Lygi kova šiame mače laikėsi tik pirmas penkias minutes, ketvirčio pabaigoje „Kibirkšties-VIČI“ komanda įgijo 9 taškų persvarą (21:12). Antrame kėlinyje sostinės krepšininkės dar labiau suaktyvino savo gynybą, varžovėms leido pelnyti vos 6 taškus, o pačios puikiai rungtyniaudamos puolime susikrovė 27 taškų pranašumą (45:18).

Trečiame kėlinyje „Kibirkšties-VIČI“ komanda nemažino apsukų. Sostinės klubo aukštaūgės karaliavo po krepšiais, Šiaulių komanda per ketvirtį surinko vos 3 taškus ir po pusvalandžio kovos komandas skyrė 46 taškai. Paskutinis rungtynių kėlinys buvo tik formalumas, Vilniaus komandos krepšininkės sprendė uždavinius ir iškovojo pergalę 60 taškų skirtumu (86:26).

„Sezono startas buvo ganėtinai lengvas, tačiau, manau, tai bus tik vienos tokios rungtynės moterų lygoje, – teigė „Kibirkšties-VIČI“ komandos vyriausioji trenerė Jurgita Štreimikytė-Virbickienė. – Kitos komandos bus daug stipresnės, o rungtynės intensyvesnės. Šįkart antroje rungtynių dalyje stengėmės žaisti greičiau, buvo gražių akimirkų, kamuolys „vaikščiojo“, tačiau šiuo metu matau daugiau neigiamų dalykų nei teigiamų. Negalima teigti, jog mūsų buvo itin gera gynyba, greičiau, Šiaulių krepšininkės tik susirinkusios dar negalėjo sėkmingai žaisti puolime. Didžiausia problema, kad negalime treniruočių metu žaisti penkios prieš penkias, trūksta susižaidimo ir viena kitos supratimo.

„Kibirkšties-VIČI“ komanda užtikrintai laimėjo kovą po krepšiais (53/34), atliko daugiau rezultatyvių perdavimų (24/6) ir blokavo daugiau metimų (14/1).

Naudingiausiai nugalėtojų gretose žaidė Chastity Reed. Puolėja per 27 minutes pelnė 18 taškų (8/13 dvitaškiai, 2/3 baudos), atkovojo 12 kamuolių, atliko 6 rezultatyvius perdavimus ir surinko 28 naudingumo balus.

Eglė Šniokaitė įmetė 14 taškų, Daugilė Šarauskaitė – 12 (9 atk. kam., 8 blk., 25 naud. bal.), Vita Gorobets ir Vita Žilinskaitė (4 blk.) po 11, Ny Hammonds – 9 (6 rez. per., 5 per.), Justina Kraujūnaitė – 6 (6 rez. per.), Vitalija Kaminskytė – 5 (12 atk. kam., 8 per., 5 kld.).

„Kibirkšties-VIČI“ komandai šiame mače negalėjo padėti vidurio puolėja Ieva Šimkutė, kuri sveiksta po kelio operacijos ir susirgusi Akvilė Vitunskaitė.

„Šiaulių-Universiteto“ komandoje Aistė Tamutytė įmetė 9 taškus, o Ugnė Dragūnaitė – 7.

Vicečempionės taip pat startavo pergalingai

Marijampolės „Sūduvos“ ekipa taip pat pergalingai pradėjo naują Lietuvos moterų krepšinio lygos (LMKL) sezoną. Šalies vicečempionės namuose 92:66 (13:19, 28:22, 29:12, 22:13) sutriuškino Vilniaus „Jaunųjų talentų“ komandą.

Rungtynes kur kas sėkmingiau pradėjo vilnietės, kurios sužaidus pusę kėlinio pirmavo prieš kur kas labiau patyrusias šeimininkes šešių taškų persvara – 4:10. Kėliniui einant į pabaigą „Sūduvos“ krepšininkėms ir toliau niekaip nepavyko prisivyti varžovių bei kėliny pralaimėjo 13:19.

Jaunųjų talentų komanda antrame kėlinyje ir toliau sėkmingai priešinosi marijampolietėms. Gabijos Meškonytės ir Austėjos Širšinaitytės vedamos vilnietės sužaidus pirmą antro ketvirčio pusę, tebepirmavo dviejų taškų persvara – 28:30. Vis tik viešnioms laisvai kvėpuoti neleidusios „Sūduvos“ krepšininkės prieš pat kėlinio pabaigą sugebėjo išlyginti rezultatą. Po Sandros Baliutavičiūtės tritaškio su sirena, komandos ilsėtis išėjo esant lygiam rezultatui – 41:41.

Trečiame kėlinyje „Jaunųjų talentų“ krepšininkės ėmė stigti jėgų. Rungtynių svarstykles galutinai persvėrusios šeimininkės, vėliau taip ir nebeleido suabejoti savo pranašumu.Paskutiniame ketvirtyje, šeimininkių komandai liko tik sutvarkyti formalumus ir naują LMKL sezoną marijampolietės pradėjo triuškinančia pergale – 92:66.

„Sūduva“: Dovilė Saurazaitė – 16, Santa Okockytė – 16, Sandra Baliutavičiūtė – 15, Iveta Šalkauskė – 13, Sabine Dukate – 12.

„Jaunieji talentai“: Austėja Širšinaitytė – 13, Gabija Meškonytė – 13, Ieva Savickaitė – 10.

„Utenos“ pergalę aptemdė G. Gutkauskaitės trauma

Pergale LMKL sezoną pradėjo „Utenos“ krepšininkės, namuose 92:74 (24:19, 25:17, 21:24, 22:14) įveikusios praėjusio sezono bronzos medalių laimėtojas Klaipėdos „Fortūnos“ žaidėjas.

Trečiame ketvirtyje kelio traumą patyrė įžaidėja Gabrielė Gutkauskaitė. Tiksli diagnozė ir traumos gydymo laikotarpis paaiškės pirmadienį, kai krepšininkei buvo atlikti išsamūs tyrimai.

Nuo pat susitikimo pradžios į priekį išsiveržė „Utenos“ komanda, kuri prabėgus 5 minutėms pirmavo 16:8. Kovingosios „Fortūnos“ krepšininkės greitai pasivijo šeimininkes ir po pirmojo kėlinio komandas skyrė vos 5 taškai – 19:24. Antrajame ketvirtyje „Utena“ tiksliau atakavo krepšį ir po truputį didino savo persvarą, kuri įpusėjus mačui siekė 13 taškų – 49:36.

Po pertraukos Alfredo Vainausko auklėtinės laimėjo atkarpą 11:0 ir susikrovė rekordinį pranašumą – 60:39. 25-ą minutę kelio traumą patyrė pagrindinė „Utenos“ atakų organizatorė G. Gutkauskaitė. Jai paikus aikštelę, „Fortūna“ ėmė mažinti deficitą ir po trisdešimties žaidimo minučių šeimininkės pirmavo tik 70:60.

Lemiamame ketvirtyje uteniškės ėmė dominuoti aikštelėje. 3 minučių atkarpa 6:0 leido truktelėti į priekį (76:60), o po dar vieno spurto, šį kartą 7:0, „Utena“ 37-ą minutę susikrovė saugų pranašumą – 85:65. Likusios kiek daugiau nei 2 minutės nieko nepakeitė – „Utena“ iškovojo pirmąją sezono pergalę.

„Utena“: Greta Šniokaitė 24 (7/10 dvitaškiai), Sandra Linkevičienė 17 (4 atk. kam., 5 rez. perd.), Eglė Šulčiūtė 11 (8 atk. kam., 6 rez. per.d), Kristina Alminaitė 10 (7 atk. kam.), G.Gutkauskaitė 9 (5 rez. perd.).

„Fortūna“: Monika Grigalauskytė 27 (5 atk. kam.)., Marina Solopova 16 (10 atk. kam., 5 rez. perd.), Lina Aglinskaitė 10 (4 atk. kam.).

L. Svarytės šou palaidojo „Hoptrans-Sirenas“

Kauno „Aistės-LSU-Paradis“ (1/0) (LMKL sezoną pradėjo pergale prieš „Hoptrans-Sirenas“ (0/1), jas įveikdamos rezultatu 62:46 (10:15, 13:8, 10:10, 29,13).

Pirmąjį kėlinį sėkmingiau pradėjo „Aistės-LSU-Paradis“ (9:5), tačiau „Sirenos“ joms toli pabėgti neleido ir perėmusios iniciatyvą spurtavo – 9:13, o po dar vieno taiklaus dvitaškio pasibaigus pirmosioms dešimt minučių jau turėjo penkių taškų pranašumą – 10:15.

Antrame ketvirtyje po Kornelijos Balčiūnaitės tritaškio, baudos metimo ir Akvilės Baronėnaitės sėkmingo prasiveržimo „Hoptrans-Sirenos“ išsiveržė į priekį 21:13, tačiau Lauros Svarytės vedamos „Aistės“ ne tik sumažino pranašumą, bet pasibaigus kėliniui jį išlygino – 23:23.

Po didžiosios pertraukos kova vyko taškas į tašką, o komandos apsikeisdavo taikliais metimais. Po taiklaus Rasos Žemantauskaitės-Matlašaitienės dvitaškio trečiojo kėlinio pabaigoje, švieslentėje ir vėl degė lygybė – 33:33.

Paskutinis ketvirtis buvo sėkmingesnis „Aistėms-LSU-Paradis“, kurios spurtavo 11:1 ir pasiekė dviženklį pranašumą – 49:38. Po šio spurto „Hoptrans-Sirenoms“ atsitiesti ir vis labiau tolstančių varžovių pasivyti nebepavyko ir teko pripažinti varžovių pranašumą rezultatu 62:46.

Laimėtojų gretose nesustabdoma buvo Laura Svarytė – 23 (22 atk. kam.), Greta Tamašauskaitė – 13, Neringa Skadaitė – 9, Jolanta Marmienė – 6, Monika Petrauskaitė ir Elžbieta Čeponytė – 4, Kamilė Berenytė – 3.

„Hoptrans-Sirenų“ gretose rezultatyviausia buvo 14 taškų pelniusi Rasa Žemantauskaitė-Matlašaitienė, 10 pridėjo Kornelija Balčiūnaitė (11 atk. kam.), Rasa Knyzaitė – 8, Akvilė Baronėnaitė – 7, Darija Zavidna – 5, Erika Liutkutė – 2.