Šiame susitikime intriga laikėsi pirmas 4 mačo minutes, po kurių aikštės šeimininkės pirmavo 10:8. Tačiau jau netrukus „Kibirkšties-VIČI“ krepšininkės spurtavo 18:0 ir susikrovė užtikrintą pranašumą (28:8). Nors antrojo ketvirčio metu vilniečių pranašumas kelis sykius buvo aptirpęs iki 10 taškų, tačiau nugalėtojų titulą ginančios sostinės atstovės neleido varžovėms pagalvoti apie kitokį rungtynių scenarijų.

Trečiame rungtynių kėlinyje skirtumas jau pasiekė 27 taškus, paskutinę mačo atkarpą „Kibirkšties-VIČI“ krepšininkės pademonstravo uraganinį puolimą, ketvirtį laimėjo 25:5 ir šventė užtikrintą pergalę 48-ių taškų skirtumu.

„Kibirkšties-VIČI“ krepšininkės šiame mače taikliau atakavo iš visų distancijų, laimėjo kovą po krepšiais (45/35), atliko daugiau rezultatyvių perdavimų (28/11) ir mažiau klydo (12/30).

Naudingiausiai nugalėtojų gretose žaidė Daugilė Šarauskaitė. Vidurio puolėja per 24 minutes pelnė 8 taškus (3/6 dvitaškiai, 2/2 baudos), atkovojo 14 ir perėmė 2 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus, blokavo 4 metimus ir surinko 30 naudingumo balų.

„Kibirkšties-VIČI“ kapitonė Eglė Šniokaitė įmetė 24 taškus (4/9 tritaškiai, 4 rez. per., 5 per.), Indrė Dudėnaitė – 17 (2/5 tritaškiai, 5 atk. kam., 2 blk.), Akvilė Vitunskaitė – 13 (6/7 dvitaškiai), Vitalija Kaminskytė – 10 (6 atk. kam., 5 rez. per., 5 per.), Vita Gorobets – 8 (4 rez. per.), Ny Hammonds – 7, Justina Kraujūnaitė – 6 (7 rez. per., 4 per.), Vita Žilinskaitė – 4 (6 atk. kam.).

„Šiaulių-Universiteto“ komandoje baltarusė Nadzeja Bohdan ir Silvija Kuodienė įmetė po 11 taškų, 10 – surinko Urtė Bukauskaitė.

DELFI primena, kad penktadienį vilnietės šventiniame-labdaringame krepšinio mače 76:75 įveikė vyrų komandą, sudarytą iš sportininkų, dainininkų, laidų vedėjų ir kiti savo srities profesionalų.

Daugilė Šarakauskaitė

„Sūduva“ metus pradėjo revanšu prieš „Jaunuosius talentus“

Marijampolės „Sūduvos“ krepšininkės iškovojo vienuoliktą pergalę. Šalies vicečempionės namuose 104:65 (21:18, 22:19, 33:17, 28:11) be didesnio vargo įveikė „Jaunųjų talentų“ komandą.

„Sūduva“ rungtynes pradėjo tokiu startiniu penketu: Santa Okockytė, Sabina Dukate, Rita Milieškienė, Sandra Baliutavičiūtė ir Iveta Šalkauskė.

Rungtynių pradžioje nei vienai komandai nepavyko įgyti apčiuopiamos persvaros. Pirmame kėlinyje sužaidus penkias minutes „Jaunųjų talentų“ krepšininkės pirmavo dviejų taškų persvara – 9:11. Vis tik besibaigiant ketvirčiui marijampolietėms pavyko persverti rezultatą, o po Elos Briedytės tritaškio šeimininkių persvara išaugo iki penkių (16:11).

Antro ketvirčio pradžioje vilnietės ir toliau vertė prakaituoti „Sūduvos“ krepšininkes. Nepaisant to, LMKL vicečempionės ir vėl atitrūko – po Laimos Rickevičiūtės ir Dovilės Saurazaitės dvitaškių marijampolietės susikrovė vienuolikos taškų pranašumą – 34:23. „Jaunųjų talentų“ ekipa šeimininkėms toliau pabėgti neleido ir po Lauros Juškaitės dvitaškio sumažino savo deficitą iki šešių – 38:32. Neilgai trukus komandos apsikeitė taikliais tolimais metimais ir po dviejų kėlinių jas skyrė tie patys šeši taškai – 43:37.

Po ilgosios pertraukos pradėjo ryškėti „Sūduvos“ krepšininkių pranašumas – Santa Okockytė, Iveta Šalkauskė bei Rita Milieškienė greitų atakų metu pelnė po du taškus ir Rimvydo Samulėno auklėtinių persvara išaugo iki septyniolikos – 66:49. Po šio spurto marijampolietės ir toliau didino turėtą persvarą ir pasibaigus trečiam kėliniui turėjo jau dvidešimt dviejų taškų pranašumą – 76:54.

Ketvirtas kėlinys sūduvietėms tebuvo formalumas – dominuodamos abiejose aikštės pusėse Marijampolės krepšininkės susikrovė triuškinantį pranašumą – 98:65. Iki rungtynių pabaigos šeimininkės ir toliau didino atotrūkį, o finalinė sirena skėlbė triuškinamą „Sūduvos“ pergalę – 104:65.

Naudingiausiai „Sūduvos“ gretose rungtyniavo trigubą dublį surinkusi Santa Okockytė. Atakų organizatorė per 36 minutes pelnė 17 taškų (6/9 dvit., 0/3 trit., 6/12 baud. met.), atkovojo 10 kamuolių, atliko 10 rezultatyvių perdavimų bei surinko 31 naudingumo balą.

„Sūduva“: Santa Okockytė (10 atk. kam., 10 rez. perd.), Rita Milieškienė ir Laima Rickevičiūtė po 17, Iveta Šalkauskė 15, Sabine Dukate 12.

„Jaunieji talentai“: Laura Juškaitė (10 atk. kam.) 21, Laurita Jurčiūtė 14, Gabija Meškonytė ir Evelina Mauraitė po 7.

„Utena“ 2015-uosius metus pradėjo pergale namuose

Pergalingą žygį tęsia „Utenos“ (15/0) klubas, kuris savoje arenoje 86:56 (26:12, 26:9, 16:16, 18:19) nepaliko vilčių Klaipėdos „Fortūnos“ (7/8) ekipai.

Alfredo Vainausko auklėtinės po šventinės pertraukos atrodė šviežesnės, greitesnės ir taiklesnės už varžoves, todėl jau pirmajame kėlinyje atitrūko – 26:12 sužaidus dešimt minučių.

Antrame ketvirtyje „Utena“ toliau demonstravo uraganinį puolimą bei didino savo pranašumą ataka po atakos. Dar 26 įmesti taškai leido įpusėjus susitikimui pirmauti 52:21.

Antroji rungtynių dalis jau nieko nepakeitė. Komandos lygiai sužaidė trečiąjį kėlinį, o ketvirtąjį ketvirtį nežymiai laimėjo „Fortūna“ – 19:18. Finaline sirena paskelbė užtikrintą „Utenos“ pergalę rezultatu 86:56.

„Utenai“ negalėjo padėti Greta Šniokaitė, kuri gydosi nesunkią traumą.

„Utena“: E. Šulčiūtė 21, S. Linkevičienė 18 (6 atk. kam.), R. Žilinskaitė 13 (4/6 tritaškiai, 5 atk. kam.), E. Šikšniūtė 12 (7 atk. kam.).

„Fortūna“: M. Grigalauskytė 21 (9 atk. kam.), R. Mizgerytė 10, A. Černeckytė 8, M. Solopova 7 (5 atk. kam., 4 rez. perd.).

„Aistės-LSU-Paradis“ laimėjo trilerį prieš „Hoptrans-Sirenas“

Kauno komandų derbyje pergalę namuose po atkaklios kovos šventė „Aistės-LSU-Paradis“ (9/6), kuri rezultatu 76:72 (14:17, 14:29, 26:10, 22:16) įveikė „Hoptrans-Sirenas“ (5/10).

Pirmame ketvirtyje abi ekipos žengė koja kojon, o likus žaisti kiek daugiau nei 2 minutes „Aistes“ į priekį išvedė Laura Želnytė – 14:11. Tačiau kėlinio pabaigą atkarpa 6:0 sužaidusios „Sirenos“ po pirmojo kėlinio buvo priekyje 17:14.

Antrame kėlinyje pasipylė „Sirenų“ tritaškių lietus. 13 taškų be atsako pelniusios kaunietės akimirksniu susikrovė 12 taškų pranašumą – 30:18. Kėlinio pabaigoje iš toli taikliai atakavo Rasa Žemantauskaitė-Matlašaitienė ir Gintarė Jasiunskaitė, taip leisdamos „Sirenoms“ po dviejų ketvirčių pirmauti jau 18 taškų skirtumu – 46:28.

Po didžiosios pertraukos „Aistės“ grįžo susikaupusios ir jau ketvirčio viduryje sumažino savo atsilikimą iki 9 taškų – 42:51. Jolantos Marmienės ir Lauros Svarytės vedamos „Aistės“ trečiąjį kėlinį laimėjo rezultatu 26:10, o prieš lemiamą ketvirtį „Sirenos“ buvo priekyje jau vos 2 taškais – 56:54.

Paskutiniame ketvirtyje kova vyko taškas į tašką, o likus žaisti kiek daugiau nei 4 minutes, į priekį jau išsiveržė „Aistės“ – 64:62, tačiau taikliai baudos metimus realizavusi G. Jasiunskaitė vėl atstatė lygybę (64:64). Likus žaisti 1 minutę ir 46 sekundes, Linas Šalkus nepatenkintas savo auklėtinių žaidimu nesulaikė emocijų ir į žemę trenkęs derinių lentą ją suskaldė. Tai nesutrukdė „Aistėms“ dar labiau pabėgti (72:68), tačiau iš toli pataikiusi Ele-Riin Tammik sugrąžino intrigą – 72:74. Visgi taikliai baudos metimus sumetusi Greta Tamašauskaitė leido „Aistėms“ švęsti pergalę rezultatu 76:72.

„Aistės-LSU-Paradis“: M.Petrauskaitė 21, N.Skadaitė (6 kld.) 16, G.Tamašauskaitė 13, L.Svarytė (9 atk. kam., 28 naud. bal.) ir J.Marmienė (8 atk. kam.) po 12.

„Hoptrans-Sirenos“: R.Žemantauskaitė-Matlašaitienė 17, G.Jasiunskaitė 15, A.Baronėnaitė 14, R.Knyzaitė (6 rez. perd.) 10, K.Balčiūnaitė (9 atk. kam., 15 naud. bal) 7.