Ispanai į priekį bėgti ėmė trečiajame kėlinyje, kuomet surengė sėkmingą atkarpą 14:0 bei iš turėto minimalaus deficito susikrovė 13 taškų pranašumą – 56:43.

Lemiamame ketvirtyje skirtumas tarp komandų pasiekė 18 taškų ribą (65:47) ir Madrido ekipa pergalės iš rankų nebeišleido.

17 minučių aikštėje praleidęs J. Mačiulis pelnė 4 taškus (1/3 dvitaškis, 0/2 tritaškiai, 2/2 baudos), atkovojo ir perėmė po 1 kamuolį, išprovokavo 1 varžovo pražangą, 1 kartą suklydo ir 2 prasižengė.

„Crvena Zvezda“: Luka Mitrovičius ir Maikas Zirbesas po 13, Nikola Kaliničius 10, Bobanas Marjanovičius 9 taškai.

„Real“: Rudy Fernandezas 15, Felipe Reyesas 13, Sergio Rodriguezas 12, Andresas Nocioni 9 taškai.

Jonas Mačiulis

„Alba“ patiesė „Barceloną“

Tuo metu netikėtas rezultatas užfiksuotas Vokietijoje, kur Berlyno „Alba“, su kuria kitą penktadienį Kaune savo jėgas išmėgins „Žalgiris“, 80:70 (16:23, 23:17, 22:8, 19:22) patiesė „Barceloną“.

Iki ketvirto kėlinio pabaigos likus žaisti 1 min. 30 sek. šeimininkai pirmavo net 15 taškų skirtumu (80:65), tačiau vėliau kiek atleido vadeles ir leido varžovams sušvelninti savo atsilikimą.

Įdomu, kad liūto dalį taškų nugalėtojams pelnė visi keturi komandos amerikiečiai, kurie kartu su kroatu Leonu Radoševičiumi ir buvo rezultatyviausi berlyniečių gretose – kartu jie sumetė net 70 taškų iš 80-ies.

„Alba“ įtikinamai laimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių (38 prieš 29) ir atliko penkiais rezultatyviais perdavimais daugiau už katalonus (16 prieš 11).

„Alba“: Jamelis McLeanas, Reggie Reddingas (8 atk. kam.) ir Leonas Radoševičius po 16, Alexas Renfroe ir Cliffas Hammondsas po 11 taškų.

„Barcelona“: Marcelinho Huertas 23 (7 rez. perd., 5 klaidos), Maciejus Lampe 11, Justinas Doellmanas 10 taškų.

Klaikiai atakavęs S. Weemsas išgelbėjo CSKA

Nuo nesėkmės jau pačiame TOP-16 etapo starte išsigelbėjo Maskvos CSKA (1/0) komanda, kuri svečiuose po pratęsimo 84:81 (28:25, 17:17, 16:17, 13:15; 10:7) palaužė Stambulo „Fenerbahce Ulker“ ir šį sezoną Eurolygoje išlieka nepralaimėjusi (11 pergalių iš eilės).

Pratęsimą likus žaisti 27 sekundėms išplėšė netaiklų Milošo Teodosičiaus tritaškį pataisęs Sonny Weemsas, kuris visas rungtynes atakavo klaikiai – iš viso pataikė vos 5 metimus iš 23-ijų.

„Fenerbahce Ulker“: Andrew Goudelockas 19, Bogdanas Bogdanovičius 16, Nemanja Bjelica 10, Luka Žoričius 9 taškai.

CSKA: Sonny Weemsas (4/15 dvitaškiai, 1/8 tritaškis, 2/4 baudos, 8 atk. kam., 6 rez. perd.) ir Kyle'as Hinesas po 13, Milošas Teodosičius 12, Nando De Colo, Andrejus Voroncevičius ir Aleksandras Kaunas po 10 taškų.

Sonny Weemsas ir Nemanja Bjelica

Milano klubas su L. Kleiza nepasipriešino rusams

F grupės turnyrą itin nesėkmingai pradėjo Lino Kleizos atstovaujamas Milano „Emporio Armani“ (0/1) klubas, kuris savo arenoje 59:79 (16:14, 19:17, 9:28, 15:20) neprilygo tik per plauką į TOP-16 etapą patekusiems „Nižnij Novgorod“ (1/0) krepšininkams.

L. Kleiza per 21 minutę pelnė 5 taškus (1/2 dvitaškis, 1/4 tritaškis), atkovojo 5 kamuolius, išprovokavo 2 varžovų pražangas ir 2 kartus pats prasižengė.

Italijos klubas pataikė vos 7 procentų tritaškių (2/26 metimai), tačiau prarado tik 5 kamuolius.

„Emporio Armani“: MarShonas Brooksas 18, Alessandro Gentile 9, Shawnas Jamesas ir Samard Samuelsas po 8, Linas Kleiza ir Davidas Mossas po 5 taškus.

„Nižnij Novgorod“: Tyleris Rochestie ir Trey'us Thompkinsas (15 atk. kam.) po 19, Artiomas Parachouskis 18, Tarence'as Kinsey 15 taškų.

M. Kuzminsko pastangų „Unicajos“ pergalei neužteko

Nepasisekė ir Joano Plazos vadovaujamai Malagos „Unicajai“ su Mindaugu Kuzminsku, kuri taip pat namuose 61:69 (12:14, 17:18, 16:16, 16:21) turėjo pripažinti Pirėjo „Olympiakos“ pranašumą.

M. Kuzminskas per 23 min. įmetė 12 taškų (0/5 dvitaškiai, 2/3 tritaškiai, 6/8 baudos), atkovojo 5 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus ir rezultatyvumu nusileido tik Jaysonui Grangeriui, surinkusiam 15 taškų.

Ispanai itin prastai atakavo krepšį tiek mesdami dvitaškius (13/40, 32 proc.), tiek tritaškius (3/17, 17 proc.).

„Unicaja“: Jaysonas Grangeris 15, Mindaugas Kuzminskas 12, Franas Vasquezas (10 atk. kam.) ir Willas Thomas po 11.

„Olympiakos“: Othello Hunteris 18 (9/10 dvitaškiai, 7 atk. kam.), Vassilis Spanoulis 11 (10 rez. perd.), Mattas Lojeski 10, Oliveris Lafayette 9 taškai.

Vitorijoje – „Anadolu Efes“ pergalė

Geležine gynyba ketvirtame kėlinyje varžovus surakinusi Stambulo „Anadolu Efes“ (1/0) ekipa išvykoje 72:67 (16:24, 19:17, 20:17, 17:9) pranoko Vitorijos „Laboral Kutxą“ (0/1).

Iki mačo pabaigos likus žaisti mažiau nei 3 minutėms šeimininkai dar pirmavo 3 taškais (67:64), tačiau netrukus tritaškį smeigė Mattas Janningas, dvitaškį ir taiklų baudos metimą pridėjo Stephane‘as Lasme ir priekyje jau buvo svečiai – 70:67. Ispanai dar mėgino gelbėtis, bet jų metimai skriejo pro šalį, o turkų pergalę įtvirtino dvi baudas realizavęs M. Janningas.

Šiame mače Stambulo ekipos gretose debiutavo Vitorijos komandą palikęs Thomas Heurtelis. 31-uoju numeriu paženklintus marškinėlius vilkėjęs prancūzas savo buvusio klubo neskriaudė:. prancūzas per 15 minučių taškų nepelnė ir iš viso surinko -4 naudingumo balus.

„Laboral Kutxa“: Mirza Begičius 16, Mike'as Jamesas 12, Fabienas Causeur ir Davisas Bertanis po 9 taškus.

„Anadolu Efes“: Stratos Perperoglou 15, Stephane'as Lasme 13, Cedi Osmanas ir Dario Šaričius (8 atk. kam.) po 9, Mattas Janningas 8 taškai