Lietuvos komanda pirmąsias tris minutes negalėjo pelnyti taškų, o tuo pasinaudoję latviai spurtavo 7:0. Lietuvių ekipos taškų badą nutraukė Tomo Dimšos taiklus dvitaškis (2:7). Vėliau žaidimas išsilygino, įpusėjus ketvirčiui tai jau atspindėjo rezultatas (9:9). Lietuviai greitai atkuto ir, suaktyvinę puolimą, išsiveržė į priekį. Po dešimties minučių Lietuvos rinktinė pirmavo 18:10.

Antrajame kėlinyje lietuviai jau kontroliavo padėtį ir, sužaidę vos minutę, po Jokūbo Gintvainio tolimo šūvio turėjo dviženklį pranašumą (24:10). Lietuvos rinktinė sustabdė varžovų puolimą, latviai niekaip negalėjo pelnyti taškų „iš žaidimo“, tuo pasinaudoję lietuviai išlaikė saugų atotrūkį (27:14, 4min.). Prasidėjus didžiajai pertraukai Lietuvos komanda ilsėtis išėjo išlaikę persvarą – 32:19.

Trečiajame ketvirtyje ekipos keitėsi sėkmingomis atakomis, tačiau ir toliau pirmavo lietuviai (39:25, 6min.). Lietuvos krepšininkai vertė varžovus dažniau klysti ir neleido sumažinti deficito (44:31,3min.). Lietuviai galėjo ir labiau nutolti, tačiau jų tolimi metimai dažnai buvo netikslūs ( 46:33, po 3 kėlinio).

Neatsipalaidavo lietuviai ir paskutiniame kėlinyje, kuriame sužaidus 3 minutes pirmavo 53:35. Situacija nesikeitė (58:40, 5 min.), o latviai, kurie vos 25 proc. tikslumu atakavo krepšį, jau buvo tarsi susitaikę su pralaimėjimu. Likęs laikas buvo daugiau formalumas. Lietuvos komanda tik dar padidino pranašumą ir iškovojo antrąją pergalę Europos čempionate.

Rezultatyviausias lietuvių gretose buvo Gediminas Žalalis, pelnęs 14 taškų, 12 pridėjo Denisas Krestininas.

Lietuviai dvitaškius metė 60,5 proc. taiklumu, atkovojo daugiau kamuolių (42 prieš 37) ir mažiau klydo (12 prieš 17).

Kitas rungtynes lietuviai žais penktadienį su Vengrijos rinktine.

18-mečiai vėl neturėjo vargo su suomiais

Lietuvos aštoniolikmečių (U18) vaikinų rinktinė Nidoje sužaidė antrąsias kontrolines rungtynes su Suomijos bendraamžiais. Turkijoje vyksiančiam Europos čempionatui besiruošiantys lietuviai dar kartą įveikė suomius 89:52 (30:17, 19:10, 22:12, 18:13).

Lietuviai šiame mače dominavo nuo starto iki pat finišo. Šiose rungtynėse žaidimo minučių gavo visi žaidėjai, todėl komandos treneriai galėjo įvertinti kiekvieno indėlį.

Lietuvos krepšininkai geriau kovojo dėl atšokusių kamuolių (51 prieš 31), atliko daugiau rezultatyvių perdavimų (17 prieš 5) ir tiksliau atakavo tiek nuo dvitaškio, tiek nuo tritaškio zonos. Lietuvos rinktinės vyriausiąjį trenerį Saulių Štombergą galėtų neraminti tik klaidų skaičius (19).

Rezultatyviausias nugalėtojų gretose buvo Martynas Varnas, pelnęs 13 taškų, 11 pridėjo Laurynas Birutis. Domantas Sabonis pelnė 7 taškus ir atkovojo 11 kamuolių.

Liepos 24-rugpjūčio 3d. vyksiančiame Europos čempionate lietuviai B grupėje susitiks su Prancūzijos, Kroatijos ir Anglijos krepšininkais.