaus komandos merginos ketvirtame kėlinyje nežadėjo sudėti ginklų. Sužaidus tris minutes sostinės krepšininkės sumažino atsilikimą iki 4 taškų (50:54). Tačiau perlaužti rungtynių eigos „Kibirkšties-VIČI“ komandai nepavyko. Likus trims minutėms komandas skyrė 6 taškai (54:60), o po dar kelių nesėkmingų atakų puolime Vilniaus komandai teko pripažinti varžovių pranašumą (60:68)

„Kibirkšties-VIČI“ komanda šiame mače tritaškius metė 50 procentų taiklumu. Tiesa, buvo tikslus vos vienas metimas iš dviejų.

Rezultatyviausiai „Kibirkšties-VIČI“ komandoje žaidė Nyshia Hammonds. Gynėja per 34 minutes pelnė 16 taškų (6/15 dvitaškiai, 4/4 baudos), atkovojo 4 ir perėmė 1 kamuolį, atliko 2 rezultatyvius perdavimus ir 5 sykius suklydo.

Eglė Šniokaitė pelnė 13 taškų (3/15 dvitaškiai), Ieva Šimkutė – 10 (6 atk. kam., 6 klaid.), Vitalija Kaminskytė – 8 (6 atk. kam.), Daugilė Šarauskaitė – 6 (6 atk. kam., 3 blk.), Vita Gorobec – 4 (6 atk. kam., 5 kld.), Indrė Dudėnaitė – 3, o Vita Žilinskaitė taškų nepelnė.

„Sūduvos“ ekipoje Sandra Baliutavičiūtė pelnė 15 taškų, Dovilė Saurazaitė įmetė 13, o Santa Okockytė – 12.

Kitas rungtynes „Kibirkšties-VIČI“ merginos žais antradienį išvykoje su Klaipėdos „Fortūnos“ komanda.

Absoliuti lyderė „Utena“ šventė eilinę pergalę

Absoliuti lyderė „Utenos“ (22/1) komanda, savoje arenoje 79:51 (22:8, 18:10, 22:18, 17:15) pranoko Kauno rajono „Hoptrans-Sirenų“ (10/13) krepšininkes. Alfredo Vainausko auklėtinės atsidūrė per žingsnį nuo to, kad užsitikrintų reguliaraus sezono nugalėtojų vardą. Tam „Utenai“ belieka laimėti bent vieną susitikimą iš likusių penkių.

Kristina Alminaitė

„Utena“: Eglė Šikšniūtė 25 (10/14 dvitaškiai, 8 atk. kam.), Kristina Alminaitė 22 (11/11 dvitaškiai, 14 atk. kam.), Greta Šniokaitė 13, Rima Valentienė (5 atk. kam.) ir Hollie Mershon (5 atk. kam., 5 rez. perdav.) po 6 taškus.

„Hoptrans-Sirenos“: Rasa Knyzaitė 10, Gintarė Jasiunskaitė 9, Erika Liutkutė ir Kristina Ambotaitė po 8 taškus.

„Aistės-LSU-Paradis“ neturėjo vargo su šiaulietėmis

Dar vieną pergalę įsirašė namuose žaidusi Kauno „Aisčių-LSU-Paradis“ (14/9) komanda. Ričardo Maceinos auklėtinės 96:41 (30:11, 20:8, 25:14, 21:8) pranoko Šiaulių „Šiaulių-Universiteto“ (0/23) klubą.

Kaunietės visus reikalus šiame mače išsprendė per pirmus du kėlinius. Pirmame ketvirtyje „Aistės“ susikrovė 19 taškų pranašumą (30:11), o per antrą jį padidino dar 12 taškų (20:8), o įpusėjus susitikimui pirmavo – 50:19. Antroje dvikovos pusė tebuvo formalumas.

„Aistės-LSU-Paradis“: Laura Svarytė 23 (21 atk. kam.), Laura Želnytė 21 (7 atk. kam.), Monika Petrauskaitė 17 (7 atk. kam., 6 rez. perdav.), Greta Tamašauskaitė ir Jolanta Marmienė po 9 taškus.

„Šiauliai-Universitetas“: Silvija Kuodienė 13, Aistė Tamutytė 12 (5 atk. kam.), Viktorija Juodeikytė 7 taškai.