Pirmame kėlinyje vyko atkakli kova taškas į tašką ir po pirmųjų dešimties žaidimo minučių viešnios nežymiai pirmavo – 18:16. Antrą ketvirtį „Utena“ pradėjo itin galingai – per 6 minutes į savąjį krepšį praleido vos 2 taškus ir susikrovė dviženklį pranašumą – 28:18. Vis dėlto „Sūduva“ pagerino gynybą ir per likusį laiką nepraleido taškų, kas leido priartėti – 22:28 sužaidus pusę mačo.

Po didžiosios pertraukos prabėgus 6 minutėms Alfredo Vainausko auklėtinės vėl pirmavo 10 taškų (41:31), bet marijampolietės laimėjo atkarpą 14:4 ir pasibaigus trims ketvirčiams išlygino rezultatą – 45:45.

Lemiamame kėlinyje užvirė žūtbūtinis mūšis. Sėkmingą atkarpą sužaidusi Marijampolės ekipa truktelėjo į priekį (59:53), bet „Utena“ nenuleido rankų ir po Gretos Šniokaitės bei Rimo Valentienės taškų atstatė pusiausvyrą – 63:63. Prasidėjus paskutinei minutei Eglė Šulčiūtė įsmeigė tritaškį, čia pat kamuolį perėmė Sandra Linkevičienė ir po jos dvitaškio uteniškis priartėjo prie pergalės – 68:63.

„Sūduvos“ viltis atgaivino Iveta Šalkauskė, kuri pataikė labai sudėtingą ir tolimą tritaškį – 66:68. Likus žaisti 22 sekundes Kristina Alminaitė sužingsniavo ir šeimininkės turėjo galimybę išsigelbėti, bet Sabines Dukates metimą blokavo S. Linkevičienė, o Ela Briedytė suklydo perduodama kamuolį. Per paskutines 6 sekundes nieko daugiau neįvyko ir finalinė sirena užfiksavo „Utenos“ pergalę rezultatu 68:66.

„Sūduva“: I. Šalkauskė 17, S. Baliutavičiūtė 16 (7/16 metimai, 11 atk. kam.), S .Dukate 10 (5 rez. perd.).

„Utena“: E. Šulčiūtė 16 (5/7 tritaškiai), K. Alminaitė 17 (8/14 dvitaškiai, 14 atk. kam.), G. Šniokaitė 9 (2/10 metimai, 5 atk. kam.).

„Kibirkštis-VIČI“ laimėjo Vilniaus derbį

Vilniaus „Kibirkšties-VIČI“ (4/3) krepšininkės namuose 75:38 (18:14, 19:5, 18:13, 20:6) įveikė to paties miesto „Jaunųjų talentų“ (1/6) ekipą.

LMKL čempionės nuo varžovių atitrūko antrajame kėlinyje, per kurį praleido vos 5 taškus ir sugebėjo susikrauti dviženklį pranašumą (37:19), kurį antroje mačo dalyje dar šiek tiek padidino.

„Kibirkštis-VIČI“: Vita Horobets 18 (13 atk. kam., 26 naud. bal.), Eglė Šniokaitė ir Chastity Reed (6 atk. kam.) po 11, Akvilė Vitunskaitė 9 (5 atk. kam.).

„Jaunieji talentai“: Laura Juškaitė 11 (6 atk. kam.), Austėja Širšinaitytė 6, Ieva Savickaitė 5 (8 atk. kam.).

„Hoptrans-Sirenos“ sutriuškino šiaulietes

Kauno rajono „Hoptrans-Sirenos“ (2/5) išvykoje rezultatu 103:45 (30:5, 29:10, 22:7, 22:23) nugalėjo Šiaulių „Šiaulių-Universiteto“ (0/7) krepšininkes.

Jau nuo pirmųjų minučių „Hoptrans-Sirenos“ susikrovė pranašumą ir pademonstravo geležinę gynybą, kurios dėka pirmo kėlinio viduryje spurtavo 14:1. Rasos Žemantauskaitės-Matlašaitienės ir Akvilės Baronėnaitės vedamos „Sirenos“ „Šiaulių-Universiteto“ ekipai per kėlinį leido įmesti vos 5 taškus ir po pirmojo ketvirčio susikrovė jau 25 taškų pranašumą – 30:5.

Antrame ketvirtyje šiaulietėms rasti priešnuodžių nepavyko. Sužaidus antrajame kėlinyje 3 minutes, „Sirenų“ pranašumas šoktelėjo jau iki 33 taškų – 42:9. Nesustabdomai puolusios kaunietės ketvirtį baigė turėdamos daugiau nei užtikrinantį pranašumą – 59:19.

Antroji rungtynių dalis tebebuvo tik formalumas. Šiaulietėms sunkiai sekėsi pulti bei stabdyti „Sirenų“ žaidėjas, kurios ir trečiajame kėlinyje nemažino apsukų. Nors per paskutines dešimt minučių šiaulietės pagyvino savo puolimą, tačiau „Sirenų“ susikrautas pranašumas joms leido iškovoti įtikinamą pergalę rezultatu 103:45.

„Šiauliai-Universitetas“: I. Mikelėnaitė 16, K. Turomsha 8, N. Bohdan 8.

„Hoptrans-Sirenos“: G. Jasiunskaitė 23 (9 atk. Kam., 29 naud. bal.), R. Žemantauskaitė-Matlašaitienė 20 (8 atk. Kam., 5 rez. perd., 30 naud. bal.), A. Baronėnaitė 18, K. Balčiūnaitė 18 (16 atk. kam., 6 per. kam., 36 naud. bal.).

Dramą Klaipėdoje laimėjo „Aistės-LSU-Paradis“

Dramatišką pergalę iškovojo svečiuose žaidusios Kauno „Aistės-LSU-Paradis“ (4/3) krepšininkės, kurios 61:57 (10:17, 14:15, 18:9, 19:16) palaužė Klaipėdos „Fortūnos“ (4/3) komandą.

Jeigu pirmoje susitikimo dalyje iniciatyva ir pranašumas buvo Ramunės Kumpienės auklėtinių rankose, tai po pertraukos situacija kardinaliai pasikeitė. Kaunietės sėkmingai gynėsi trečiojo ketvirčio metu, kas leido panaikinti turėtą 8 taškų deficitą ir išsiveržti į priekį – 42:41.

Lemiamame ketvirtyje užvirė tikra drama. Likus žaisti kiek daugiau nei 4 minutes Marina Solopova padidino „Fortūnos“ pranašumą (57:53), bet tai buvo paskutiniai aikštės šeimininkų taškai šiose rungtynėse. „Aistės-LSU-Paradis“ sėkmingiau sužaidė paskutinę minutę ir iškovojo pergalę.

„Fortūna“: Marina Solopova 22 (4/10 tritaškiai, 7 atk. kam.), Monika Grigalauskytė (12 atk. kam.) ir Lina Aglinskaitė (7 atk. kam.) po 7.

„Aistės-LSU-Paradis“: Jolanta Marmienė 18 (6 atk. kam.), Laura Svarytė 11 (12 atk. kam.), Neringa Skadaite 10 (13 atk. kam.), Laura Želnytė 9.