„Žalgirio“ krepšininkams iki šiol nebuvo pavykę įveikti „Uniks“ komandos nei oficialiose, nei draugiškose rungtynėse. Ši lapkričio 6 d. pergalė legendinėje Sporto halėje - pirma prieš svečius iš Kazanės ir istorinė.

Kauniečiai šį sezoną prestižinėse Senojo žemyno varžybose jau iškovojo tris pergales (be pastarosios - dar ir prieš rusų „Nižnij Novgorod“ ekipą namuose 97:63 ir turkų Stambulo „Anadalu Efes“ klubą svečiuose 65:62) ir patyrė vieną nesėkmę (svečiuose nuo Madrido „Real“ krepšininkų iš Ispanijos 71:89).

„Uniks“ komanda į šių metų Eurolygos varžybas pateko tik po atrankos turnyro ir savo sąskaitoje šiuo metu ir toliau turi tik vieną pergalę. Jie sutriuškino Sasario „Dinamo“ krepšininkus (85:62), bet prieš tai, taip pat tik po atkaklių kovų, pralaimėjo ir „Anadolu Efes“ (76:82), ir „Real“ (75:76) klubams.

Nors rungtynių Sporto halėje pradžią geriau pradėjo „Uniks“ ekipa (6:12), bet „Žalgiris“ spurtavo 11:3 ir išlygino žaidimą (17:15). Antrame ir trečiame kėliniuose mūsiškių persvara kelis kartus siekė 8 taškus (25:17, 49:41 ir 51:43). Trečio kėlinio antroje pusėje kauniečiai įgijo rekordinį 11 taškų pranašumą (56:45), bet jo neišsaugojo.

Kazanės komanda atkakliai vijosi aikštės šeimininkus, kol sumažino deficitą iki 2 taškų (73:71). Mačo pabaigoje sėkmė lydėjo „Žalgirį“, o asmeniškai - Vaidą Kariniauską, kuris perėmė kamuolį ir blokavo varžovo metimą. Pelnyta Kauno klubo pergalė 77:71.

Prie jos labiausiai prisidėjo amerikietis Jamesas Andersonas, kuris pelnė net 27 taškus (6/12 dvitaškiai, 2/5 tritaškiai, 9/9 baudos). Artūras Milaknis trečiame ketvirtyje svečius iš Rusijos pasiuntė į nokdauną tritaškiais - 4 taiklūs tolimi metimai iš tiek pat galimų. Gynėjas dar pataikė ir vieną dvitaškį ir surinko 14 taškų.

„Uniks“ ekipos gretose sunkiai sulaikomas buvo amerikietis Keithas Langfordas - 24 taškai. Graikas Kostas Kaimakoglu įmetė 11, o rusas Vadimas Paninas (3/3 tritaškiai) - 9 taškus.

Rungtynių eiga:

Eurolyga: Kauno „Žalgiris“ - Kazanės „Uniks“
D. Songaila sustabdė varžovą J. White'ą pražanga. Amerikietis buvo taiklus nuo baudų metimų linijos (73:71, likus 22,2 sek.). G. Krapikas paprašė minutės pertraukėlės. „Žalgiris“ galėjo laikyti kamuolį iki rungtynių pabaigos, bet priešininkai to neleido. Pražanga prieš J. Andersoną. Amerikietis taikliais metimais atitolino kauniečius (75:71, likus 17,1 sek.). „Uniks“ komandos minutės pasitarimas. Po jo V. Kariniauskas perėmė Nikoso Zisio perdavimą iš užribio. Mūsų gynėjas sustabdytas pražanga, bet abi  baudas jis prametė. Kitos varžovų atakos metu V. Kariniauskas blokavo C. Jerrellso tolimą metimą, o taisykles pažeidus sustabdytas J. Andersonas baudomis įtvirtino pelnytą pergalę. „Žalgiris“ nugalėjo „Uniks“ komandą rezultatu 77:71 ir iškovojo pirmą pergalę prieš ją istorijoje.
J. Andersonas įmetė svarbius taškus, bet K. Langfordas atsakė dvitaškiu (72:66, likus 2:20 min.). Nuo šio momento daug lėmė baudų taiklumas. P. Jankūnas (1/2, 73:66), o gynyboje J. Andersonas dar ir blokavo varžovo metimą. K. Kaimakoglu dvitaškiu ir bauda sumažino atsilikimą  (73:69, likus 45,6 sek.). P. Jankūnas, verždamasis atakoje, pametė kamuolį ir paliko varžovams viltį (likus 28,8 sek.).
Lemiamas ketvirtis prasidėjo K. Langfordo ir Siimo-Sanderio Vene tritaškiais (65:58). „Žalgirio“ estui tai buvo pirmi taškai šio sezono Eurolygoje. V. Sanikidzė pataikė vieną baudą, o K. Langfordas - tritaškį ir mūsiškių skirtumas aptirpo (65:61). R. Javtokas pataikė labai svarbų kablį, o J. Andersonas pralindo po krepšiu (69:62). Po kelių abiejų ekipų krepšininkų nerezultatyvių atakų K. Langfordas baudomis sušvelnino skirtumą (69:64, likus 5:08 min.). P. Jankūnas įmetė vieną baudą (70:64), o K. Langfordas vienas būdamas po krepšiu pametė kamuolį (likus 3:39 min.).
Varžovai atsakė atkarpa 0:7 ir pavojingai sumažino skirtumą iki 4 taškų (56:52). „Žalgirio“ fanai saviškius vėl ragino skanduote „Putin ch...lo!“. Atrodo ji padėjo, nes taškus tuoj pat pelnė J. Andersonas (58:52). E. Ulanovas baudomis leido kauniečių aistruoliams kiek nusiraminti (60:53), tačiau po krepšiu prasiveržė Viktoras Sanikidzė (60:55). Kėlinį baudų metimais baigė J. Andersonas. Po 30 min. mūšio „Žalgiris“ pirmavo 7 taškais - 62:55.
Trečias ketvirtis prasidėjo Artūro Milaknio tritaškiu (43:37). C. Jerrellsas atsakė reidu po krepšiu (43:39), A. Milakniui buvo užfiksuota abejotina pražanga puolime, o D. Songailos metimas blokuotas. Nesėkmių ruožą nutraukė dvi A. Milaknio tolimos „bombos“ iš eilės ir L. Lekavičiaus taiklios baudos  (51:43, atkarpa - 8:4). Jamesas White'as baudomis sumažino skirtumą (51:45), bet dar vieną - ketvirtą - tritaškį įskraidino A. Milaknis (54:45) ir „Žalgirio“ persvara rekordinė - 9 taškai (54:45). A. Milaknis toliau siautėjo ir pelnė savo 14 tašką (56:45). Skirtumas išaugo iki 11 taškų.
Po krepšiu prasiveržė V. Kariniauskas, kitoje atakoje įdėjo J. Andersonas (35:30), bet K. Langfordas įmetė iš po krepšio su pražanga (35:33). Tuo pačiu (2+1) atsakė ir E. Ulanovas (38:33). Trečią tolimą savo metimą pataikė V. Paninas, baudą įmetė Sergejus Bykovas  (38:37). Kėlinį baigė sumanus J. Andersono reidas po krepšiu. Po 20 min. kovos „Žalgiris“ pirmavo - 40:37.
Antras ketvirtis prasidėjo Vytenio Lipkevičiaus (4 tšk.), P. Jankūno (2 tšk.) ir L. Lekavičiaus (2 tšk.)  pelnytais 8 taškais iš eilės (25:17). Gerą kauniečių atkarpą nutraukė Kostas Kaimakoglu ir C. Jerrellsas (25:21, atkarpa - 0:4). Po Vadimo Panino tritaškio svečiai kiek priartėjo (27:24, 15 min.). Iš po krepšio antru bandymu įmetė Darius Songaila (29:24), bet V. Paninas atsakė tritaškiu  (29:27). Vyko lygi kova, kurioje žingsniu priekyje nuolat buvo „Žalgiris“ (31:27, 31:28, 31:30).
Po nedidelio chaoso aikštėje „Uniks“ ekipa šoktelėjo pirmyn 6 taškų persvara (6:12, 6 min.). Gintaras Krapikas paprašė minutės pertraukėlės. Laimė, svarbiu momentu  J. Andersonas įmetė tritaškį su pražanga ir „Žalgiris“ priartėjo (10:12). Keithas Langfordas buvo sunkiai sulaikomas ir surinko savo 10 tašką (10:14). J. Andersonas dar vienu tolimu metimu sumažino deficitą iki minimumo (13:14). „Žalgirio“ amerikietis per 8 min. jau pelnė 11 taškų. Paulius Jankūnas baudomis išlygino skirtumą (15:15), o Lukas Lekavičius baudų metimais persvėrė rezultatą (17:15, atkarpa - 11:3). Curtisas Jerrellsas prasmuko po mūsiškių krepšiu ir sugrąžino pusiausvyrą. Po 10 min. žaidimo lygu - 17:17.
„Žalgirio“ starto penketas: Jamesas Andersonas, Vaidas Kariniauskas, Edgaras Ulanovas, Darius Songaila ir Robertas Javtokas. Nors pirmus taškus pelnė svečiai (0:2), bet E. Ulanovas santykį išlygino (2:2). Tada Halėje sugedo 24 sek. laikrodis, o „Žalgirio“ fanai užplėšė prieš Rusijos Prezidentą Vladimirą Putiną nukreiptą skanduotę: „Putin ch...lo!“ Rungtynės sustabdytos vos joms prasidėjus. Po beveik 7 min. pertraukos mačas buvo pratęstas. Po jos abi komandos keitėsi taškais (4:4, 6:6).

Rezultatas:

„Žalgiris“ - „Uniks“ - 77:71 (17:17, 23:20, 22:18, 15:16).

„Žalgiris“: Jamesas Lee Andersonas 27 (32:26 min., 11 atk. kam., 3 per. kam., 4 rez. perdav., 7 išprov. pražang., 4 klaid., +38 naud. bal.), Artūras Milaknis 14 (22:27, 4/5 tritaškiai, 1/1 dvitaškiai), Edgaras Ulanovas 7, Lukas Lekavičius ir Paulius Jankūnas po 6, Darius Songaila, Vytenis Lipkevičius ir Robertas Javtokas po 4, Siimas-Sanderis Vene 3 (1/1 tritaškiai), Vaidas Kariniauskas 2 taškai. Artūras Gudaitis taškų nesurinko (14:23 min., 3 atk. kam.), o Tomas Dimša nežaidė.

„Uniks“: Keithas Langfordas 24 (7/11 dvitaškiai, 2/4 tritaškiai, 4/6 baudos), Kostas Kaimakoglu 11 (6 atk. kam., 4/6 dvitaškiai, 0/3 tritaškiai, 3/4 baudos), Vadimas Paninas 9 (3/3 tritaškiai), Jamesas White'as ir Curtisas Jerrellsas po 7, D'Oras Fischeris 5, Viktoras Sanikidzė 3, Nikos Zisis ir Dmitrijus Sokolovas po 2, Sergejus Bykovas 1 taškas. Piotras Gubanovas (03:18) ir Pavelas Antipovas (01:18) taškų nepelnė.

Pražangos: „Žalgiris“ 28 – 24 „Uniks“.

Kitose A grupės rungtynėse trečią pergalę iškovojo ir Stambulo „Anadolu Efes“ (Turkija) klubas, ketvirtadienį svečiuose 76:66 (21:5, 21:9, 23:21, 11:21) įveikęs trečią nesėkmę patyrusius ir penktoje pozicijoje esančius Žemutinio Naugardo „Nižnij Novgorod“ (Rusija) krepšininkus.

A grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, pergalės, pralaimėjimai, taškų santykis):

1.Real (Ispanija)440383:323
2.Žalgiris (Lietuva)431310:276
3.Anadolu Efes (Turkija)431302:282
4.Uniks (Rusija)413307:297
5.Nižnij Novgorod (Rusija)413300:371
6.Dinamo (Italija)404317:370

Į antrą varžybų etapą - TOP-16 turnyrą - pateks keturios geriausios kiekvienos grupės komandos, o šio sezono finalo ketverto turnyras 2015 metų gegužės 15-17 dienomis vyks Madride (Ispanija).