Vilniaus "Siemens" arenoje kauniečiai po įspūdingo spurto trečiajame kėlinyje nugalėjo Vilniaus "Lietuvos rytą" 72:63 (12:16, 15:14, 23:12, 22:21) ir serijoje iki keturių pergalių jau pirmauja 2:0.

Pirmąjį mačą namuose kauniečiai irgi laimėjo įtikinamai - 93:78.

Antrąją "Žalgirio" pergalę lėmė puikus vidurio puolėjo Tanokos Beardo žaidimas trečiajame kėlinyje, leidęs kauniečiams įgyti dviženklę persvarą ir ją išsaugoti iki mačo pabaigos.

Po abiem krepšiais karaliavęs T.Beardas iš viso surinko 24 taškus ir atkovojo 14 kamuolių. Jam gerai talkino 13 taškų pelnęs Robertas Packas ir 12 taškų įmetęs Ainaras Bagatskis, kuris pataikė tris svarbius tritaškius.

"Lietuvos rytui" 17 taškų pelnė Tyrone'as Nesby, 16 - Andrius Šležas.

Vilniečiai sėkmingiau pradėjo rungtynes ir po Tomo Delininkaičio tritaškio buvo įgiję septynių taškų persvarą - 9:2.

Tačiau "Žalgiris" savo legionierių dėka pelnė 10 taškų ir eilės ir persvėrė rezultatą.

Vis dėlto pirmasis kėlinys baigėsi sėkmingomis šeimininkų atakomis, ir po T.Nesby tritaškio paskutinę sekundę komandos išėjo atsikvėpti esant rezultatui 16:12 "Lietuvos ryto" naudai.

Antrojo kėlinio pradžioje vilniečiai toliau demonstravo pavyzdinę gynybą, ir po trijų iš eilės A.Šležo tritaškių įgijo net dešimties taškų persvarą - 25:15.

Tuo metu traumą gavo vienas iš "Žalgirio" lyderių Dainius Šalenga, o R.Packas turėjo jau keturias pražangas. Tačiau juos puikiai pavadavo Darjušas Lavrinovičius ir Mindaugas Timinskas.

Po keturių iš eilės "Žalgirio" kapitono taškų skirtumas sumažėjo iki 27:21.

Nors kamuolį perėmęs T.Nesby pelnė du taškus ir pataikė baudą, kėlinys baigėsi vilniečių klaidomis, po kurių "Žalgiris" surinko 6 taškus ir sumažino atsilikimą iki vieno tolimo metimo - 30:27.

Trečiasis kėlinyje prasidėjo tikras T.Beardo šou, kuriame dukart blykstelėjo iš toli pataikęs A.Bagatskis. Po latvio tritaškio rezultatas po 30:30, o po antrojo pataikymo jis išvedė kauniečių į priekį 36:33.

Tuomet įsižaidęs "Žalgirio" lyderis dukart pataisė kamuolį po netaiklių komandos draugų metimų, pats pataikė tritaškį ir pridėjo dar du metimus, padidindamas skirtumą iki 47:36.

"Lietuvos rytas" į tai atsakė tik dviem atsitiktiniais tolimais pataikymais ir pralaimėjo atkarpą nuo antrojo kėlinio pabaigos iki trečiojo vidurio 6:26.

Po trijų kėlinių kauniečiai turėjo aštuonių taškų persvarą 50:42 ir jau neleido varžovams priartėti mažiau kaip septyniais taškais.

Nors aikštėje pasirodžiusiam veteranui Gintarui Einikiui keliskart pavyko sustabdyti T.Beardą, taškus lengvai pelnydavo D.Lavrinovičius, kuris nesunkiai įveikdavo vangiai rungtyniavusį vilniečių centrą Robertą Javtoką.

Po R.Packo tolimo metimo skirtumas šoktelėjo iki dvylikos taškų (61:49), ir tapo aišku, kad per likusias penkias minutes "Lietuvos rytui" reikia stebuklo. Jis neįvyko ir komandos ramiai baigė rungtynes.

"Žalgiriui" tai buvo jau šeštoji iš eilės pergalės prieš vilniečius po pirmųjų pralaimėtų šio sezono rungtynių per "Siemens" arenos atidarymą.

Trečiosios LKL finalo rungtynės žaidžiamos gegužės 14-ąją Kauno sporto halėje, o ketvirtąkart komandos susitiks Vilniaus "Siemens" arenoje gegužės 17-ąją. Abejų rungtynių pradžia - 18.45 val.

Statistika:

Vilniaus "Lietuvos rytas" - Kauno "Žalgiris" 63:72 (16:12, 14:15, 12:23, 21:22). Vilniaus "Siemens" arena. 7000 žiūrovų.

I rungtynės - 78:93, serija 0-2.

Teisėjai Romualdas Brazauskas, Kęstutis Pilipauskas, Tomas Jasevičius.

"Lietuvos rytui" taškus pelnė: Tyrone Nesby 17 (37 min., dvitaškiai 5/11, tritaškiai 2/10, baudos 1/1), Andrius Šležas 16 (25 min., dvitaškiai 2/4, tritaškiai 4/7), Gintaras Einikis 9, Roberts Štelmahers 6, Tomas Delininkaitis 5, Rolandas Jarutis 4, Saulius Kuzminskas 2, Robertas Javtokas 2, Simas Jasaitis 2.

"Žalgiriui": Tanoka Beard 24 (37 min., dvitaškiai 8/19, tritaškiai 1/2, baudos 5/9, 14 atk. kam.), Robert Pack 13, Ainars Bagatskis 12, Darjušas Lavrinovičius 10, Mindaugas Timinskas 6, Paulius Jankūnas 4, Dainius Šalenga 3, Vidas Ginevičius 0, Simonas Serapinas 0.

Taiklumas. Dvitaškiai 12/38 (31,6 proc.) ir 18/43 (41,9), tritaškiai 10/30 (33,3) ir 7/17 (41,2), baudos 9/10 (90,0) ir 15/21 (71,4).

Atkovoti kamuoliai - 40 ir 37, klaidos - 11 ir 13.

Kopijuoti, platinti, skelbti agentūros ELTA informacijas ir fotoinformacijas be raštiško agentūros ELTA sutikimo draudžiama.