Tuo tarpu Kauno „JAZZ-Diremta“ komanda tęsia kelionę iš turnyrinės lentelės dugno. Kauniečiai šeštadienį įveikė Jonavos „Petrochema“ ekipą

„Perlas-MRU“ neužleidžia vietos turnyro lentelės viršuje

Šešias pergales iš eilės iškovoję Vilniaus „Perlo-MRU“ krepšininkai siekti septintosios atvyko į Klaipėdą. Šeštadienį 20-o NKL turo rungtynėse sostinės krepšininkai po sunkios kovos įveikė kovingą „Naftą-Uni-Akvaservis“ komandą.

Pirmoje rungtynių pusėje vyko lygi kova, tačiau didesnę laiko dalį nežymiai priekyje buvo Mindaugo Sakalausko auklėtiniai. Po dviejų kėlinių svečiai iš sostinės pirmavo 44:39.

Antroje rungtynių pusėje klaipėdiečiai išlygino rezultatą, tačiau svečiai atsakė dar geresne atkarpa ir įveikė varžovus rezultatu 86:77.

Dvigubą dublį nugalėtojams surinko Antanas Udras. Aukštaūgis pelnė 18 taškų ir sugriebė 11 atšokusių kamuolių. Edvinas Jezukevičius į šeimininkų krepšį įmetė 14 taškų, Rytis Pipiras – 13, Dominykas Domarkas – 11 (8 rez. perd.), Tomas Černeckis – 10.

„Naftos-Uni-Akvaservis“ komandoje pasižymėjo Julius Kazakauskas ir Viktoras Chodosovskis, pelnę atitinkasmai 19 ir 17 taškų. 12 taškų įmetė Donatas Norkus, 10 – Elvinas Gintvainis.

Komandiškai žaidę molėtiškiai svečiuose įveikė „Delikatesą“

Antrą vakarą iš eilės Molėtų „Ežerūno-Kario“ naujokas Deividas Kumelis atliko 10 rezultatyvių perdavimų, o jo atstovaujama komanda išvykoje rezultatu 70:65 įveikė traumų išretintą Joniškio „Delikatesą“. Septintoji iš eilės pergalė NKL čempionate leido molėtiškiams likti turnyro lentelės viršuje.

Klampiose rungtynėse didesnį pranašumą svečiai įgijo ketvirtajame kėlinyje (55:66) ir iniciatyvos nepaleido. Nors paskutinėmis sekundėmis du tritaškius įsūdė „Delikateso“ gynėjas Šarūnas Kulevičius, jam šią persvarą pavyko tik sumažinti - molėtiškiai triumfavo rezultatu 70:65.

Nuo pralaimėjimo šeimininkų neišgelbėjo eilinį kartą geras rungtynes sužaidęs Š. Kulevičius. Gynėjas pelnė 32 taškus ir atkovojo 7 kamuolius. 12 taškų pralaimėjusiems pelnė ir 9 kamuolius atkovojo Mantas Pukinskas.

„Ežerūną-Karį“ į priekį rungtynėse tempė šeši krepšininkai. 13 taškų įmetė Evaldas Baniulis, po 11 – Saulius Kuzminskas ir Mantas Šerkšnas, po 10 – Gintautas Matulis ir Eimantas Narušis. Deividas Kumelis pelnė 9 taškus ir atliko 10 rezultatyvių perdavimų.

E. Dainio ir M. Stašelio tandemas „JAZZ-Diremtai“ atnešė antrą pergalę

Pralaimėjimą po penkių iš eilės pergalių NKL čempionate patyrė Jonavos „Petrochemos“ krepšininkai. Kęstučio Naruševičiaus auklėtiniai namuose po dramatiškos kovos 69:72 (19:22, 17:24, 10:14, 23:12) nusileido Kauno „JAZZ-Diremtos“ ekipai, kuriai tai buvo antroji sezono pergalė.

Susitikime namuose Jonavos klubas vertėsi be žaisti negalėjusio rezultatyviausio šio sezono komandos krepšininko Tada Sebežiovo.

Didžiąją pirmojo kėlinio dalį komandos keitėsi taikliais metimais, o po dviejų Tomo Milinsko baudų šūvių „Petrochema“ nutolo – 15:12 (7 min). Tiesa, svečiai iš Kauno netukus spurtavo – 7:0 ir kėlinį užbaigė turėdami trijų taškų persvarą – 22:19.

Jonaviečiai varžovus vijosi pirmąsias penkias antrojo ketvirčio minutes, o po Luko Grabausko baudos metimų susigrąžino persvarą – 31:30. „JAZZ-Diremtos“ komanda greitai susigrąžino iniciatyvą – 40:34, o netaikūs šeimininkų metimai leido po dviejų kėlinių varžovams susikrauti dviženklį pranašumą – 46:36.

Po didžiosios pertraukos „Petrochema“ buvo priartėjusi prie varžovų – 40:46, bet aštuoni Evaldo Dainio taškai sugrąžino ramesnius laikus į kauniečių pusę – 56:44 (28 min). Laikinosios sostinės klubas ketvirtį užbaigė dviem dvitaškiais ir susikrovė rekordinę persvarą – 60:46.

Pasiduoti nesirengę šeimininkai lemiamą kėlinį pradėjo varžovus sukaustę geležinėje gynyboje ir patys rinkdami taškus – 58:62 (35 min). Netrukus „JAZZ-Diremtos“ pozicijas tritaškiu sustiprino E. Dainys – 65:58 (36 min). Septynis taškus iš eilės pelnęs Aurimas Urbonas atkūrė intrigą – 67:68 (39 min).

Spaudžiant kėlinio pabaigos laikui, „Petrochema“ ėmėsi pražangų taktikos – 67:70. Šeimininkus dar kartą iki vieno taško atstumo priartino A.Urbonas – 69:70. Jonaviškiai neleistinai sustabdė Mantvydą Stašelį, tačiau šiam pataikius abu baudų metimus, lemiamą tritaškį prametė Ričardas Verbickas – 69:72.

Jonavos „Petrochema“: Aurimas Urbonas 18 taškų (5 rez. perd.), Henrikas Vorotnikovas 15 (8 atk. kam.), Tomas Milinskas 12, Evaldas Aniulis 7 (10 atk. kam.).

Kauno „JAZZ-Diremta“: Evaldas Dainys 23 taškai (8 atk. kam., 6 rez. perd.), Mantvydas Stašelis 21, Arūnas Sakalauskas 12.