Antrojo etapo rungtynės prasidėjo atkakliai ir permainingai. Sužaidus 4 minutes lietuviai pirmavo 4:2, tačiau netrukus Ispanijos ekipa ir suaktyvino žaidimą ir įpusėjus ketvirčiui jau pirmavo 11:8. Per kitas penkias minutes vyko lygi kova, tačiau nedidelį pranašumą išlaikė ispanai – 21:18.

Antrajame ketvirtyje lietuvių puolimas strigo, o tuo pasinaudoję varžovai vis tolo. Sužaidus 3 minutes jie pirmavo 25:20, o netrukus persvara šoktelėjo iki 8 taškų (28:20). Lietuvos rinktinei krepšys buvo tarsi užrištas iki pat didžiosios pertraukos, todėl ispanai padidino pranašumą iki dviženklio skaičiaus- 39:28.

Trečiajame ketvirtyje Lietuvos komanda žaidė agresyviau puolime ir pradėjo mažinti deficitą. Po Donato Tarolio dvitaškio ekipas skyrė 6 taškai (35:41, 7 min.). Tačiau ispanai vėl atsakė 4 taškais ir atstatė persvarą (45:35, 5min.). Ispanijos rinktinė nepaleido iniciatyvos iš rankų ir kontroliavo žaidimo eigą. Likus žaisti kiek daugiau nei minutę po tikslaus tolimo metimo ispanų pranašumas šoktelėjo iki 16 taškų (56:40). Lietuvių situaciją prieš lemiamą kėlinį kiek pagerino Luko Lekavičiaus dvitaškis ir D. Tarolio baudos metimas (43:56).

Dramatiškai klostėsi paskutinės 10 rungtynių minučių. Lietuviai kilo į lemiamą šturmą ir sukaupę visas jėgas pradėjo artėti prie varžovų. Lietuvos ekipa rengė vieną sėkmingą ataką po kitos ir jau kvėpavo varžovams į nugarą (55:58, 5min.). Ispanijos ekipa stengėsi atlaikyti lietuvių puolimą, tačiau likus žaisti minutę rezultatas jau buvo lygus (62:62). Tomas Dimša blokavo varžovo metimą ir Lietuvos komanda turėjo galimybę išsiveržti į priekį, tačiau Mariaus Grigonio dvitaškis buvo netikslus. Likus žaisti 1 sekundę pražūtingą lietuviams tritaškį pataikė Dario Brizuela.

Rezultatyviausias Lietuvos rinktinėje buvo M. Grigonis, pelnęs 17 taškų (6 atk.kam.), 15 pridėjo T. Dimša, D. Tarolis įmetė 9 taškus (8 atk.kam., 3 blokai).