Pirmo kėlinio pradžioje aikštėje vyko atkakli kova. Likus žaisti 2:36 min., lietuviai pirmavo 17:14, bet netrukus spurtavo 10:2 ir susikrovė dviženklį pranašumą – 27:16.

Antro kėlinio pradžioje Lietuvos 18-mečiai nė neketino atsipalaiduoti ir padidino savo persvarą iki aštuoniolikos taškų (36:18). Iniciatyvos jie neatidavė iki pat ilgosios pertraukos – 42:26.

Įpusėjus trečiam kėliniui greitoje atakoje „žemė-oras“ dėjimu pasižymėjo Regimantas Miniotas ir mūsiškių persvara šoktelėjo iki 25 taškų (56:31). Prieš likusias 10 minučių S. Štombergo auklėtiniai tvirtai buvo priekyje – 61:38.

Ketvirtas kėlinys tebuvo formalumas, o užpykę lietuviai nė neketino pasigailėti kaimynų. Puikiai puolime kėlinį sužaidę 18-mečiai iškovojo triuškinančią pergalę – 90:56.

Lietuva: Regimantas Miniotas 20 (7/13 dvit., 2/2 trit., 12 atk. kam.), Domantas Sabonis 17 (6/7 dvit., 1/2 trit., 2/3 baud. met., 8 atk. kam., 5 rez. perd., 4 per. kam.), Martynas Varnas 13 (2/2 dvit., 2/4 trit., 3/4 baud. met.), Tautvydas Paliukėnas ir Tomas Zdanavičius po 8, Raimundas Žuklevičius ir Justas Vazalis po 6, Kristupas Žemaitis ir Laurynas Birutis po 4, Jokūbas Švambaris (4 min.) ir Mangiris Normantas (5 rez. perd.) po 2, o Mantas Montvila (14 min.) taškų nepelnė.

Latvija: Rudolfas Stradniekas 17, Ervinas Miežnekas 15, Rinaldas Malmanis 6, Dzeikas Kruminas 5, Arturas Grinbergas, Davidas Cima ir Raulis Aventitis po 3, Renaras Birkanis ir Rihardas Lomazas po 2 taškus.

Komandų statistika: Lietuva - Latvija

Dvitaškiai: 25/44 (56.8 %) – 17/42 (40.5 %)
Tritaškiai: 11/24 (45.8 %) - 6/24 (25 %)
Baudų metimai: 7/11 (63.6 %) - 4/7 (57.1 %)
Atkovoti kamuoliai: 49 – 28
Rezultatyvūs perdavimai: 23 – 15
Klaidos: 20 – 18
Perimti kamuoliai: 11 – 4
Blokai: 2 – 1
Pražangos: 16 – 15

Lietuvos komanda Senojo žemyno pirmenybes pradėjo B grupėje, kurioje iškovoję dvi pergales (75:75 prieš prancūzus ir 77:61 prieš anglus) ir patyrę vieną pralaimėjimą (66:89 prieš kroatus) užėmė antrą vietą.

Antrą etapą lietuviai pradėjo skaudžia nesėkme - nors turėjo 21 taško persvarą, sugebėjo ją iššvaistyti ir 76:78 pralaimėti latviams. Vėliau nepavyko įveikti ir italų (61:64) bei palaužti lenkus (82:71).

Užėmę ketvirtą vietą E grupėje S. Štombergo auklėtiniai ketvirtfinalyje nesugebėjo rimčiau pasipriešinti serbams (67:83) ir baigė kovą dėl medalių.

Tiesa, jaunieji krepšininkai dar turėjo dėl ko pakovoti. Vis tik jie antrą kartą nusileido Italijoms bendraamžiams (57:80) ir liko be kelialapio į 2015 metų FIBA jaunių (iki 19 metų) pasaulio krepšinio čempionatą. Nors į jį Europai skiriamos 5 vietos, bet būsimųjų pirmenybių šeimininkai graikai pateko į pusfinalį, todėl jų vieta automatiškai atiteks 6-ą vietą užėmusiai rinktinei.

***

Europos čempionate triumfavo Turkijos vaikinai, finalo mače 85:68 nugalėję serbus, o bronzos medaliais pasipuošė kroatai, 75:71 palaužę Graikijos krepšininkų pasipriešinimą.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (26)