Iki ketvirto kėlinio pabaigos likus žaisti 3 min. 30 sek. „Lietkabelis“ pirmavo 68:59, tačiau vėliau šeimininkai spurtavo ir po Artūro Milaknio tritaškio „Žalgiris“ sumažino savo deficitą iki vieno metimo – 65:68 (likus 18 sek.).

Likus 3 sek. panevėžiečiai buvo priekyje penkiais taškais (75:70), bet A. Milaknis iš krašto smeigė dar vieną tolimą šūvį, o svečiai, perduodami kamuolį, pataikė į savo krepšio lanką ir itin kvailai prarado kamuolį bei paskutinę sekundę dar sugebėjo be jokio reikalo prasižengti prieš Jamesą Andersoną, kuris netrukus šaltakraujiškai realizavo abi baudas – 75:75!

Pratęsimo metu žalgiriečiai jau nebejuokavo, o psichologiškai sugniuždyti svečiai kapituliavo – 91:83 neįtikėtina „Žalgirio“ pergalė.

„Žalgiris“: Lukas Lekavičius 21 (3/5 dvitaškiai, 4/7 tritaškiai, 3/5 baudos, 5 rez. perd., 7 klaidos), Artūras Milaknis 14 (4/10 tritaškiai), Jamesas Andersonas 14 (9 atk. kam., 5 rez. perd., 3 blokai), Paulius Jankūnas 8, Robertas Javtokas 7 (7 atk. kam.), Darius Songaila 6, Edgaras Ulanovas ir Siimas-Sanderis Vene po 5 taškus. Vaidas Kariniauskas, Vytenis Lipkevičius ir Tomas Dimša taškų nepelnė.

„Lietkabelis“: Vytenis Čižauskas 25 (6/14 dvitaškiai, 2/3 tritaškiai, 7/10 baudos, 7 atk. kam., 7 rez. perd.), Ivanas Neliubovas 14 (6/8 dvitaškiai, 13 atk. kam.), Žygimantas Jonušas 11, Dainius Šalenga (3/12 metimai iš žaidimo, 1/4 bauda), Žygimantas Janavičius ir Noah Jamesas Dahlmanas po 8, Evaldas Žabas 4, Lukas Aukštikalnis 3, Darius Griškėnas 2 taškai.

Rungtynių eiga:

Mačo pradžioje sėkmingai rungtyniavo komandos kapitonas Paulius Jankūnas. Pirmuosius taškus jis pelnė taikliu metimu iš vidutinio nuotolio, o kiek vėliau persvarą didino rezultatyviu prasiveržimu – 4:0. Reidą arčiau krepšio surengė Lukas Lekavičiaus, po Tomo Dimšos perdavimo dvitaškį, nepaisydamas pražangos, realizavo Artūras Gudaitis – 8:2. A. Gudaitis pelnė dar du taškus, tačiau „Lietkabelis“ po dvitaškio su pražanga lygino rezultatą (10:10). Tuomet iniciatyvos ėmėsi L. Lekavičius: įžaidėjas pataikė baudos metimą, taikliai metė iš dviejų taškų zonos bei atotrūkį didino tolimu metimu – 16:12. Ketvirčio pabaigoje baudos aikštelėje dominavo „Žalgirio“ aukštaūgiai. Dvitaškį pataikė P. Jankūnas, keturis taškus surinko R. Javtokas, bet panevėžiečiai pavojingai atitrūkti žalgiriečiams neleido ir po pirmųjų dešimties minučių komandas skyrė 4 taškai – 22:18.

Antrajame kėlinyje prabilo Jamesas Andersonas. Jis kartu su Vaidu Kariniausku sukūrė gražiausią rungtynių epizodą, kuomet lietuvis kabino kamuolį J.Andersonui ir šis jį įkrovė iš viršaus. Be to, J. Andersonas pridėjo dar keturis taškus ir pranašumas išaugo iki aštuonių – 28:20. Amerikietis sėkmingai darbavosi ir gynyboje, „nupūtęs“ Dariaus Griškėno metimą, persvarą iki dviženklės didino tritaškį pataikęs Artūras Milaknis – 31:20. Pirmą kartą pasižymėjo Darius Songaila, tačiau tuomet sekė šeši svečių taškai (33:28). Per likusią antrojo kėlinio minutę tritaškį įskraidino A. Milaknis, neleidęs visiškai priartėti varžovams – 36:31.

Po didžiosios pertraukos prabėgus dviem minutėm pirmus Lietuvos čempionų taškus pelnė A. Gudaitis – 38:34. Du kamuolius puolime nusiėmęs aukštaūgis dar kartą taikliai metė iš po krepšio, tritaškį pridėjo L. Lekavičius – 43:36. Verpstę atliko P. Jankūnas, bet penki Vytenio Čižausko taškai pavojingai tolti žalgiriečiams neleido (45:41). Dešimtąjį tašką rinko A.Gudaitis, tačiau sustoti neketino ir „Lietkabelio“ krepšininkai, persvėrę rezultatą – 47:48. Po krepšiu sėkmingai žaidė D. Songaila (50:52). Iš Siimo-Sanderio Venes perdavimo sulaukęs D. Songaila pelnė lengvus taškus, bloką atliko J.Andersonas, o kėlinį, sirenai aidint, taikliu metimu baigė S. Vene – 54:54.

Po ketvirtojo J. Andersono tikslaus perdavimo tritaškį pataikė S.Vene, kitoje atakoje jau pats J. Andersonas ėmėsi iniciatyvos bei buvo sustabdytas pražanga – 59:56. Panevėžiečiai nesutriko ir po septynių V. Čižausko taškų įgijo rekordinę persvarą (59:68). Varžovų spurtą (0:12) nutraukė tritaškį pataikęs L. Lekavičius – 62:68. Vieną baudos metimą realizavo R. Javtokas, dvi pridėjo J. Andersonas, tad deficitas sumažėjo iki keturių – 65:69. Tuomet atakos laikui baigiantis, svarbų metimą smeigė „Lietkabelio“ puolėjas Žygimantas Jonušas (65:71). Susirinkusių žiūrovų viltis atgaivino taikliai iš toli metęs A. Milaknis – 68:71.

Nors svečiai neklydo mesdami baudas (70:75, likus 10 sek.), Lietuvos čempionai sugebėjo neįtikėtinai išsigelbėti: tritaškį per rankas smeigė A. Milaknis – 73:75 (likus 3 sek.). Panevėžiečiai turėjo pergalę savo rankose, tačiau suklydo išsimesdami kamuolį ir pažeidė taisykles prieš jį perėmusį J. Andersoną. Tiesa, teisėjai turėjo pasitelkti vaizdo peržiūrą, kuri leido J. Andersonui išplėšti pratęsimą metant baudų metimus. Lemiamu metu jo rankos nedrebėjo ir akistata persikėlė į pratęsimą – 75:75.

Pratęsimo pradžia geriau klostėsi išsigelbėjusiems „Žalgirio“ krepšininkams. Penkis taškus surinko rezultatyviausias šeimininkų žaidėjas L. Lekavičius, šaltakraujiškai baudas realizavo R. Javtokas – 82:76. Iš toli taikliai metė E. Ulanovas, atotrūkį didino taiklios A. Milaknio baudos (87:78). Trečią kartą varžovus bloku apdovanojo J. Andersonas, greitą ataką po L. Lekavičiaus perdavimo užbaigė E. Ulanovas – 89:81. Nesportinę pražangą užsidirbo V. Čižauskas, o žalgiriečių pergalę įtvirtino taiklios L. Lekavičiaus baudos – 91:83.

Tuo metu Klaipėdos „Neptūnas“ (9/2) 81:69 (19:18, 22:13, 18:17, 23:20) pranoko toliau be pergalių liekančią „Mažeikių“ (0/11) komandą.

Beje, pačioje ketvirto kėlinio pabaigoje „Neptūno“ gerbėjai salėje uždegė kelis deglus ir įsijungė priešgaisrinė signalizacija.

„Mažeikiai“: Ignas Razutis 12, Raimundas Petrauskas ir Paulius Beliavičius po 10, Raimundas Danys 8 taškai.

„Neptūnas“: Mindaugas Girdžiūnas 20 (25 min., 3/5 dvitaškiai, 4/4 tritaškiai, 2/2 baudos, 5 pražangos), Deividas Gailius 14 (5/6 metimai iš žaidimo, 3/6 baudos), Simas Galdikas 10 taškų.