„Pastarieji metai, ypač praėjusios vasaros jaunimo rinktinių pasirodymai, parodė, kad Lietuvos krepšiniui reikia asmenybių, stiprių individualiai talentų. Dėl to Lietuvos krepšinio federacija nutarė patobulinti savo talentų ugdymo projektą. Čia susirinko jaunieji krepšininkai, kurie jau parodė savo talentą ir turi visas galimybes tobulėti. Tikiu, kad padedant geriausiems Lietuvos krepšinio specialistams, jie taps pagrindinių Lietuvos rinktinių nariais”, - pradėdamas pirmąją stovyklą sakė LKF prezidentas Arvydas Sabonis.

Darius Sirtautas
Foto: Organizatorių nuotr.

Dalyvauti projekte „Talentų U15 karta“ kompetetinga LKF atstovų ir profesionalių trenerių komisija atrinko po 14 perspektyviausių Lietuvos berniukų ir mergaičių. Šioms dviem grupėms per metus bus surengtos penkios dviejų dienų intensyvių treniruočių stovyklos ir tarptautinės rungtynės.

Treniruotėms padės geriausi Lietuvos specialistai, tarp kurių – Lietuvos vyrų ir moterų krepšinio rinktinių strategai Jonas Kazlauskas bei Mantas Šernius, žinomi treneriai Jurgita Štreimikytė-Virbickienė, Tomas Masiulis, Saulius Štombergas, Gintaras Krapiku, Darius Sirtautas ir kiti. Visą stovyklų ciklą prižiūrės treneriai Aurimas Jasilionis, Egidijus Ženevičius, D. Sirtautas ir medikai Vytenis Trumpickas bei Laimonas Šiupšinskas.

Oficialiu „Talentų U15 karta“ ambasadoriumi tapo ilgametis Lietuvos krepšinio rinktinės krepšininkas Ramūnas Šiškauskas.

„Labai malonu būti šio projekto ambasadoriumi. Tačiau tai – ne tik malonumas, bet ir atsakomybė. Noriu būti ne tik jaunosios talentų kartos ugdymo veidu, bet ir tikru pagalbininku. Manau, jog galėsiu daug papasakoti ir parodyti jauniesiems krepšinio talentams“, - sakė R. Šiškauskas.

Projekto "Talentų U15 karta“ mergaitės
Foto: Organizatorių nuotr.

Šeštadienį mergaitės ir berniukai A. Sabonio krepšinio centre treniruotes pradėjo nuo Lietuvos krepšinio rinktinės trenerio Petro Mikučionio praktinės pamokos kaip apšilinėti prieš treniruotes ir rungtynes. Po to ėjo D. Sirtauto, E. Ženevičiaus ir A.Jasilionio vadovaujama treniruotė.

Mergaitės ir berniukai stovyklų metu treniruosis dukart per dieną. Visos treniruotės yra atviros krepšinio specialistams, tėvams, žiniasklaidai ir kitiems susidomėjusiems.

„Talentų U15 karta“ – ilgalaikis projektas. Kasmet bus organizuojama nauja jaunučių (iki 15 metų) krepšininkų atranka. Atrinktiems jaunuoliams projekto metu bus organizuojamos treniruotės bei savaitgalio stovyklos su žymiais šalies krepšininkais ir krepšinio specialistais.

„Talentų U15 karta“ siekia suteikti galimybę jaunajai krepšininkų kartai augti, įgyvendinti savo svajones ir padrąsinti jaunuosius talentus siekti viršūnių bei tapti tikromis žvaigždėmis.

Visi projekto dalyviai gauna treniruočių aprangas, atliekami išsamūs jų fiziniai bei medicininiai tyrimai. Pagal juos specialistai sudaro individualias rekomendacijas, ką reikia tobulinti, kaip maitintis ir kokio režimo laikytis.

Projekto "Talentų U15 karta“ berniukai
Foto: Organizatorių nuotr.