„Neptūnas“ nuo pirmo kėlinio vidurio spurtavo ir pabėgo nuo „Pieno žvaigždžių“. Tik paskutiniame ketvirtyje aikštės šeimininkai kiek atsipalaidavo ir leido svečiams nežymiai priartėti. Uostamiesčio klubas - vienintelis LKL dar neturi pralaimėjimų.

19 taškų nugalėtojams pelnė Deividas Gailius, po 13 - Egidijus Dimša ir Mustafas Shakuras, 11 - Justas Sinica.

Svečių gretose išsiskyrė Alexanderis Oriakhis (19 tšk.), Kule'as La Monte (14 tšk.), Tauras Jogėla (13 tšk.) ir Gytis Sirutavičius (11 tšk.).

Rungtynių eiga

Klaipėdiečiai visus taškus ant „i“ sudėliojo jau pirmoje rungtynių pusėje. Uostamiesčio krepšininkai užtikrintai laimėjo pirmą kėlinį 31:19, o po dviejų jau turėjo 24 taškų pranašumą. Vis dėlto pasvaliečiai turėjo rimtų pasiteisinimų tokiam savo žaidimui. Dėl traumos vis dar negali rungtyniauti Laimonas Kisielius, Žygimantas Skučas, o šiose rungtynėse ekipai negalėjo padėti ir Evaldas Kairys.

Po trijų kėlinių aikštelės šeimininkų pranašumas pasiekė 33-ių taškų ribą (89:56) ir ketvirtame kėlinyje ekipos atliko tik formalumus. Užtikrintą pergalę iškovojo „Neptūno“ ekipa 110:84.

Klaipėdiečiai buvo pranašesni beveik visose statistikos kategorijose. Dvitaškius šeimininkai metė 64 proc. taiklumu („Pieno žvaigždės“ – 55 proc.), tritaškius – 54 proc. („Pieno žvaigždės“ – 38 proc.), baudas – 90 proc. („Pieno žvaigždės“ – 74 proc.). „Neptūnas“ geriau kovojo dėl atšokusių kamuolių 33:29.

„Juventus“ krepšininkai namuose įveikė „Nevėžį“

Kitoje pirmadienio dvikovoje Utenos „Juventus“ (5/3) krepšininkai namuose jėgas išbandė su Kėdainių „Nevėžiu“ (2/7) ir įveikė svečius po gana atkaklios kovos 75:63 (14:20, 22:17, 19:15, 21:11). Uteniškiai ilgai vijosi priešininkus, kol trečiame ketvirtyje galutinai perėmė iniciatyvą ir šventė penktą sezono pergalę. „Nevėžiui“ tai buvo jau septinta nesėkmė.

Nugalėtojams, kurie pakilo į ketvirtą vietą, Simas Buterlevičius pelnė daugiausiai - 17 taškų, Kėdainių komandoje išsiskyrė Šarūnas Kulevičius - 20 taškų.

Pirmoje rungtynių pusėje besivejančių vaidmuo kiek netikėtai teko šeimininkams. Puikiai žaidusių Š. Kulevičiaus ir Rodericko Camphoro vedamas „Nevėžis“ pirmą ketvirtį baigė laimėdami trijų minučių atkarpą 11:3 ir įgijo 6 taškų pranašumą – 20:14.

Sėkmingas Nikitos Barinovo žaidimas leido uteniškiams atsitiesti jau pačioje antro ketvirčio pabaigoje. Rusas pelnė keturis taškus ir atliko rezultatyvų perdavimą Valdui Dabkui, kuris rezultatą sušvelnino iki minimalaus 21:22.

Vis dėlto, persvarą beveik visą likusį laiką iki ilgosios pertraukos išlaikė „Nevėžis“. S. Buterlevičiaus tritaškis buvo leidęs „Juventus“ ekipai trumpam išsiveržti į priekį (36:34), tačiau Marcusas Monroe jau kitoje atakoje taip pat atsakė tolimu metimu. Po dviejų kėlinių „Nevėžis“ pirmavo – 37:36.

Nors trečią ketvirtį šeimininkai pradėjo spurtu 7:0 ir išsiveržė į priekį 43:37, o vėliau persvarą padidino ir iki 50:43, Kėdainių krepšininkai pelnė 7 taškus be atsako ir rezultatą išlygino (50:50) po Š. Kulevičiaus taškų su pražanga. Trečias kėlinys pasibaigė „Juventus“ pirmaujant 55:52.

Lemiamo ketvirčio startas svečiams ir vėl nenusisekė, o tuo pasinaudoję uteniškiai kaip mat susikrovė dviženklį pranašumą – 62:52. „Nevėžis“ atsakė dviem greitomis atakomis ir sumažino atotrūkį iki 6 taškų (56:62), tačiau „Juventus“ atstatė dviženklę persvarą ir iškovojo pergalę.

„Neptūnas“ (7/0) - „Pieno žvaigždės“ (2/6) - 110:84 (31:19, 30:18, 28:19, 21:28).

„Neptūnas“: Deividas Gailius 19, Egidijus Dimša ir Mustafas Adeenas Shakuras po 13, Justas Sinica 11, Mindaugas Girdžiūnas, Simas Galdikas ir Arnas Butkevičius po 10, Martynas Mažeika ir Valdas Vasylius 8, Donatas Zavackas 5, Laurynas Beliauskas 3 taškai.

„Pieno žvaigždės“: Alexanderis Ayemere'as Oriakhi 19, Kylea's E La Monte 14, Tauras Jogėla 13, Gytis Sirutavičius 11, Benjaminas Johnas Brustas 9, Aidas Viskontas 7 (8 rez. perdav.) ir Osvaldas Olisevičius po 7, Augustinas Jankaitis 4 taškai.

„Juventus“ (5/3) - „Nevėžis“ (2/7) - 75:63 (14:20, 22:17, 19:15, 21:11).

„Juventus“: Simas Buterlevičius 17, Vaidas Čepukaitis 13, Rashaunas Enealas Broadusas ir Nikita Barinovas po 12, Arvydas Šikšnius 10, Valdas Dabkus 6, Edgaras Stanionis 4, Darius Pakamanis 1 taškas.

„Nevėžis“: Šarūnas Kulevičius 20, Roderick Rodney Camphor 15, Vaidotas Volkus 12 (5 atk. kam.), Darrickas Leonardas ir Marcusas Phillipas Monroe po 6, Thomas Ray Davisas (5 atk. kam.) ir Aurimas Adomaitis (2 atk. kam.) po 0 taškų.