Pačioje ketvirto kėlinio pradžioje skirtumas tarp komandų pasiekė net 40 taškų – 77:37, tačiau tada šeimininkai atsipalaidavo, pralaimėjo likusią 9 min. atkarpą 10:21 ir leido varžovams kiek sušvelninti nepadorų rezultatą.

„Žalgirio“ žaidėjai pataikė 8 tritaškius iš 16-os (50 proc.), o prieniškiai – tik 3-is iš 17-os (18 proc.).

Primename, kad žalgiriečiai penktadienį Kaune priims vieną Eurolygos favoritų – A grupės lyderį Madrido „Real“ klubą.

„Žalgiris“: Artūras Gudaitis 12 (8 atk.kam.), Artūras Milaknis 11 (3/4 tritaškiai), Darius Songaila ir Paulius Jankūnas po 11, Lukas Lekavičius 9, Jamesas Andersonas, Edgaras Ulanovas ir Vytenis Lipkevičius po 8, Donatas Tarolis 3, Siimas-Sanderis Vene, Vaidas Kariniauskas ir Tomas Dimša po 2 taškus.

„Prienai“: Ovidijus Varanauskas 16, Arnas Labuckas 15, Dominykas Milka 9, Paulius Vaitiekūnas 6, Giedrius Staniulis 5 taškai.

Rungtynių eiga:

Mačo pradžioje „Žalgiris“ sėkmingai išnaudojo priekinę liniją: dvitaškiu rungtynes atidarė Paulius Jankūnas, penkis taškus pridėjo Artūras Gudaitis – 7:0. Varžovų pasipriešinimo nesulaukęs Jamesas Andersonas įspūdingai krovė kamuolį iš viršaus, nesunkiai pro galinę liniją prasiveržė Lukas Lekavičius – 11:0. Svečiai pasižymėjo tik nuo baudų metimų linijos, o pranašumą didino Vytenio Lipkevičiaus rezultatyvus reidas bei taikli A. Gudaičio bauda (14:2). Pirmuosius taškus pelnė Artūras Milaknis, krašte paliktas P. Jankūnas smeigė tritaškį – 19:6. „Prienai“ be atsako surinko penkis taškus, tačiau ketvirtį geriau užbaigė žalgiriečiai. Dvi tolimas bombas įskraidino A. Milaknis, baudų metimus realizavo Edgaras Ulanovas bei po pirmojo kėlinio komandas skyrė keturiolika taškų – 27:13.

Antrasis kėlinys prasidėjo septyniais šeimininkų taškais. Keturis taškus surinko Darius Songaila, tritaškį pataikė E. Ulanovas – 34:13. Trečią tritaškį realizavo A .Milaknis, varžovą bloku apdovanojo A.Gudaitis, kamuolius perėmė A. Milaknis ir P. Jankūnas (37:18). Netrukus pasinaudoję suprastėjusiu kauniečių puolimu „Prienai“ mažino atsilikimą – 37:23. „Žalgirio“ taškų badą nutraukė perdavimo iš Siimo-Sanderio Vene sulaukęs Lukas Lekavičius, kitoje atakoje įžaidėjas grąžino skolą S.Vene, kuris ataką užbaigė dėjimu – 41:23. Pirmuosius taškus pelnė Tomas Dimša ir pirmąją rungtynių pusę įtikinamai laimėjo Lietuvos čempionai – 43:25.

Antrąją rungtynių pusę dviem taikliais metimais pradėjo komandos kapitonas P. Jankūnas, po J. Andersono perdavimo dėjimą atliko A. Gudaitis – 49:27. „Žalgiriui“ rekordinę persvarą sukrovė P.Jankūno ir J. Andersono sėkmingas žaidimas. Dėjimu pasižymėjo ir A. Gudaitis, netikslų metimą taisė J. Andersonas, dar dviem taškais savo kraitį pildė A. Gudaitis (61:32). Atotrūkį didino trys taiklūs žalgiriečių šūviai iš toli: iš dešiniojo krašto pataikė L. Lekavičius, iš kairiojo dukart – V. Lipkevičius – 70:33. Per likusį laiką niekas nepasikeitė, o sukrautą persvarą išlaikė L. Lekavičiaus ir D. Songailos taiklūs metimai – 74:37.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje nesustabdomai žaidė D.Songaila, pelnęs penkis taškus – 79:41. Pirmuosius taškus rinko Vaidas Kariniauskas, varžovo metimą pūtė T. Dimša (81:44). Užsitęsusią šeimininkų tylą nutraukė E. Ulanovo dvitaškis su pražanga – 84:46. Tuomet sekė geresnė prieniškių atkarpa, mažinusi atsilikimą ir privertusi minutės pertraukėlės paprašyti dėl užstrigusio žaidimo sunerimusį Gintarą Krapiką (84:52). Dvitaškį su pražanga įmetęs Donatas Tarolis tapo dvyliktuoju pasižymėjusiu „Žalgirio“ krepšininku – 87:52. Mačo pabaigoje svečiai sugebėjo sumažinti deficitą, bet užtikrintai žaidę žalgiriečiai įsirašė dešimtąją pergalę LKL pirmenybėse – 87:58.