Turkai jau per pirmą kėlinį susikrovė įspūdingą 19 taškų persvarą (32:13), kurią išlaikė iki pat ketvirto kėlinio pabaigos. Jie pusfinalyje susitiks su Serbijos krepšininkais, kurie po dramatiško, net dviejų pratęsimų pareikalavusio mūšio 90:86 (15:16, 10:12, 18:13, 21:23; 13:13; 13:9) palaužė Izraelio atstovus.

Turkai galingu spurtu 9:0 pradėjo rungtynes ir lietuvių vyriausiasis treneris T. Masiulis turėjo paprašyti minutės pertraukėlės, po kurios Augustinas Jankaitis pelnė pirmuosius taškus lietuviams (2:9). Įpusėjus ketvirčiui varžovai išlaikė 9 taškų persvarą (11:2), per likusį laiką gera gynyba leido varžovams padidinti pranašumą iki dviženklio skaičiaus (32:13).

Antrajame kėlinyje lietuviai suaktyvino žaidimą puolime (20:36) ir nebeleido tolti Turkijos krepšininkams. Varžovai jau sunkiau rinko taškus, o Lietuvos rinktinė po truputį mažino deficitą (24:36). Iki didžiosios pertraukos komandinėmis pastangomis lietuviai išlaikė intrigą, tačiau vis dar buvo priversti vytis turkus (34:45).

Trečiajame ketvirtyje Turkijos krepšininkai vėl atkuto ir po tolimo metimo atstatė 16 taškų persvarą (52:36). Pozicinis lietuvių žaidimas strigo, tuo tarpu varžovai naudojosi visomis progomis (57:38, 5min.). Galingai po krepšiu žaidę turkai iniciatyvą išlaikė iki pat kėlinio pabaigos (65:45).

Paskutiniame ketvirtyje lietuviai dar bandė grįžti į žaidimą ir po 6 taškų iš eilės ekipas skyrė 14 taškų (74:60). Bet per likusį laiką turkai atsilaikė ir to užteko pergalei.

Lietuva: Justas Tamulis 14, Augustinas Jankaitis 11, Lukas Lekavičius 10, Tomas Dimša 7 taškai.

Turkija: Cedi Osmanas 24 (9/10 dvitaškiai), Metinas Turenas 16, Kartalas Ozmizrakas 13, Tayfunas Erulku 7 taškai.

Lietuviai čempionatą pradėjo A grupėje ir iškovoję tris pergales (73:65 prieš Graikiją, 74:43 prieš Latviją ir 81:73 prieš Didžiąją Britaniją) užėmė pirmą vietą.

Antrame etape Lietuvos komandai sekėsi ne taip gerai. E grupėje ji įveikė tik slovėnus (63:62), nusileido ispanams (62:65) ir neprilygo serbams (54:73) bei liko treti. Vos vieną pralaimėjimą turnyre patyrė Turkijos krepšininkai F grupėje užėmė antrą vietą.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (56)