Žalgiriečiai A grupėje iškovojo visas 3 pergales ir sekmadienį 17.30 val. turnyro finale susitiks su Rygos VEF komanda.

A grupės lyderių dvikova prasidėjo atkakliai. Nors „Žalgiriui“ dvitaškius pataikė Laurynas Beliauskas ir Martynas Echodas, lygiai tuo pačiu atsakė svečiai iš Prancūzijos – 4:4. Ketvirčiui įpusėjus kauniečius į priekį truktelėjo aukštaūgiai: kovingai nusiteikęs M. Echodas dukart įkrovė iš viršaus, vieną kartą tai padarydamas su varžovo pražanga, „2+1“ pridėjo Laurynas Birutis – 13:6. M. Echodas savo universalumą įrodė pataikydamas iš vidutinio nuotolio, penktąjį tašką pelnė Martynas Varnas bei geležinės gynybos dėka žalgiriečiai po pirmųjų dešimties minučių pirmavo 18:9.

Antrojo kėlinio pradžioje prancūzai pastebimai sumažino atsilikimą – 22:18. Sėkmingą INSEP krepšininkų atkarpą nutraukė trečiąjį dėjimą atlikęs M. Echodas, įspūdingai kitoje aikštės pusėje varžovo metimą pūtė L. Birutis, o po taiklaus pastarojo metimo iš po krepšio atotrūkis tarp komandų vėl išaugo (28:18). Prieš antrąją rungtynių dalį kauniečiams rekordinę persvarą sukrovė tritaškius įskraidinę L. Beliauskas ir M. Varnas – 42:26.

Iškart po didžiosios pertraukos žalgiriečiai strigo aktyvioje prancūzų gynyboje, o tuo pasinaudoję varžovai kiek sušvelnino atotrūkį – 44:32. Dėjimu tylą nutraukė M. Echodas bei po šešių taiklių baudų „Žalgiris“ susigrąžino didžiausią turėtą persvarą – 52:36. Tiesa, Paryžiaus komanda rankų nenuleido, ir davusi atsaką, privertė minutės pertraukėlės prašyti Tomą Masiulį (52:42). Kėlinio pabaigoje įspūdingiausią mačo epizodą sukūrė galingai iš viršaus krovęs Mykolas Dieninis, tačiau prieš ketvirtąjį kėlinį „Žalgirio“ pranašumas jau nebebuvo toks solidus – 58:49.

Lemiamo ketvirčio pirmoje pusėje taškus kauniečiams rinko pastebimiausi komandos žaidėjai, o perėmęs kamuolį du taškus su nesportine pražanga pridėjo M. Dieninis – 67:54. Dar penkis taškus pelnė L. Beliauskas, nesustabdomą prasiveržimą atliko M. Varnas ir intrigos neliko nė kvapo (74:56). Per likusį laiką T. Masiulis leido pažaisti mažiau rungtyniavusiems krepšininkams, bet tai nieko nepakeitė ir užtikrintą pergalę iškovojęs „Žalgiris“ žengė į turnyro finalą – 76:60.

„Žalgiris“: M. Echodas 20 (15 atk. kam., 2 blk.), M. Varnas 17 (6 atk. kam.), L. Beliauskas 14 (4 rez. perd.), L. Birutis 11 (4 blk.), M. Dieninis 8 (8 atk. kam.), G. Masiulis 4 (5 atk. kam.), J. Klimavičius 2, o M. Andriuškevičius, A. Žilinskas, E. Stankevičius ir A. Kulboka taškų nepelnė.

INSEP: T. Vergiatas 16 (5 atk. kam.), J. Jeanne 14 (6 atk. kam.), B. Tchouaffe 9 (5 atk. kam., 2 blk.).

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (9)