Pirmame mače vilniečiai užtikrintai 85:67 nugalėjo „Šiaulių“ krepšininkus.

Rungtynių eiga:

„Lietuvos ryto“ krepšininkai nuo pat pirmųjų akimirkų demonstravo susikaupimą – dėka poros tolimų metimų ir kelių sėkmingų atakų, pasibaigusių dvitaškiais, vilniečiai per keletą minučių pabėgo į priekį (10:2). Po ilgesnės pertraukos Ukrainos čempionams pavyko pralaužti sostinės ekipos gynybą, tačiau sąlygas ir toliau diktavo V. Šeškaus auklėtiniai, kurie prieš pasibaigiant kėliniui įgijo dviženklį pranašumą (21:9). Po pirmųjų dešimties minučių vilniečiai pirmavo užtikrintai – 21:10.

Antrajame ketvirtyje kurį laiką „Lietuvos ryto“ puolimas strigo, ukrainiečiai po truputį artėjo, tačiau netrukus Martynas Gecevičius ir Gediminas Orelikas tritaškiais išjudino žaidimą (33:16). Vilniečiai demonstravo pavyzdingą gynybą, prieš didžiąją pertrauką ant parketo išbėgo ir Edvinas Šeškus. Po taiklių Mike'o Moserio baudų metimų kėlinio pabaigoje „Lietuvos rytas“ pirmavo dar didesniu skirtumu nei sužaidus pirmąsias 10 minučių – 38:22.

Po didžiosios pertraukos V. Šeškaus auklėtiniai vis labiau didino atotrūkį – 9 taškus be atsako pelnęs „Lietuvos rytas“ susikrovė rekordinį pranašumą (47:22). Pabėgę į priekį vilniečiai kiek atsipalaidavo ir tai „Budivelnik“ iškart pajautė, per kelias minutes sušvelninęs atsilikimą iki 33:47. Iš duobės sostinės klubą ėmė traukti Travisas Leslie – atletiškasis amerikietis įmetė 8 taškus paeiliui, sėkmingai kontratakoje sužaidė M. Gecevičius ir „Lietuvos rytas“ susigrąžino turėtą persvarą. Po trijų kėlinių Vilniaus komanda pirmavo 60:38.

Paskutinė susitikimo atkarpa tebuvo formalumas – geležine gynyba žaidimą grindę „Lietuvos ryto“ krepšininkai tvirtai žygiavo link pergalės. „Budivelnik“ taškai į vilniečių krepšį buvo gana retas reiškinys – finalinė sirena skelbė triuškinančią „Lietuvos ryto“ pergalę 30 taškų skirtumu – 77:47.

„Lietuvos rytas“: Gediminas Orelikas 15 (4/6 tritaškiai, 8 rez. perd.), Martynas Gecevičius 14 (7 rez. perd.), Travisas Leslie 12, Mindaugas Lukauskis 10, Mike'as Moseris 9 (7 atk. kam.), Artūras Valeika 7, Antanas Kavaliauskas 6, Paulius Dambrauskas 3, Kirilas Natiažka 1 taškas. Edvinas Šeškus ir Billy Baronas taškų nepelnė.

„Budivelnik“: Konstantinas Anikijenka 10, Denisas Lukašovas 9, Maksimas Pustozvonovas ir Aleksandras Kolčenka po 8, Aleksandras Tiščenka 7 taškai (10 atk. kam.).

Klaipėdos „Neptūno“ krepšininkai taip pat be suklupimų žingsniuoja draugiškame tarptautiniame aštuonių ekipų Vlado Garasto taurės turnyre. Kazio Maksvyčio auklėtiniai trečiadienį 101:87 (28:22, 28:14, 22:29, 23:22) įveikė Valdemaro Chomičiaus treniruojamą Dniepropetrovsko „Dnipro“ ekipą ir į savo sąskaitą įsirašė antrą iš eilės pergalę.

Klaipėdos ekipą į pergalę vedė Martynas Mažeika, surinkęs 18 taškų, Simas Galdikas pridėjo 16, Donatas Zavackas ir Deividas Gailius – po 14, Valdas Vasylius – 13, Mindaugas Girdžiūnas – 10, Mustafa Shakuras – 6, Arnas Butkevičius – 5, Raidas Nacius – 3, Laurynas Bieliauskas – 2 taškus.

„Dnipro“ gretose išsiskyrė 19 taškų įmetęs Aleksandras Mishula, 16 taškų pridėjęs Vladimiras Ševčenka ir 14 – Vladislovas Koreniukas.

Antradienį klaipėdiečiai po permainingos kovos ir pratęsimo rezultatu 101:98 palaužė Ventspilio „Ventspils“ ekipą.

Šįkart rungtynių scenarijus jau buvo visai kitoks: neptūniečiai jau pirmojo kėlinio pabaigoje susikrovė dviženklę taškų persvarą – 25:15, o į didžiąją pertrauką iškeliavo atitrūkę 20 taškų skirtumu – 56:36.

Šioje dvikovoje debiutavo „Neptūno“ legionierius NBA duonos ragavęs Mustafa Shakuras, tačiau uostamiesčio krepšininkai vertėsi tik vienu aukštaūgiu – Simu Galdiku. „Neptūno“ gretas šį sezoną papildęs Michailas Anisimovas dėl mamos ligos Vlado Garasto taurės turnyrą praleis, Egidijus Dimša yra timptelėjęs čiurną, o Vytautas Šarakauskas atlieka reabilitaciją po vasarą atliktos kelio operacijos. Manoma, kad jis visa jėga „Neptūnui“ galės padėti tik vasarą.

Ketvirtadienį 20 val. „Švyturio“ arenoje neptūniečiai dėl pirmosios vietos grupėje susitiks su Kauno „Žalgiriu“.

Po grupės varžybų dvi stipriausios komandos iš Palangos vyks į uostamiestį ir tęs kovą dėl prizinių vietų, dvi pralaimėjusios „Švyturio“ arenoje keliaus tęsti kovų į Palangą dėl 5-8 vietų. Rugsėjo 20-21 d., finalines rungtynes renginio organizatoriai kvies stebėti Klaipėdos „Švyturio“ arenoje.

Klaipėdoje Vlado Garasto taurės turnyras organizuojamas jau trečią kartą. Šįkart šis turnyras yra skirtas Klaipėdos krepšinio klubo „Neptūnas“ 50-ies metų jubiliejui paminėti.