Susitikimą geriau pradėjo aikštės šeimininkės (10:5), tačiau ketvirčio viduryje kaunietės išlygino rezultatą (12:12). Antroje ketvirčio dalyje komandos apsikeitė keliomis taikliomis atakomis, tačiau vilniečių klaidos ir keli taiklūs tolimi metimai leido viešnioms po pirmų 10 minučių pirmauti 4 taškais (18:22).

Antro kėlinio pradžioje ir toliau smaginosi Kauno klubo toliašaudė artilerija (21:30). Tačiau Jurgitos Štreimikytės-Virbickienės ir Algirdo Paulausko treniruojama „Kibirkšties-VIČI“ komanda nenuleido rankų ir sumažino atsilikimą (27:30).

Trečią kėlinį geriau pradėjo kaunietės (36:41), tačiau kėlinio viduryje Chastity Reed sumažino atsilikimą iki 3 taškų (40:43), o iki ketvirčio pabaigos likus pusantros minutės Eglė Šniokaitė persvėrė rezultatą „Kibirkšties-VIČI“ naudai (46:45).

Viskas sprendėsi per paskutines 10 minučių. Du tritaškius ketvirto kėlinio pradžioje įmetusios „Aisčių“ krepšininkės, atrodė, kad vėl perėmė iniciatyvą (48:54), tačiau tada vilnietės pademonstravo geležinę gynybą ir ne tik išlygino, tačiau ir persvėrė rezultatą (60:56). Paskutinę minutę komandos apsikeitė klaidomis, o C. Reed ir I. Šimkutė įtvirtino „Kibirkšties-VIČI“ pergalę (64:59).

„Kibirkšties-VIČI“ komanda šiame mače nepataikė nei vieno tritaškio metimo (0/5), tačiau laimėjo kovą po krepšiais (41/36) ir padarė mažiau klaidų (18/21).

Rezultatyviausiai nugalėtojų komandoje žaidė Ieva Šimkutė. Vidurio puolėja per 31 minutę pelnė 17 taškų (6/12 dvitaškiai, 5/6 baudos), atkovojo 5 kamuolius ir atliko rezultatyvų perdavimą.

Chastity Reed surinko 16 taškų (3 per.), Vita Gorobets – 12 (6 atk. kam., 4 per., 3 rez. per.), Ny Hammonds – 10 (5 atk. kam., 5 rez. per., 3 per.), Daugilė Šarauskaitė – 4 (8 atk. kam.), Eglė Šniokaitė – 3, Vitalija Kaminskytė – 2 (8 atk. kam., 5 per., 5 kld.), o Vita Žilinskaitė taškų nepelnė.

Šiame mače „Kibirkšties-VIČI“ komandoje nerungtyniavo Justina Kraujūnaitė ir Akvilė Vitunskaitė.

Prieš šį turą naudingiausia ir rezultatyviausia LMKL žaidėja buvusi Laura Svarytė pelnė 6 taškus (2/10 dvitaškiai, 0/1 tritaškiai, 2/2 baudos) ir suklydo 5 kartus.

„Aisčių“ komandoje rezultatyviausiai žaidė Neringa Skadaitė, kuri pelnė 17 taškų. Jolanta Marmienė pridėjo 16.

„Kibirkšties-VIČI“ antrasis treneris Algirdas Paulauskas: „Mūsų merginos vis dar nėra susižaidusios. Šįkart daug problemų pridarė varžovių aikštės gynyba, negalėjome užpulti. Tokios rungtynės ir išėjo. Kai kurios žaidėjos daro tas pačias klaidas, skuba, kai reikia žaisti lėčiau. Kol kas mes dar nežaidžiame, o tik atliekame sunkų ir juodą darbą, katorgą. Malonumo nejaučia nei merginos, nei treneriai, nei žiūrovai. Tačiau svarbiausia, kad pasiekėme pergalę.

Norėjome viską greitai padaryti, o greitis atidavė iniciatyvą varžovėms. „Aisčių“ komandai pasitikėjimas savo jėgomis atėjo iš mūsų komandos. Komanda visiškai sutriko prieš aikštės gynybą. Mes treniruotėje bandėme žaidimą prieš „zoną“, žinojome, kad kaunietės gali taip gintis. Mūsų merginos neatliko, tai ką buvome paruošę. Negalime vien kalbėti apie aikštės gynybą, kai mes žaidėme blogai. Todėl negaliu atsakyti, ar aikštės gynyba buvo labai gera, ar mūsų žaidimas labai prastas. Merginos neklauso, ką sako treneriai, tai išeina toks chaosas.

Prieš rungtynes kalbėjome apie L. Svarytę, tačiau šiais laikais visos žaidėjos pataiko. Visi žino, kad L.Svarytė įmeta daug taškų, atkovoja daug kamuolių. Kaunietės pataikė tritaškius, kelis įmetė tikrai sunkius. Jolanta Marmienė mums įmetė tris tritaškius. Tritaškininkes reikia „pagaminti“, tik tada jos bus. Kiekvieną mėnesį reikia sunkiai dirbti. Žinoma, reikia turėti ir medžiagą.“

Kitas rungtynes „Kibirkšties-VIČI“ merginos žais penktadienį, kai svečiuose kausis su „Utenos“ komanda.

Šiaulietės įstrigo „Fortūnos“ gynybos gniaužtuose

Lengva pergale džiaugėsi Klaipėdos „Fortūnos“ (3/2) krepšininkės. Ramunės Kumpienės auklėtinės savoje arenoje 101:22 (25:5, 22:5, 24:6, 30:6) įveikė Šiaulių „Šiaulių-Universiteto“ (0/5) ekipą.

Šeimininkės nuo pat dvikovos pradžios ėmė diktuoti savo sąlygas ir jau po pirmojo kėlinio turėjo 20 taškų persvarą – 25:5. Antrajame ketvirtyje LMKL bronzos medalių laimėtojos nemažino apsukų ir po dviejų kėlinių niekam nebekilo klausimų, kas šį vakarą stipresnis – 47:10.

„Fortūna“: Erika Kregždytė 21 (8 atk. kam.), Marina Solopova (4 atk. kam., 7 rez. perd.) ir Roberta Mizgerytė (7 atk. kam., 4 rez. perd.) po 12, Agnė Černeckytė (4 atk. kam., 5 rez. perd.) ir Inesa Visgaudaitė po 11, Monika Grigalauskytė 10 (14 atk. kam.).

„Šiauliai-Universitetas“: Viktorija Juodeikytė 8, Silvija Kuodienė 7 (5 atk. kam.).

„Sūduva“ ir toliau žengia be pralaimėjimų

Lietuvos moterų krepšinio lygoje (LMKL) penktąją pergalę iškovojo vicečempionė Marijampolės „Sūduva“, kuri namuose rezultatu 83:78 (30:15, 26:20, 10:17,17:26) nugalėjo Kauno rajono „Hoptrans-Sirenas“.

Jau nuo pirmų rungtynių minučių „Sūduvos“ ekipa spurtavo ir išsiveržė į priekį – 14:2. Priešnuodžių prieš varžovių puolimą neradusios „Hoptrans-Sirenos“ atsilikimą sumažindavo tik iki 10 taškų, bet ketvirčio pabaigoje taiklūs marijampoliečių metimai leido joms dar labiau atitrūkti ir jau po pirmųjų 10 minučių susikrauti 15 taškų pranašumą – 30:15.

Antrame ketvirtyje didesnių staigmenų nebuvo. „Sūduvos“ ekipa bėgo į priekį, o taiklūs „Sirenų“ metimai tik nežymiai leisdavo sumažinti deficitą, kuris kėlinio viduryje siekė jau 20 taškų – 26:46. Ketvirčio pabaigoje penki iš eilės pelnyti Rasos Knyzaitės taškai kauniečių per daug negelbėjo, o po dviejų kėlinių „Sūduva“ išsaugojo įtikinamą pranašumą – 56:35.

Trečiame ketvirtyje žaidimo sąlygas ir toliau diktavo „Sūduva“, bet iki kėlinio pabaigos likus žaisti dvi minutes po taiklaus Rasos Žemantauskaitės-Matlašaitienės tritaškio bei Erikos Liutkutės dvitaškio metimo, kaunietės šiek tiek prisivijo varžoves ir sumažino marijampoliečių persvarą iki 14 taškų – 66:55.

Įpusėjus paskutiniam kėliniui R. Žemantauskaitės-Matlašaitienės ir Kornelijos Balčiūnaitės vedamos „Sirenos“ dar mėgino sugrąžinti intrigą ir sumažino atsilikimą iki 12 – 62:74, o vėliau ir iki 6 taškų – 76:82. Likus žaisti 25 sekundes persvara sumažėjo iki 4 taškų – 78:82, bet taiklūs Sandros Baliutavičiūtės baudų metimai leido „Sūduvai“ švęsti pergalę rezultatu – 83:78.

„Sūduva“: I. Šalkauskė 24 (7/8 dvitaškiai, 3/4 tritaškiai, 1/4 baudų metimai, 26 naud. bal.), S. Okockytė 17 (4/4 dvitaškiai, 2/2 tritaškiai, 3/3 baudų metimai, 10 kld.), R. Mileškienė 15, S. Dukate 10.

„Hoptrans-Sirenos“: K. Balčiūnaitė 20 (6 atk. kam., 7 rez. perd. 24 naud. bal.), G. Jasiunskaitė 19, R. Žemantauskaitė-Matlašaitienė 15 (6 rez. perd.), R. Knyzaitė 14.

„Utena“ A. Serbentaitės debiutą pažymėjo pergale

Užtikrintą pergalę Lietuvos moterų krepšinio lygos (LMKL) penktajame ture pasiekė „Utenos“ (5/0) ekipa, namuose 103:51 (30:12, 26:6, 24:16, 23:17) nepalikusi vilčių Vilniaus „Jauniesiems talentams“ (0/5).

Alfredo Vainausko auklėtinės savo pranašumą ėmė įrodinėti nuo pat susitikimo pradžios ir jau po pirmo kėlinio pirmavo rezultatu 30:12. Antrame ketvirtyje šeimininkės dar labiau suaktyvino gynybą ir po dviejų kėlinių niekam nebekilo klausimų, kas šį vakarą stipresnis – 56:18.

Šiame susitikime „Utenos“ gretose debiutavo 18-metė uteniškė Austėja Serbentaitė, kuri per 5 minutes spėjo pasižymėti 4 taškais (2/2 dvitaškiai) ir 3 atkovotais kamuoliais.

„Utena“: Eglė Šikšniūtė 17 (8 atk. kam.), Greta Šniokaitė 16, Kristina Alminaitė 13 (7 atk. kam.), Eglė Šulčiūtė 12, Sandra Linkevičienė 10, Rita Žilinskaitė 9 (3/6 tritaškiai).

„Jauniejie talentai“: Ina Mylko ir Gabija Meškonytė po 11.