70-mečio jubiliejų šį sezoną minintis „Žalgiris“ vienerioms rungtynėms sugrįžta į Halę, kurioje praleido bet 67-erius metus. Dauguma dabartinių žalgiriečių krepšinio Meka tituluojamoje salėje yra rungtyniavę tik neoficialiose rungtynėse, o Eurolygos atmosferą buvo patyrę tik kaip žiūrovai.

„Sugrįžti į senutę Sporto halę bus kažkas nerealaus. Man pačiam Eurolygos rungtynių čia neteko žaisti, tačiau žinau, kokią puikią atmosferą kiekvieną kartą pavykdavo sukurti mūsų gerbėjams“, - Žalgiris TV sakė komandos gynėjas V. Lipkevičius.

Kalbėdamas apie dvikovą su Kazanės ekipa, V. Lipkevičius išskyrė rezultatyviausią praėjusio sezono Eurolygos krepšininką Keithą Langfordą. Prieš jį V. Lipkevičiui jau ne kartą teko rungtyniauti, kai K. Langfordas atstovavo kitoms Europos komandoms.

„K. Langfordas yra individualiai labai stiprus žaidėjas. Jis gali pataikyti tiek iš toli, tiek iš vidutinio nuotolio, ir turi labai daug klaidinančių judesių“, - varžovo žaidimą studijavo V. Lipkevičius.

Praėjusią savaitę Stambule rezultatyviausiai „Žalgirio“ gretose žaidęs E. Ulanovas šį kartą turbūt sulauks daugiau dėmesio iš varžovų.

„Turkai prieš mane nenaudojo dvigubos gynybos, įkrito pirmi metimai, todėl įgavau daugiau pasitikėjimo“, - savo žaidimą komentavo E. Ulanovas. - Šią savaitę gali būti sunkiau, nes „Uniks“ ekipa vasarą išlaidavo krepšinio rinkoje ir surinko tikrai pajėgią sudėtį.“

Išties, Kazanės klubą šį sezoną į pergales veda beveik nauja sudėtis ir pasikeitęs trenerių štabas. Iš Graikijos atvykęs vyriausiasis treneris Argiris Pedoulakis sugebėjo vadovams įsiūlyti net 4 asistentus graikus. Dar du graikai – Nikos Zisis ir Kostas Kaimakoglou – čia rungtyniauja jau ilgesnį laiko tarpą, o be ruso Dmitrijaus Sokolovo visi kiti pagrindiniai krepšininkai yra komandos naujokai.

Išvykusį Andrew Goudelocką pakeitė K. Langfordas. Kartu su juo iš Milano atvyko įžaidėjas Curtisas Jerrellsas. Svarbų vaidmenį vaidina ir dar du amerikiečiai Jamesas White‘as ir D‘Oras Fischeris bei gruzinas Viktoras Sanikidzė.

Žalgiris TV analizė artėjant „Žalgirio“ ir „Uniks“ ekipų rungtynėms bei V. Lipkevičiaus ir E. Ulanovo mintys video reportaže: