15 taškų į latvių krepšį įmetė Tautvydas Paliukėnas, po 10 - Laurynas Birutis (11 sugriebtų kamuolių) ir Raimundas Žuklevičius.

25 taškais prie pergalės prisidėjo Rihardas Lomažas, 15 - Arturas Grinbergas, 8 - Ervinas Mežniekas.

Iššvaistė 21 taško persvarą

Lietuviai laimėjo kovą dėl kamuolių (46-25), atliko dukart daugiau rezultatyvių perdavimų (23-11), bet lemiamomis rungtynių akimirkomis geresni buvo latviai.

Lietuviai galingai pradėjo rungtynes ir iš karto perėmė iniciatyvą (10:4). Nors varžovai stengėsi pristabdyti Lietuvos krepšininkus, tačiau tiksliai tiek puolime, tiek gynyboje žaidę lietuviai nesuteikė latviams vilčių (20:7). Po 10 minučių lietuvių pranašumas buvo akivaizdus - 24:9.

Antrame kėlinyje Lietuvos rinktinė toliau nemažino tempo ir neatsipalaidavo gynyboje, todėl latviai sunkiai rinko taškus (28:11). Įpusėjus kėliniui po krepšiu dominavusių lietuvių atotrūkis pasiekė daugiau nei 20 taškų ribą (41:20). Iki didžiosios pertraukos Latvijos krepšininkai tik kiek sumažino atsilikimą (44:29).

D. Sabonio dėjimas su varžovo pražanga pradėjo trečią ketvirtį (47:29), o po Tautvydo Paliukėno tolimo metimo ekipas vėl skyrė 20 taškų (53:33). Įpusėjus kėliniui latviai surengė kelias sėkmingas atakas ir priartėjo (40:53). Ypač sėkmingai varžovai sužaidė paskutines 3 minutes. Latviai spurtavo 9:0 ir sumažino atsilikimą iki vienženklio skaičiaus (52:61).

Netrukus lietuviai niekais pavertė latvių spurtą. 2 taškus pelnė D. Sabonis, tritaškį pataikė Raimundas Žuklevičius, tada į krepšį įkrovė Laurynas Birutis, vėl 2 taškais pasižymėjo D. Sabonis ir prasidėjus lemiamai mačo daliai Lietuvos rinktinė vėl turėjo 18 taškų persvarą (70:52). Likus žaisti 5 minutes lietuvių pranašumas kiek sumenko (72:59). Netrukus Latvijos ekipa - daugiausiai tolimais metimais - nukirpo lietuvių persvarą iki 7 taškų (68:75), o Saulius Štombergas paprašė minutės pertraukėlės.

Lietuviai toliau negalėjo pelnyti taškų, o latviai, realizavę 3 baudų metimus, atsidūrė pavojingai arti (71:75). Per likusias pusantros minutės ekipų krepšininkai pasikeisdami stojo mesti baudų, lietuviai suklydo ir, likus 25 sekundėms, po latvio Raulio Aveničio tolimo metimo Lietuvos komanda jau atsiliko (78:76). R. Žuklevičius (7 klaidos) prarado kamuolį ir po netaiklių varžovų baudų metimų dar metė priverstinį tolimą metimą, tačiau jis buvo netikslus.

Antradienį lietuvių varžovais bus pergalingai rungtyniaujanti Italijos komanda, kuri pirmadienį 68:65 (16:9, 16:23, 14:11, 22:22) privertė pasiduoti Prancūzijos ekipą.

E grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pralaimėjimai, taškų santykis, taškai):

1.Kroatija330269:2096
2.Italija330218:1886
3.Latvija321205:2165
4.Lietuva312217:2394
5.Prancūzija303199:2223
6.Lenkija303217:2513

Į čempionato Turkijoje ketvirtfinalį iškops keturios geriausios grupės rinktinės.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (66)