Nors po dviejų kėlinių komandas skyrė tik penki taškai ir dar buvo galima tikėtis sezono pratęsimo, antrojoje rungtynių pusėje galutinai išryškėjo žalgiriečių patirtis ir meistriškumas, nes "Lietuvos ryto" lyderiai taip ir nesugebėjo įkvėpti komandos, patys darydami daugybę klaidų.

Po triumfo ULEB taurės varžybose vilniečiai jau stokojo ir fizinių, ir moralinių jėgų pasiekti naują viršūnę, o "Žalgiris" įtikinamai pademonstravo, kad yra stipriausias ir Baltijos regione, ir Lietuvoje.

"Žalgiriui" Tanoka Beardas pelnė 20 taškų ir atkovojo 16 kamuolių, Robertas Packas surinko 19, o Mindaugas Timinskas - 15 taškų.

Vilniečiams Robertas Javtokas pelnė 14 taškų ir atkovojo 11 kamuolių, Tomas Delininkaitis pelnė 13, o Simas Jasaitis - 11 taškų.

Pirmąsias serijos rungtynes kauniečiai namuose laimėjo 93:78, po to svečiuose šventė pergalę 72:63, o trečiąsias rungtynes savo arenoje laimėjo 91:78.

Rungtynių pradžia buvo visiškai lygi - nė viena iš komandų nepirmavo daugiau kaip dviem taškais iki 8 min., kai Paulius Jankūnas išvedė saviškius į priekį 15:12. Po keturių iš eilės baudų svečiai atitrūko 19:14, bet netrukus ir Andrius Šležas realizuoja visas keturias baudas - 19:18.

Po pirmojo ketvirčio "Žalgirio" pranašumas buvo tik simbolinis (24:22), o antrojo kėlinio pradžioje viskas prasidėjo iš naujo - 26:26.

Tačiau tada "Žalgirio" artilerija iššovė tikrą kanonadą, pataikydama keturis sykius iš eilės (Ainaras Bagatskis, Vidas Ginevičius, Dainius Šalenga ir vėl Bagatskis). Kauniečiai nutolo 38:26 ir jau nė sykio nebuvo pavyti.

Po tokio šalto dušo atsigavę vilniečiai atsakė irgi efektingu spurtu 11-2 ir sumažino atsilikimą iki 40:37 po Tyrone'o Nesby metimo.

Vis dėlto tai buvo laikinas "Žalgirio" stabtelėjimas, ir kėlinys baigėsi kauniečių taškais - 46:41.

Nors iškart po pertraukos S.Jasaitis dar sykį sužadino viltį apie intrigą, pataikydamas tritaškį, "Žalgiris" į tai atsakė aštuoniais taškais iš eilės ir nutolo 54:44. Vis dažniau taškus ėmė pelnyti T.Beardas, kuris pirmojoje rungtynių pusėje žaidė vangokai ir nesiėmė iniciatyvos.

Tuo tarpu vilniečių amerikietis T.Nesby darė klaidas vieną po kitos, kaip ir kitas lyderis Robertas Štelmaheris, kurio visi metimai skriejo pro šalį.

Esant rezultatui 58:50, kauniečių centras grubiai sustabdė kovingai atakavusį R.Javtoką ir užsidirbo nesportinę pražangą, bet tai tik laikinai pristabdė kauniečius - 58:54.

Kėlinys vėl baigėsi kauniečių atakomis - 63:54, bet pertraukėlės dar sykį iš kampo pataiko S. Jasaitis - 63:57.

Tačiau tai neįkvepia "Lietuvos ryto" žaidėjų, kurie atrodo akivaizdžiai netikintys savimi, atakuoja šabloniškai ir be ugnelės.

"Žalgiris" tuo naudojasi - taškus lengvai pelno T.Beardas, dar sykį pataiko iš toli A.Bagatskis, ir jau viskas tampa galutinai aišku - 71:57.

Paskutiniosiomis minutėmis "Žalgiris" toliau demonstruoja ir greitas atakas, ir taiklius metimus, didindamas skirtumą iki 88:79.

Paskutiniuosius čempionato taškus baudų metimais pelnė Tomas Delininkaitis.

Rungtynių pabaigą kauniečių atsarginiai stebėjo jau vilkėdami specialius čempionų marškinėlius, o po finalinės sirenos tai virto džiaugsmo šokiu.

Tokios rungtynių baigties turbūt tikėjosi ir vilniečių gerbėjai, kurių į areną susirinko ne ką daugiau nei svečių, o pagal keliamą triukšmą kauniečiai buvo netgi garsesni.

LKL čempionų ir prizininkų apdovanojimas bus surengtas gegužės pabaigoje specialioje sezono uždarymo šventėje.

Statistika

Vilniaus "Lietuvos rytas" - Kauno "Žalgiris" 71:88 (22:24, 19:22, 13:17, 17:25).

Vilniaus "Siemens" arena. 6000 žiūrovų.

I rungtynės - 78:93, II - 63:72, III - 78:91, serija 0-4.

Teisėjai Romualdas Brazauskas, Kęstutis Pilipauskas, Algis Ramanauskas.

"Lietuvos rytui" taškus pelnė: Robertas Javtokas 14 (34 min., dvitaškiai 6/11, baudos 2/3, 11 atk. kam.), Tomas Delininkaitis 13, Simas Jasaitis 11, Andrius Šležas 9, Tyrone Nesby 8, Gintaras Einikis 8, Rolandas Jarutis 4, Saulius Kuzminskas 4, Roberts Štelmahers 0.

"Žalgiriui": Tanoka Beard 20 (39 min., dvitaškiai 6/9, tritaškiai 1/3, baudos 5/8, 16 atk. kam.), Robert Pack 19, Mindaugas Timinskas 15, Ainars Bagatskis 12, Dainius Šalenga 12, Vidas Ginevičius 6, Paulius Jankūnas 4, Simonas Serapinas 0.

Taiklumas. Dvitaškiai 21/40 (52,5 proc.) ir 19/37 (51,4), tritaškiai 5/22 (22,7) ir 9/23 (39,1), baudos 14/18 (77,8) ir 23/31 (74,2).

Atkovoti kamuoliai - 32 ir 33, klaidos - 18 ir 8.

Tai buvo jau septintasis iš eilės finalas, kai dėl LKL čempionų žiedų kovojo "Žalgirio" ir "Lietuvos ryto" komandos ir tai buvo penktoji žalgiriečių pergalė. "Žalgirio" krepšininkai sostinės ekipą anksčiau nugalėjo 1999 (3:0), 2001 (3:1), 2003 (4:2) ir 2004 (4:0) metų serijose, o "Lietuvos rytas" stipresnis buvo 2000 (3:1) ir 2002 (4:3) metais.

Kauno "Žalgirio" komandai tai buvo jau dvyliktasis LKL finalas ir dešimtoji pergalė, o "Lietuvos rytas" finale žaidė septintąjį kartą.

Visi LKL finalai:

1994 - "Žalgiris" - Kauno "Atletas" 3:0 (81:64, 81:65, 64:61)

1995 - "Žalgiris" - "Atletas" 3:0 (72:64, 64:56, 73:59)

1996 - "Žalgiris" - "Atletas" 3:2 (77:91, 71:81, 74:63, 88:68, 71:63)

1997 - "Žalgiris" - Plungės "Olimpas" 3:0 (94:73, 101:76, 96:90)

1998 - "Žalgiris" - "Atletas" 3:1 (69:57, 58:77, 73:63, 69:53)

1999 - "Žalgiris" - "Lietuvos rytas" 3:0 (107:85, 73:72, 89:79)

2000 - "Lietuvos rytas" - "Žalgiris" 3:1 (83:105, 75:70, 83:82, 70:65)

2001 - "Žalgiris" - "Lietuvos rytas" 3:2 (73:86, 84:80, 87:73, 59:69, 74:66)

2002 - "Lietuvos rytas" - "Žalgiris" 4:3 (79:64, 63:77, 81:70, 90:68, 81:97, 62:72, 86:78)

2003 - "Žalgiris" - "Lietuvos rytas" 4:2 (82:80, 85:81, 63:75, 81:74, 99:103, 80:69)

2004 - "Žalgiris" - "Lietuvos rytas" 4:0 (90:75, 88:66, 98:77, 88:70)

2005 - "Žalgiris" - "Lietuvos rytas" 4:0 (93:78, 72:63, 91:78, 88:71)

Kopijuoti, platinti, skelbti agentūros ELTA informacijas ir fotoinformacijas be raštiško agentūros ELTA sutikimo draudžiama.