Pirmoje mačo dalyje vyko kova taškas į tašką. Jeigu po pirmo nerezultatyvaus kėlinio latviai nežymiai pirmavo (11:10), tai įpusėjus mačui jau minimalų pranašumą turėjo „Lietkabelis“ – 27:26.

Po didžiosios pertraukos Latvijos čempionai sugebėjo spurtuoti ir susikrauti dviženklį pranašumą, kai pagrindinis „centras“ Ivanas Neliubovas gavo ketvirtą asmeninę pražangą. Po trijų kėlinių VEF pirmavo 54:38.

Lemiamame ketvirtyje panevėžiečiai kilo į lemiamą šturmą ir likus žaisti 3 minutes sugrąžino intrigą – 58:62. Vis dėlto Rygos klubas atsilaikė ir šventė pergalę.

„Lietkabelis“: Žygimantas Jonušas 27 (5/9 tritaškiai, 5 atk. kam.), Evaldas Žabas (8 atk. kam.) ir Dainius Šalenga po 10, Darrickas Leonardas ir Mantas Kazonas po 5, Darius Griškėnas 4, Gediminas Žalalis 2 taškai. Ivanas Neliubovas (18 min., 5 pražang.), Žygimantas Šimonis ir Lukas Aukštikalnis taškais nepasižymėjo.

„Juventus“ svečiuose įveikė Kėdainių krepšininkus

Trečią pergalę iš eilės kontrolinėse rungtynėse iškovojo sezonui besirengiantis Utenos „Juventus“ klubas, kuris svečiuose 92:84 (26:26, 23:19, 21:19, 22:20) privertė pasiduoti Kėdainių „Nevėžio“ krepšininkus.

Atkaklioje pirmoje rungtynių pusėje nei vienai komandai nepavyko įgyti ženklesnės persvaros. Daugiausiai Aurimo Adomaičio tikslių metimų dėka „Nevėžio“ komanda įpusėjus pirmam ketvirčiui pirmavo (15:10), bet Nikitos Barinovo ir Vaido Čepukaičio tikslios atakos persvėrė rezultatą uteniškių naudai – 22:19. Per likusį ketvirčio laiką komandos ir toliau daugiau dėmesio skyrė puolimui, nei gynybai, tad po pirmų dešimties minučių rezultatas buvo lygus – 26:26.

Antrame ketvirtyje dažniausiai pirmavo „Juventus“ ekipa, tačiau šis pranašumas nebuvo didelis. Po dviejų Arvydo Šikšniaus tritaškių iš eilės svečių persvara likus žaisti keturias minutes iki didžiosios pertraukos pirmą kartą tapo dviženklė (47:37), bet likusią atkarpą kėdainiečiai laimėjo 8:2 ir įpusėjus susitikimui komandas teskyrė keturi taškai – 45:49.

Atkakli kova aikštelėje tęsėsi ir po didžiosios pertraukos. Abi komandos žaidė greitai, rinko daug taškų, tad nors rezultatas ir augo sparčiai, skirtumas beveik nekito. Uteniškiai spurtavo likus žaisti tris minutes iki ketvirčio pabaigos, kai po Sauliaus Kulviečio tritaškio ir keturių iš eilės Edgaro Stanionio taškų padidino atotrūkį iki aštuonių taškų – 68:60. Per likusį laiką kėdainiečiai šiek tiek priartėjo, tad prieš paskutines dešimt minučių „Juventus“ buvo priekyje 70:64.

Puikiai iš toli atakavusio Aleksandro Zvarykino pastangomis ketvirto kėlinio pradžioje „Nevėžis“ buvo sumažinęs deficitą iki minimumo (71:72), tačiau Rashauno Broaduso ir N. Barinovo tikslios atakos sugrąžino saugesnį atotrūkį uteniškiams – 81:74. Per likusį laiką „Juventus“ padidino pranašumą iki dviženklio (91:81) ir laimėjo rungtynes rezultatu 92:84.

„Juventus“: Rashaunas Broadusas 17, Nikita Barinovas ir Simas Buterlevičius po 15, Edgaras Stanionis 13, Arvydas Šikšnius ir Vaidas Čepukaitis po 12, Saulius Kulvietis 8. Valdas Dabkus taškais nepasižymėjo. Nedidelę traumą antradienį patyrusiam Dariui Pakamaniui treneriai leido pailsėti.