Rungtynes taikliu tritaškiu pradėjo Willas Cherry, bet jau kitoje atakoje Žygimantas Jonušas pataikė dvitaškį su Jameso Andersono pražanga (3:3). Po kelių nesėkmingų „Žalgirio“ atakų abiejų amerikiečių dėka svečiai padidino pranašumą iki rekordinio (10:6).

Egidijus Dimša atsakė tolimu metimu ir įpusėjus kėliniui paliko kauniečiams vieno taško pranašumą (10:9). Žalgiriečiai pabandė dar kartą pabėgti: dvitaškį pelnė Tomas Dimša, jau trečią savo tolimą metimą pataikė Willas Cherry, o skirtumas pasiekė 6 taškų persvarą (15:9). Per likusias ketvirčio minutes komandos apsikeitė rezultatyviomis atakomis, bet po pirmųjų 10 žaidimo minučių priekyje buvo „Žalgiris“ – 22:16.

Antras kėlinys prasidėjo taikliu Manto Kazonu tolimu šūviu, Lukas Lekavičius atsakė tolimu dvitaškiu, o po Artūro Milaknio tritaškio kauniečiai įgijo 8 taškų persvarą (27:19). Netrukus dar spėjo pasižymėti ir Robertas Javtokas, po kurio puskablio metimo komandas pirmą kartą šiose rungtynėse skyrė dviženklis pranašumas (29:19). Iki ilgosios pertraukos likus penkioms minutėms, „Žalgiris“ padidino savo persvarą (38:25), o po dviejų kėlinių užtikrintai kontroliavo situaciją – 40:25.

Trečią kėlinį Ivanas Nelyubovas pradėjo taikliomis baudomis (27:40), bet netrukus Tomas Dimša atsakė tritaškiu (27:43). Sužaidus 3 minutes šiame kėlinyje „Lietkabelio“ deficitas toliau išliko nesumažėjęs (29:45), o kėliniui įpūsėjus ekipas skyrė tie patys 16 taškų (49:33). Tuo tarpu Willas Cherry toliau smaginosi bei pataikė savo ketvirtą tritaškį šiose rungtynėse, taip padidindamas „Žalgirio“ persvarą (52:33). Tačiau po kelių akimirkų „Lietkabelis“ taip pat pataikė du savo tolimus metimus iš eilės ir kiek aptirpdė kauniečių pranašumą (41:56). Likus minutei iki kėlinio pabaigos, panevėžiečiai skirtumą dar labiau sumažino (46:58), bet po 30 žaidimo minučių žalgiriečiai sugebėjo išlaikyti solidžią persvarą – 62:48.

Ketvirtas kėlinys prasidėjo Artūro Milaknio dviemis tritaškiais iš eilės, po kurių „Žalgiris“ susigrąžino 20 taškų pranašumą (68:48). Beveik 3 minutes trukusį „Lietkabelio“ taškų badą nutraukė Egidijus Dimša ir Dainius Šalenga (68:53). Bet Artūras Milaknis pataikė trečią tritaškį vien ketvirtame kėlinyje ir vėl paliko aikštelės šeimininkus užnugaryje (71:53). Per likusias kėlinio minutes panevėžiečiai stebūklo nesukūrė ir nuaidėjusi finalinė rungtynių sirena skelbė šalies čempionų pergalę – 82:63.

„Žalgiris“: Artūras Milaknis 17, Willas Cherry 12, Lukas Lekavičius 9 taškai.

„Lietkabelis“: Ivanas Nelyubovas, Egidijus Dimša, Evaldas Žabas ir Dainius Šalengva po 10 taškų.

„Juventus“ trečią kartą įveikė „Prienus“

Utenos „Juventus“ (14/7) klubas namuose 68:53 (16:15, 18:9, 16:10, 18:19) įveikė „Prienų“ (6/13) komandą.

Susitikimą sėkmingiau pradėjo aikštelės šeimininkai, kurie po Arvydo Šikšniaus tolimo metimo pirmavo (7:2). Iniciatyvos ėmėsi Paulius Ivanauskas, kuris pelnė 5 taškus iš eilės ir priartino savo (11:9), o po Dominyko Milkos taškų svečiai persvėrė rezultatą (11:13). Po pirmo kėlinio „Juventus“ pirmavo minimalia persvara.

Antrą ketvirtį aikštelės šeimininkai pradėjo spurtu 8:2 ir nutolo (24:17). „Juventus“ nesustabdė D.Milkos, kuris karaliavo baudos aikštelėje ir neleido varžovams dar labiau pabėgti (28:22). Ketvirtį taškais baigė Edgaras Stanionis bei Saulius Kulvietis ir „Juventus“ po dviejų kėlinių pirmavo (34:24).

Trečią kėlinį sėkmingiau pradėjo Utenos ekipa, kurios gretose išsiskyrė Valdas Dabkus ir S.Kulvietis (39:24). Aikštelės šeimininkai ir vėl nesulaikė D.Milkos, šis pelnė dvitaškį su varžovo pražanga ir sumažino deficitą (41:27). Ketvirtį tolimu metimu baigė Lee Humphrey ir po 30-ies minučių kovos „Juventus“ pirmavo (50:34).

Domantas Šeškus lemiamą ketvirtį pradėjo pataikydamas du tritaškius iš eilės (52:42). Tačiau iniciatyvos ėmėsi Nikita Barinovas ir Simas Buterlevičius ir aikštelės šeimininkai susigrąžino didesnę persvarą (62:47). Kėlinį „Juventus“ baigė užtikrintai ir iškovojo pergalę 68:53.

„Juventus“: Valdas Dabkus 11, Vaidas Čepukaitis 10, Edgaras Stanionis 9 taškai.

„Prienai“: Dominykas Milka 20 (10 at. kam.), Domantas Šeškus 13, Paulius Ivanauskas 12 taškų.

„Mažeikiai“ pralaimėjo jau 21-ą kartą

Lietuvos vicečempionas Klaipėdos „Neptūnas“ (17/2) 95:77 (20:18, 25:21, 25:22, 25:16) namuose įveikė vis dar be pergalių likusią „Mažeikių“ (0/21) komandą.

Mačą energingiau pradėjo žaidėjai iš Mažeikių. Pastarieji vos po trijų minučių žaidimo susikrovė dviženklį pranašumą (2:12). Po kelių minučių, per kurias ekipos keitėsi taškais, spurtą 10:0 surengę „Neptūno“ krepšininkai išlygino rezultatą (18:18). Kėlinį dėjimu užbaigė Simas Galdikas persverdamas rezultatą uostamiesčio komandos naudai – 20:18.

Antro ketvirčio pradžioje taikliais metimais aktyviai keitėsi S. Galdikas ir Gediminas Maceina (27:22). Teisėjai nusprendė nubausti Justą Sinicą technine pražanga. Ją G. Maceina pavertė į tris taškus nuo baudų metimo linijos, bet savo klaidą J. Sinica greitai ištaisė pataikydamas du tritaškius be atsako (36:27). Taiklūs Arvydo Gydros metimai išlaikė vienženklį skirtumą tarp komandų (38:32). Prieš ilgąją pertrauką „Neptūnas“ turėjo kelis šansus padidinti savo persvarą iki 11, tačiau nei vienu iš jų nepasinaudojo. Rezultatas po pirmųjų dvidešimties minučių – 45:39.

Po ilgosios pertraukos komandos dvi minutes keitėsi taškais, kol galiausiai dar vieną spurtą surengė „Neptūnas“. Atkarpą 12:2 sužaidę klaipėdiečiai į priekį išsiveržė dviženkliu skirtumu (57:44). Šį atotrūkį iki kėlinio pabaigos likus kiek daugiau nei minutei, sumažino Darius Tarvydas (63:54). Per likusį laiką ekipos aktyviai keitėsi taškais ir skirtumas išliko toks pat – 70:61.

Ketvirtame kėlinyje žaidimo tempas šiek tiek smuko, todėl ekipos pelnė nedaug taškų (76:67). Komandos didžiąją kėlinio dalį keitėsi taikliais metimais arba trumpomis rezultatyviomis atkarpomis (86:71). Taip nieko per likusį laiką ir nebesurezgę „Mažeikiai“ pralaimėjo rezultatu 95:77.

„Neptūnas“: Simas Galdikas 17, Donatas Zavackas ir Valdas Vasylius po 13, Arnas Butkevičius ir Vytautas Šarakauskas po 10 taškų.

„Mažeikiai“: Arvydas Gydra 16, Darius Tarvydas, Sidney Sandersas Jaunesnysis, Raimundas Danys po 13, Gediminas Maceina 11 taškų.