LSU studentai suklupo prieš čempionus

Šeštasis LSKL turas kėlė daug intrigų, kadangi Vilniuje susitiko praėjusio sezono finalininkai – MRU ir LSU. Kaip ir praėjusiame finale, taip ir šįvakar, virė nuožmi ir permaininga kova, tačiau vėl savo pranašumą įrodė MRU studentai, kurie pergalę šventė rezultatu 92:79 (21:19, 32:16, 16:29, 23:15).

Pirmasis kėlinys vyko taškas į tašką, tačiau antrajame kėlinyje vienui metu MRU sužaidė atkarpą 11:0 ir dar iki didžiosios pertraukos susikrovė 18 taškų pranašumą – 53:35.

Po atokvėpio minutėlių LSU ėmė demonstruoti charakterį ir kantriai mažinti skirtumą – prieš ketvirtąjį kėlinį komandas beskyrė vos 5 taškai – 69:64.

Visgi MRU nesiruošė paleisti iš rankų pergalės, tiksliau sužaidė rungtynių pabaigą ir šventė penktąją iš eilės pergalę.

MRU komandos gretose nepriekaištingai sužaidė Edvinas Jazukevičius, pelnęs 25 taškus (9/11 dvitaškiai, 1/2 tritaškis, 4/4 baudos, 24 naudingumo balai), Tadas Rinkūnas prie pergalės pridėjo 15 taškų, Tomas Lekūnas – 14, Julius Kazakauskas – 11 tšk.

LSU komandą bandė tempti Justas Nausėda, surinkęs 23 taškus (8/15 dvitaškiai, 2/2 tritaškiai, 1/1 bauda, 5 atk. kam., 5 rez. perd., 21 naud. balai), Modestas Žaunieriūnas pridėjo 16 taškų, Tomas Miškinis – 14 (7 atk. kam).

„Kova buvo sunki ir permaininga, nors tikėjomės dar nuožmesnės ir karštesnės dvikovos. Reikia vyrus pagirti, atsilaikėme prieš daug ambicijų turinčius ir jaunatvišku maksimalizmu trykštančius LSU studentus. Atvirai pasakius, kuo toliau, tuo sunkiau atsilaikyti, visos komandos žūtbūt siekia įkąsti čempionams“, – iškart po rungtynių neslėpdamas geros nuotaikos sakė vienas iš MRU komandos vadovų ir trenerių Vytas Poteliūnas.

Anot LSU trenerio Edo Nickaus, jo ekipai buvo šansų užsikabinti ir laimėti rungtynes.

„Žaidėme be traumas besigydančių Šarūno Beniušio ir Pauliaus Malašausko, todėl buvo sunku. Visgi, jaunimas mėgino atsilaikyti ir iki dvikovos pabaigos garbingai kovojo su labiau patyrusiais priešininkais. Džiaugiuosi, kad mano vaikinai iki paskutinių sekundžių demonstravo charakterį. Panašios rungtynės grūdina ir yra labai naudingos“, – pabrėžė LSU treneris Edas Nickus.

KTU namuose nugalėjo KU

Klaipėdos universiteto (KU) krepšininkai patyrė pirmąjį sezono pralaimėjimą – Kaune vos 5 taškų skirtumu 78:83 (24:22, 18:25, 17:18, 19:18) apmaudžiai nusileido Kauno technologijos universiteto (KTU) komandai.

Kauniečius į pergalę vedė Paulius Valinskas, pelnęs 34 taškus (6/10 dvitaškiai, 7/13 tritaškiai, 9 atk. kam., 5 rez. perd., 33 naudingumo balai), Nerijus Barauskas pridėjo 16 taškų, Mindaugas Jakšas – 13 tšk.

Klaipėdiečių gretose Elvinas Gintvainis surinko 22 taškus, Valentas Tarolis – 20 (11 atk. kam.), Evaldas Šaulys – 13 tšk.

Kauno derbyje – užtikrinta VDU pergalė

Kauno komandų – Kauno kolegijos (KK) ir Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) derbį rezultatu 100:82 (18:19, 29:16, 23:22, 30:25) laimėjo Arūno Juknevičiaus treniruojami VDU studentai.

VDU, žaidusi svečių teisėmis, dar iki didžiosios pertraukos susikrovė saugų pranašumą – 47:35 ir varžovams apie pergalę pagalvoti nebeleido.

VDU komandai Lukas Grabauskas pelnė 20 taškų, Simonas Kymantas – 17, Ignas Daukšys – 13, Rokas Čeponaitis ir Aurimas Urbonas – po 12 tšk.

KK komandai 32 taškus surinko Paulius Gružauskas, 23 taškus (9 atk. kam.) pelnė Antanas Bertašius, 14 (10 atk. kam.) – Aurimas Gavelis.

ŠU palaužė ASU

Šiaulių universiteto (ŠU) krepšininkai išvykos rungtynėse, puikiai sužaidę antrąją rungtynių dalį, rezultatu 101:85 (28:30, 15:22, 29:14, 29:19) palaužė Aleksandro Stulginskio universiteto (ASU) komandą.

ASU pirmoje rungtynių pusėje dažniau buvo priekyje – 40:33, 52:43, tačiau vėliau pristigo jėgų ir buvo priversti susitaikyti su pralaimėjimu.

ŠU gretose išsiskyrė Modestas Kumpys, pelnęs 28 taškus (13 atk. kam.), Ignas Ramašauskas pridėjo 27 taškus (11 atk. kam.), Mantas Kadzevičius ir Karolis Babkauskas – po 19 (18 rez. perd.).

ASU komandai Karolis Šarukas pelnė 22 taškus, Tautvydas Kliučinykas – 18 (11 atk. kam.), Šarūnas Ajauskas – 11 tšk.

VU atsitiesė – sutriuškinta VGTU

Po dviejų iš eilės patirtų pralaimėjimų pergalės skonį prisiminė Vilniaus universiteto (VU) krepšininkai. Jie išvykos rungtynėse net 31 taško skirtumu – 87:56 (19:17, 21:11, 20:11, 27:17) sutriuškino Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) komandą.

Nugalėtojams 27 taškus pelnė Tautvydas Pipiras (4/7 dvitaškiai, 6/8 tritaškiai, 1/1 bauda), Karolis Brusokas – 20, Simonas Lekys – 9 tšk.

VGTU komandai 13 taškų surinko Andrius Garadauskas, 10 – Tomas Galeckas, 8 – Lukas Augustinas.