Prieniškiai patyrė ketvirtą nesėkmę po penkių mačų.

Rungtynių eiga

Pirmus susitikimo taškus tolimu metimu pelnė Adas Juškevičius (3:0). Šeimininkai atsakė rezultatyviais išpuoliais (3:5), tačiau „Lietuvos rytas“ laimėjo atkarpą 11:0 ir nutolo - 14:5 (3 min.). Gediminas Orelikas sudrebino šeimininkų lanką galingu dėjimu, Martynas Gecevičius be klaidų realizavo baudos metimus - 19:5. Billy Baronas rezultatyviai užbaigė greitą vilniečių ataką, V. Šeškaus auklėtinių pranašumas toliau nekėlė abejonių - 27:9 (10 min., bendra atkarpa - 24:4).

Antro ketvirčio pradžioje „Lietuvos rytas“ toliau demonstravo gerą žaidimą. Artūars Valeika „išrašė“ dar vieną įspūdingą bloką Tomui Ubonui, o greitame puolime Mike'as Moseris įdėjo kamuolį į „Prienų“ krepšį - 36:13 (12 min.).

Aikštėje pasirodė ir jaunasis Edvinas Šeškus, o Kirilas Natiažka taikliai atakavo iš vidutinio nuotolio - 44:25 (18 min.). Nors po dviejų kėlinių „Lietuvos rytas“ pirmavo 47:29, bet antros 10 min. buvo sužaistos lygiai (20:20).

Po ilgosios pertraukos svečių puolimo lyderiu tapo Antanas Kavaliauskas, pelnęs šešis taškus iš eilės. Travisas Leslie smeigė tritaškį, „Prienų“ treneriui Tadui Stankevičiui beliko dar kartą prašyti minutės pertraukėlės - 58:29 (24 min.). Prieš pat trečio ketvirčio pabaigą E. Šeškus pasižymėjo dvitaškiu - 69:48 (trečias ketvirtis laimėtas kukliai 22:19).

„Lietuvos rytas“ paskutiniame kėlinyje tolo nuo varžovų. A. Valeika ir M. Moseris nesunkiai įveikdavo varžovų gynybines užtvaras. Svečiai iš Vilniaus vis didino pranašumą (84:62, 94:64) ir iškovojo pelnytą pergalę 97:66, kai E. Šeškus susitikimo pabaigoje pataikė tritaškį per varžovo rankas.

„Juventus“ iškovojo ketvirtą pergalę iš eilės

Kitoje dvikovoje „Mažeikiai“ varžovų aikštėje po atkaklios kovos pralaimėjo Utenos „Juventus“ komandai 66:72 (12:20, 23:20, 19:15, 12:17) ir patyrė trečią nesėkmę iš eilės. Uteniškiai laimėjo ketvirtą kartą iš penkių galimų.

Valdo Dabkaus vedami „Juventus“ krepšininkai sėkmingiau pradėjo rungtynes ir sužaidus keturias minutes įgijo penkių taškų pranašumą – 10:5. Nors svečiai buvo priartėję (8:10), Vaidas Čepukaitis pelnė keturis taškus iš eilės, dvitaškį pridėjo Edgaras Stanionis ir po pirmų dešimties minučių Dainiaus Adomaičio auklėtinių persvara jau siekė aštuonis taškus – 20:12.

Vos prasidėjus antram kėliniui Nikita Barinovas dvitaškiu pirmą kartą padidino „Juventus“ atotrūkį iki dviženklio (22:12), bet du tolimus metimus iš eilės pataikęs Arvydas Gydra ir baudos metimus tiksliai realizavęs Eigirdas Žukauskas gerokai sumažino svečių deficitą – 20:24. Įpusėjus kėliniui jau pirmavo mažeikiškiai (26:25). Tačiau ketvirtį sėkmingiau baigė uteniškiai, kurie daugiausiai dėl Arvydo Šikšniaus tikslių metimų įpusėjus mačui vėl pirmavo – 40:35.

Banguotai vyko ir trečias kėlinys. Sužaidus keturias minutes „Juventus“ pranašumas ir toliau buvo penki taškai (46:41), tačiau „Mažeikių“ klubas netruko sugrąžinti pusiausvyrą – 46:46. V. Čepukaičio metimas ir po krepšio ir Simo Buterlevičiaus tritaškis vėl truktelėjo uteniškius į priekį (51:46), bet svečiai nebuvo linkę pasiduoti ir prieš lemiamas dešimt minučių komandas teskyrė taškas – 55:54.

Ketvirtame kėlinyje abi komandos labai sunkiai rinko taškus, tad ir rezultatas beveik nekito. Įpusėjus ketvirčiui aikštės šeimininkai turėjo dviejų taškų persvarą (59:57), tačiau E. Stanionis pelnė du taškus, tolimą metimą pataikė A. Šikšnius ir „Juventus“ dar kartą atitrūko – 64:57. Likus žaisti tris minutes aikštės šeimininkų pranašumas vėl tapo dviženklis (67:57), o per likusį laiką Mažeikių komandai nors ir pavyko priartėti, situacijos pakeisti jau nepavyko. „Juventus“ iškovojo sudėtingą pergalę rezultatu - 72:66.

AlytausDzūkija“ savo žiūrovų akivaizdoje jėgas išmėgino su Kėdainių „Nevėžiu“ ir sutriuškino priešininkus 98:62 (32:12, 23:20, 25:14, 18:16). Dzūkams tai buvo trečia pergalė čempionate, o Kėdainių komandai jau penktas pralaimėjimas.

„Prienai“ (1/4) - „Lietuvos rytas“ (4/0) - 66:97 (9:27, 20:20, 19:22, 18:28).

„Prienai“: Arnas Labuckas 18 (9 atk. kam.), Dominykas Milka 14, Paulius Vaitiekūnas 12, Šarūnas Vingelis 11, Ovidijus Varanauskas 9, Laurynas Jacevičius 2 taškai.

„Lietuvos rytas“: Gediminas Orelikas 13, Edvinas Šeškus, Martynas Gecevičius (8 rez. perdav.) ir Antanas Kavaliauskas po 12, Artūras Valeika 11, Mike'as Moseris 9, Mindaugas Lukauskis 7, Adas Juškevičius ir Travisas Leslie po 6, Billy Baronas 5, Paulius Dambrauskas ir Kirilas Natiažka po 2 taškus.

„Juventus“ (4/1) - „Mažeikiai“ (0/3) - 72:66 (20:12, 20:23, 15:19, 17:12).

„Mažeikiai“: Eiridas Žukauskas 12, Darius Tarvydas ir Vytautas Pikalavičius po 11, Paulius Beliavičius 10, Raimundas Petrauskas 8, Ignas Vaitkus ir Arvydas Gydra po 6, Pranas Skurdauskas 2 taškai.

„Dzūkija“ (2/3) - „Nevėžis“ (1/5) - 98:62 (32:12, 23:20, 25:14, 18:16).

„Dzūkija“: Martynas Paliukėnas 18, Osvaldas Mačernis 15, Michaelas Dixonas 14 (12 atk. kam.), Artūras Jomantas 12 (8 atk., kam., 6 rez. perdav.), Aleksandras Kliujevas 9 taškai.

„Nevėžis“: Andrius Aleksandrovas 16, Darrickas Leonardas 12, Roderickas Camphoras ir Šarūnas Kulevičius po 8 taškus.