Deividas Gailius atidarė aikštelės šeimininkų taškų sąskaitą dviem tolimais metimais, tačiau Donatas Zavackas buvo nubaustas technine pražanga ir Vytenis Čižauskas bei Žygimantas Jonušas pasinaudojo šia situacija ir išvedė savo ekipą į priekį (8:12).

Kazio Maksvyčio paprašyta minutės pertraukėlė davė vaisių ir po penkių D. Gailiaus taškų „Neptūnas“ persvėrė rezultatą (17:16). Kėlinį abi ekipos baigė apsikeisdamos sėkmingomis atakomis ir po pirmo ketvirčio švieslentėje degė lygus rezultatas – 21:21.

Klaipėdiečių klaidos antro ketvirčio pradžioje vėl leido svečiams nutolti (23:28). Sudėtingą metimą pataikė Evaldas Žabas dar du taškus pridėjo Ivanas Neliubovas ir „Lietkabelis“ toliau pirmavo (27:32). Iniciatyvos bandė imtis Mindaugas Girdžiūnas ir Justas Sinica, vėl persvėrę rezultatą „Neptūno“ naudai (36:35). Kėlinio pabaigoje nesportine pražanga aikštelės viduryje buvo nubaustas V. Čižauskas, o klaipėdiečiai atitrūko (43:39). Po pirmos rungtynių pusės „Neptūnas“ pirmavo – 46:43.

Aikštelės šeimininkai spurtavo trečio kėlinio pradžioje ir po Martyno Mažeikos tritaškio nutolo (62:53). „Lietkabelio“ puolimas ir toliau strigo, o tuo pasinaudoję klaipėdiečiai didino persvarą ir po trijų kėlinių buvo priekyje (74:62).

V. Čižauskas tritaškiu trumpam priartino savo ekipą, tačiau tuoj pat tolimu metimu atsakė D. Gailius, iš po krepšio taiklus buvo Egidijus Dimša ir „Neptūnas“ vėl nutolo (82:68). Svečiai neketino lengvai pasiduoti ir po Dainiaus Šalengos ir Evaldo Žabo tritaškių atkūrė intrigą (88:84). Vis dėlto paskutinės „Lietkabelio“ atakos buvo nesėkmingos ir pergalę iškovojo Klaipėdos ekipa.

„Neptūnas“: Deividas Gailius 26 (3/4 dvit., 4/7 trit., 8/11 baud. met., 34 naud. bal.), Martynas Mažeika 20, Valdas Vasylius 14 taškų (5 at. kam., 5 rez. perd.).

„Lietkabelis“: Evaldas Žabas 19, Vytenis Čižauskas 17 (6 rez. perd., 7 at. kam., 9 kl.), Dainius Šalenga 16, Noah Dahlmanas 8 taškai.

Tuo metu Utenos „Juventus“ (8/3) komanda laimėjo jau ketvirtąsias rungtynes iš eilės. Šįkart ji 84:73 (18:10, 20:22, 21:23, 25:18) palaužė „Mažeikių“ (0/12) krepšininkus.

Rungtynes sėkmingiau pradėjo svečiai iš Utenos, susikrovę dviženklę persvarą jau pirmajame kėlinyje. Po Valdo Dabkaus metimo „Juventus“ pranašumas pasiekė 18:8, tačiau rezultatą šiek tiek sušvelnino ketvirtį dėjimu užbaigė Vytautas Pikalavičius.

Antrame kėlinyje uteniškių persvara buvo išaugusi iki 14 taškų (27:13), bet savų gerbėjų palaikomi „Mažeikių“ krepšininkai nepasidavė ir deficitą iki ilgosios pertraukos sumažino iki šešių taškų – 32:38.

Nors priekyje ir trečiame ketvirtyje išliko „Juventus“, mažeikiškiai pradėjo dar stipriau alsuoti varžovams į nugarą. Pelnę aštuonis taškus be atsako, „Mažeikiai“ priartėjo iki dviejų taškų (40:42), o kėlinį baigė atsilikdami keturiais – 55:59.

Arvydas Gydra lemiamą ketvirtį pradėjo tolimu metimu, nukirpusiu „Juventus“ pranašumą iki minimumo, bet persverti rezultato šeimininkams nepavyko – keliais taškais ir toliau pirmavo uteniškiai.

Iki ketvirto kėlinio pabaigos likus penkioms minutėms, Dainiaus Adomaičio auklėtiniai turėjo vos trijų taškų pranašumą (68:65), tačiau po truputį pradėjo tolti. Po Nikitos Barinovo tritaškio ir keturių taiklių Valdo Dabkaus baudos metimų „Juventus“ atstatė dviženklę persvarą – 79:67.

„Mažeikiai“: Raimundas Danys 19 (10 išpr. praž.), Vytautas Pikalavičius 14 (5 atk. kam.), Darius Tarvydas 12 (6 atk. kam.), Eigirdas Žukauskas 11, Arvydas Gydra 8 taškai.

„Juventus“: Nikita Barinovas 18 (3/3 trit.), Valdas Dabkus 17 (6 atk. kam., 5 praž.), Arvydas Šikšnius 16 (7 išpr. praž.), Rashaunas Broadusas 14 (8 atk. kam., 5 rez. perd.), Saulius Kulvietis 7 taškai (6 atk. kam.).

Prisijunk prie tūkstančių sporto mėgėjų bendruomenės – tapk DELFI Sporto draugu „Facebook“, sužinok šviežiausias naujienas iš sporto arenų, dalinkis įžvalgomis ir komentarais!

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (8)