Armiečiai iš viso - kartu su pirmu varžybų etapu - iškovojo jau penkioliktą pergalę Eurolygoje iš eilės ir - penktą TOP-16 etape. Svečiams iš Žemutinio Naugardo tai buvo trečia nesėkmė antrame turnyro etape.

Nors beveik visas rungtynes savo sąlygas diktavo CSKA klubas, o iki ketvirto kėlinio pabaigos likus žaisti 4 minutes jis turėjo net 10 taškų pranašumą (86:76), bet dramatiškoje ketvirto kėlinio pabaigoje Tayloras Rochestie baudų metimais išlygino rezultatą (88:88). Komandoms teko žaisti pratęsimą. Per papildomas 5 minutes savo meistriškumą vis dėlto įrodė maskviečiai. Jie Milošo Teodosičiaus (iš viso 25 taškai), Sašos Kauno (11 tšk.), Andrejaus Voroncevičiaus (22 tšk.) ir Aarono Jacksono (15 tšk.) pastangomis laimėjo paskutinę atkarpą - 15:7, o mačą - 103:95.

Rezultatas:

Maskvos CSKA (5/0) - Žemutinio Naugardo „Nižnyj Novgorod“ (2/3) - 103:95 (24:21, 18:21, 27:22, 19:26, 15:7), - po pratęsimo.

CSKA: Milošas Teodosičius 25 (5 rez. perdav., 4 atk. kam., 4 klaid.), Andrejus Voroncevičius 22, Aaronas Jacksonas 15, Nando De Colo 13, Saša Kaunas 11, Vitalijus Fridzonas 7, Demetris Nicholsas 6, Kyle'as Hinesas ir Manučaras Markoišvilis po 2 taškus.

„Nižnyj Novgorod“: Trey Thompkinsas (7 atk. kam.) ir Tayloras Rochestie (9 rez. perdav.) po 22, Tarence'as Kinsey 19, Artiomas Parachovskis 18 (8 atk. kam.), Jevgenijus Baburinas 9, Ivanas Saveljevas 4, Semionas Antonovas 1, Dmitrijus Chostovas 0 taškų (21:17).

L. Kleizos pastangų pergalei Vitorijoje neužteko

Linas Kleiza ir jo atstovaujamas Milano „EA7 Emporio Armani“ klubas svečiuose triuškinamai pralaimėjo Vitorijos „Laboral Kutxa“ komandai 83:102 (18:34, 24:27, 19:23, 22:18) ir patyrė jau ketvirtą nesėkmę antrame turnyro etape. L. Kleiza buvo vienas naudingiausių „dizainerių“ gretose. Mūsiškis žaidė beveik 21 minutę (20:53), pelnė 14 taškų ir atkovojo 8 kamuolius. Lietuvos rinktinės puolėjas pataikė visus 3 mestus dvitaškius, 2 tritaškius iš 5 ir abi baudas, blokavo metimą ir 3 kartus prasižengė.

Baskų ekipa, kurios gretose rezultatyviausias su 19 taškų buvo latvis Davis Betranis, šventė antrą pergalę.

Vitorijos „Laboral Kutxa“ (2/3) - Milano „EA7 Emporio Armani“ (1/4) - 102:83 (34:18, 27:24, 23:19, 18:22).

„Laboral Kutxa“: Davis Betranis 19 (2/2 dvitaškiai, 4/5 tritaškiai, 3/3 baudos), Mike'as Jamesas 16 (5/7 dvitaškiai, 1/2 tritaškiai, 3/3 baudos), Darius Adamsas 15 (4/6 tritaškiai), Fabienas Causeuras 12, Ilmane Diopas (7 atk. kam.) ir Kimas Tillie po 8, Fernando San Emeterio 7, Tornikė Šengelija 6, Mirza Begičius 4, Benas Hansbrough 1 taškas.

„EA7 Emporio Armani“: Samardo Samulesas 18 (27:54 min.), Alessandro Gentile 15 (27:49), Linas Kleiza 14 (20:53), Davidas Mossas ir Marshonas Brooksas po 8, Danielis Hackettas 6, Shawnas Jamesas ir Bruno Carella po 4, Nicolo Melli ir Joe Raglandas po 3 taškus.

F grupėje pirmą kartą pralaimėjo ir „Olympiakos“ ekipa

Pirmą pralaimėjimą F grupėje patyrė Pirėjo „Olympiakos“ klubas, kuris išvykoje neatsilaikė prieš Stambulo „Anadolu Efes“ komandą 70:84 (18:17, 22:20, 12:20, 18:27). Graikijos atstovai, kurių lyderis Vassilis Spanoulis surinko vos 2 taškus, pusę rungtynių pirmavo, bet antroje mačo pusėje persvaros neišsaugojo. Turkų ekipa iškovojo trečią pergalę TOP-16 etape.

Stambulo „Anadolu Efes“ (3/2) - Pirėjo „Olympiakos“ (4/1) - 84:70 (17:18, 20:22, 20:12, 27:18).

„Anadolu Efes“: Dontaye Draperis 14, Nenadas Krstičius 13, Stephane'as Lasme 12, Milko Bjelica 10, Thomas Heurthelis 9 (6 rez. perdav.), Mattas Janningas ir Startos Perperoglou po 8, Dogusas Balbay ir Dario Šaričius po 4, Cedi Osmanas 2 taškai.

„Olympiakos“: Othelo Hunteris 12, Vangelis Mantzaris ir Oliveris Lafayette'as po 11, Kostas Sloukas 8, Tremmellas Dardenas ir Mattas Lojeski po 7, Bryantas Dunstonas ir Giorgios Printezis po 6, Vassilis Spanoulis 2 taškai (27:48 min., 0/3 dvitaškiai, 0/3 tritaškiai, 2/2 baudos).

F grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, pergalės, pralaimėjimai, taškų santykis):

„Real“ klubas patyrė pirmą pralaimėjimą TOP-16 etape

Madrido „Real“ klubas, kuriam atstovauja Lietuvos rinktinės puolėjas Jonas Mačiulis, svečiuose E grupės mačą žaidė su Tel Aviv „Maccabi“ komanda ir pralaimėjo aikštės šeimininkams po atkaklios kovos 86:90 (31:23, 23:23, 15:22, 17:22). J. Mačiulis per beveik 13 minučių aikštėje (13:04) pelnė 4 taškus. Kaunietis pataikė 2 dvitaškius iš 5 ir prametė vienintelį tritaškį, atkovojo 2 ir perėmė 1 kamuolį, išprovokavo pražangą ir pats kartą pažeidė taisykles.

Madridiečiams tai buvo pirma nesėkmė TOP-16 etape, o „Maccabi“ krepšininkams - ketvirta pergalė iš penkių galimų.

Tel Aviv „Maccabi“ (4/1) - Madrid „Real“ (4/1) - 90:86 (23:31, 23:23, 22:15, 22:17).

„Maccabi“: Sofoklis Schortsanitis ir Marquezas Haynesas po 17, Sylvenas Landsbergas 16, Devinas Smithas 14, Jeremy Pargo 11, Brianas Randle'as 6, Joe Alexanderis 5, Alexas Tyusas 4 taškai.

„Real“: Felipe Reyesas 20, Gustavo Ayonas 13, Sergio Llulas 11, Ioannis Bourousis 9, Jaycee Carrollas 7, Rudy Fernandezas 5, Jonas Mačiulis, K. C. Riversas, Andresas Nocioni ir Marcusas Slaughteris po 4 taškus.

„Crvena Zvezda“ iškovojo pirmą pergalę TOP-16 etape

Kitose E grupės rungtynėse Belgrado „Crvena Zvezda“ klubas nutraukė nesėkmių seriją TOP-16 etape, kai namuose įveikė Berlyno ALBA komandą rezultatu 86:69 (22:12, 25:17, 17:18, 22:22). Svečiai iš Vokietijos patyrė trečią nesėkmę.

Belgrado „Crvena Zvezda“ (1/4) - Berlyno „Alba“ (2/3) - 86:69 (22:12, 25:17, 17:18, 22:22).

„Crvena Zvezda“: Bobanas Marjanovičius 17 (12 atk. kam.), Charlesas Jenkinsas 12, Branko Lazičius 10 taškų.

ALBA: Jamelas McLeanas 14, Cliffas Hammondsas 11, Reggie Reddingas 9 taškai.

E grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, pergalės, pralaimėjimai, taškų santykis):