Tris kėlinius aikštėje dominavę Tomo Masiulio auklėtiniai vos neprisižaidė ketvirtame, kuomet išbarstė turėtą 15 taškų persvarą (75:57) ir leido varžovams išlyginti rezultatą (75:75).

Iki ketvirtojo kėlinio pabaigos likus kiek mažiau nei minutei paskutinį taiklų metimą šiose rungtynėse įsūdė jaunasis žalgirietis Kristupas Žemaitis. „Zanavykas“ dar turėjo šansą išplėšti pratęsimą ar bent lygiąsias, tačiau Justinas Nausėdas paskutinę sekundę į krepšį nepataikė.

„Žalgiris-2″: Martynas Varnas 18 (5/6 dvit., 2/2 trit., 7 rez. perd., 23 naud. bal.), Regimantas Miniotas 17, Martynas Echodas 14, Vidas Ginevičius 13 (6 rez. perd.).

„Zanavykas“: Marijus Užupis 27 (4/7 trit., 8 išpr. varž. pražangos, 19 naud. bal.), Simas Raupys 16, Šarūnas Beniušis 9.

Varžovų arenose neklumpanti „Petrochema“ išsivežė pergalę ir iš uostamiesčio

Trečią pergalę iš eilės svečių arenose iškovojo Jonavos „Petrochemos“ klubas. Kęstučio Naruševičiaus auklėtiniai Klaipėdoje – 77:64 (18:15, 21:13, 18:17, 20:19) sutriuškino vienus čempionato lyderių vietos „Naftos-Uni-Akvaservio“ krepšininkus.

Mačą penkiais taškais iš eilės pradėjo šeimininkai (5:0), tačiau Evaldo Aniulio bei Henriko Vorotnikovo vedama „Petrochema“ netrukus suorganizavo įspūdingą spurtą ir išsiveržė į priekį (12:7). Atsigavę po šalto dušo klaipėdiečiai išlygino rezultatą – 14:14. Kaip bebūtų, ketvirtį sėkmingiau užbaigė „Petrochema“ – 18:15.

Antrame kėlinyje „Naftos-Uni-Akvaservio“ klubas susigražino pranašumą – 23:22, bet dar vienas svečių spurtas pakeitė svarstyklių lėkštutes K.Naruševičiaus ekipos naudai – 30:23. Nors intriga greitai eilinį kartą grįžo į susitikimą (30:28), „Petrochemos“ atakų serija 9:0 nusiuntė šeimininkus į lengvą nokdauną – 39:28.

Po didžiosios pertraukos uostamiestyje tęsėsi Jonavos ekipos šou. Įpusėjus ketvirčiui, Ričardo Verbicko tritaškis sukrovė svečiams rekordinį 17 taškų pranašumą (51:34). Į duobę įpuolę šeimininkai kiek stabilizavo mačo eigą, tačiau prieš lemiamą kėlinį ekipas skyrė dvylika taškų – 57:45.

Ketvirtame ketvirtyje „Petrochemos“ gretose siautėję Karolis Šarukas ir R. Verbickas padėjo sukrauti ekipai net dvidešimt trijų pranašumą (72:49). Šis spurtas tapo lemiamu tašku rungtynėse ir Jonavos ekipa iškovojo įtikinamą pergalę – 77:64.

„Petrochema“: Karolis Šarukas 23 , Ričardas Verbickas 20, Henrikas Vorotnikovas 12, Evaldas Aniulis (9 rez. perd.) ir Tomas Milinskas po 6, Dainius Gulbinas ir Lukas Grabauskas po 4, Vladislovas Razumnovas 2, Vilius Sajekas ir Dovydas Šemeklis taškų nepelnė.

„Nafta-Uni-Akvaservis“: Dainius Vaitelis 12 taškų, Elvinas Gintvainis 10, Laurynas Lučinskas 9.