Turnyrą atidarė kita A grupės dvikova, kurioje Paryžiaus INSEP komanda 71:51 nugalėjo Miuncheno „Bayern“ jaunimą. Vokiečių ekipą treniruoja buvęs „Žalgirio“ treneris serbas Oliveris Kostičius. Būtent su „Bayern“ žalgiriečiai penktadienį žais antrąsias rungtynes, kurių pradžia – 20.45 val. Prieš tai, 20 val., įvyks oficialus turnyro atidarymas.

„Žalgirio“ aštuoniolikmečių komanda rungtynių su čekais pradžioje varžovus pasiuntė į gilų nokdauną puikiai išnaudodama Martyno Echodo ir Lauryno Biručio jėgą po krepšiu – 11:0. „USK Future Stars“ atsakė keturiais taškais, bet kauniečių pranašumą toliau didino nesustabdomai žaidę M. Echodas ir Arnoldas Kulboka (20:6). Vaizdas aikštėje nesikeitė ir ketvirčiui įgavus pagreitį, žalgiriečiai taškus rinko baudos aikštelėje, tolimą metimą pridėjo Justas Klimavičius bei pirmąsias dešimt minučių Tomo Masiulio auklėtiniai laimėjo dvigubai – 30:15.

Antrojo kėlinio pradžia vyko pagal kitokį scenarijų: aukštaūgių bandymai pelnyti taškus baigdavosi netaikliais metimais, o tuo pasinaudoję čekai pastebimai sumažino atsilikimą – 30:21. Tiesa, ilgai netrukus jaunieji „Žalgirio“ krepšininkai vėl perėmė iniciatyvą bei po Martyno Varno ir M. Echodo dėjimų ekipas skyrė septyniolika taškų – 38:21. Puikiai rungtyniavo rezultatyviausias kauniečių žaidėjas A. Kulboka, aikštelėn žengęs iškart pasižymėjo Mykolas Dieninis, ir pirmąją rungtynių pusę „Žalgiris“ užbaigė turėdamas rekordinį pranašumą – 53:28.

Po didžiosios pertraukos komandoms sunkiai sekėsi surasti spragų varžovų gynyboje, kol galų gale iš vidutinio nuotolio pataikė Laurynas Beliauskas – 56:28. Dėjimais žiūrovus džiugino M. Varnas ir M. Echodas (62:32). Kauno ekipoje savo taškų sąskaitas atidarė paskutinieji žaidėjai Tadas Kararinas ir Gytis Masiulis, o po lygaus ketvirčio žalgiriečiai tvirtai žygiavo pirmosios pergalės link – 68:43.

Ketvirtajame kėlinyje šeimininkai žiūrovus malonino efektingu žaidimu: po Eimanto Stankevičiaus užmesto kamuolio dėjimu ataką užbaigė M. Echodas, netrukus perėmęs kamuolį aukštaūgis dar kartą tikrino lankų stiprumą, o po krepšiu karaliavo taškus rinkęs Laurynas Birutis – 82:47. Per likusias šešias minutes „Žalgiris“ įspūdingai gynė savo krepšį bei, šiame kėlinyje bendraamžiams iš Čekijos leidę pelnyti viso labo 4 taškus, turnyre startavo įspūdinga pergale – 89:47.

„Žalgiris“: Martynas Echodas 21 (9/13 dvitaškiai, 3/9 baudos, 10 atk. kam.), Arnoldas Kulboka 17, Laurynas Birutis 13 (13 atk. kam.), Laurynas Beliauskas 8, Martynas Varnas 7, Justas Klimavičius 5, Augustas Žilinskas ir Tadas Kararinas po 4, Matas Andriuškevičius ir Eimantas Stankevičius po 3, Mykolas Dieninis ir Gytis Masiulis po 2 taškus.

„USK Future Stars“: Krystofas Chaloupka 15 (7 atk. kam.), Ondrejus Sehnalas 13 (8 klaidos), Davidas Zikla 6, Jakubas Tuma 5 taškai.

Tiesioginiame portalo DelfiTV eteryje krepšinio gerbėjai gali išvysti visų A grupės rungtynių tiesiogines transliacijas, kuriose su savo varžovais grumiasi jaunieji žalgiriečiai.

Jei Eurolygos jaunių atrankos turnyro finale žais bent viena mūsų šalies ekipa („Žalgiris“ arba „Lietuvos rytas“), DelfiTV tiesiogiai transliuos ir lemiamą kovą dėl kelialapio į finalinį Eurolygos jaunių turnyrą, vyksiantį gegužę Eurolygos vyrų finalo ketverto metu Madride.

Dienos bilietai į grupių varžybas kainuos po 1,5 euro (5,18 Lt), į finalo dieną – 3 eurus (10,36 Lt), o „Žalgirio“ sezono abonementų savininkai turnyrą galės stebėti nemokamai.

Sausio 18 d., sekmadienis

17:30 val. FINALO transliacija (Jei žais „Žalgiris“ arba „Lietuvos rytas“)

Eurolygos jaunių turnyrai organizuojami tryliktus metus iš eilės. Atrankos turnyras „Žalgirio“ arenoje rengiamas jau trečiąjį kartą ir antrus metu iš eilės. Praėjusiais metais Laikinojoje sostinėje vykusiame atrankos turnyro finale jaunieji žalgiriečiai finale 86:78 įveikė Rygos VEF ekipą.

Prisijunk prie tūkstančių sporto mėgėjų bendruomenės – tapk DELFI Sporto draugu „Facebook“, sužinok šviežiausias naujienas iš sporto arenų, dalinkis įžvalgomis ir komentarais!

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (6)