Ant bangos. Kauno „Žalgiris“ ir toliau demonstruoja įspūdingą formą. Net 38 taškų skirtumu (86:48) Klaipėdos „Neptūną“ sutraiškę žalgiriečiai įsirašė jau septintąją pergalę iš eilės. Pergalę dar didesniu taškų skirtumu šiame sezone iškovojo tie patys Klaipėdos „Neptūno“ krepšininkai, sezono pradžioje 110:64 sutriuškinę „Mažeikius“.

Vos po kartą pralaimėję žalgiriečiai ir Vilniaus „Lietuvos ryto“ krepšininkai dalinasi pirmąja turnyro lentelės vieta, trečias – du kartus suklupęs „Neptūnas“.

Naudingiausias. Antrą savaitę iš eilės geriausiu žaidėju buvo pripažintas Alytaus „Dzūkijos“ krepšininkas. Šį kartą titulas atiteko aukštaūgiui Miralemui Halilovičiui, kuris pergalingose rungtynėse su „Prienais“ pelnė 21 tašką, atkovojo 16 kamuolių, taip pakartodamas šio sezono atkovotų kamuolių rekordą, kurį prieš savaitę pasiekė jo komandos draugas Artūras Jomantas. M. Halilovičius pataikė 10 dvitaškių iš 16 ir surinko 27 naudingumo balus.

Taškų badas. Alytaus „Dzūkijos“ ir Prienų „Prienų“ krepšininkai pasižymėjo ne itin maloniu rekordu. Nepaisant penkių papildomų pratęsimo minučių, po kurių dzūkai šventė pergalę 61:56 (53:53; 8:3), šių klubų akistata tapo pačia nerezultatyviausia šį sezoną.

Šeimininkai per mačą pataikė vienintelį tritaškį iš 23 bandymų (4 proc.), o svečių, realizavusių tik 45 proc. baudų (10/22 metimai, Giedrius Staniulis 0/6 baudos) gynėjas Ovidijus Varanauskas vienas padarė net 10 klaidų.

Į gretimą antirekordų knygos puslapį įsirašė ir Klaipėdos „Neptūnas“, prieš geležinę Kauno „Žalgirio“ gynybą sukrapštęs vos 48 taškus. Tai prasčiausias rezultatas šį sezoną, kai komanda per rungtynes nepelnė nė pusės šimto taškų.

Žalgiriečiai galėjo nustoti pulti jau po dviejų kėlinių, nes vien per juos pelnė daugiau taškų (55) nei varžovai per visas rungtynes – tiksliau, nuo 17 min. 34 sek., kai po Edgaro Ulanovo dvitaškio rezultatas tapo 50:18.

Dėjimai. Nors „Dzūkijai“ taškus pelnyti sekėsi sunkiai, dėjimų rungtynėse prieš „Prienus“ buvo apstu. Ypač gerai virš lanko jautėsi bosnis Miralemas Halilovičius.

Grimzta. Šią savaitę abejas žaistas rungtynes pralaimėjęs Panevėžio „Lietkabelis“ grimzta gilyn. Prieš sezoną aukštų ambicijų nestokoję panevėžiečiai pirmadienį 79:84 nusileido Utenos „Juventus“, o sekmadienį turėjo pripažinti Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ pranašumą – 78:86, nors prieš ketvirtą kėlinį turėjo solidžią 12-kos taškų persvarą.

Vos tris susitikimus iš devynių laimėję panevėžiečiai per ateinančias ketverias rungtynes turės susikauti su „Žalgiriu“, „Neptūnu“, „Lietuvos rytu“ bei „Dzūkija“, tad pergalių klubo gerbėjams gali tekti palaukti kur kas ilgiau, o vyriausiąjį trenerį Mindaugą Budzinauską pakeitęs Gintaras Kadžiulis turės rimtą iššūkį sustyguoti komandos žaidimą.

Prisileido. Visas rungtynes užtikrintai pirmavęs Vilniaus „Lietuvos rytas“ vos neprisižaidė prieš lygos autsaiderius. Penkis tritaškius per ketvirtąjį kėlinį pataikę Mažeikių „Mažeikiai“ iki rungtynių pabaigos likus trims minutėms priartėjo iki aštuonių taškų (83:75) ir privertė vilniečių trenerį Virginijų Šeškų šiek tiek paprakaituoti. Tiesa, labiau favoritų nervų pakutenti mažeikiškiams nepavyko ir vilniečiai iškovojo pergalę 88:80.

Blokų karalius. Utenos „Juventus“ aukštaūgis Vaidas Čepukaitis tampa tikru varžovų siaubu. Net po 2,4 metimo per rungtynes blokuojantis 207 cm vidurio puolėjas praėjusį sezoną vilkėdamas „Prienų“ marškinėlius rinkdavo vos po 1 bloką per rungtynes, o šį sezoną jau dukart yra „nupūtęs“ penkis varžovų metimus.

Prisijunk prie tūkstančių sporto mėgėjų bendruomenės – tapk DELFI Sporto draugu „Facebook“, sužinok šviežiausias naujienas iš sporto arenų, dalinkis įžvalgomis ir komentarais!