„Panašiu skirtumu galėjome laimėti ir vakar, tačiau pirmaudami 20 taškų atsipalaidavome. O šiandien žaidėme labiau susikaupę, daugiau energijos skyrėme gynybai. Taip kėlinys po kėlinio ir susikrovėme tokį pranašumą“, - po rungtynių sakė Lietuvos U-20 vaikinų vyr. treneris Tomas Masiulis.

Lietuviai pirmąsias rungtynes prieš čekus buvo laimėję 80:72. Šįsyk Lietuvos vaikinai pirmajame kėlinyje labai aiškiai pademonstravo nusiteikimą pergalei, laimėdami jį 31:13. Didžiausias lietuvių pranašumas vienu metu siekė 43 taškus.

Lietuvos rinktinės pranašumas buvo akivaizdus visuose frontuose. Po perimtų kamuolių lietuviai pelnė 57 taškus (čekai 6), baudos aikštelėje pelnytų taškų santykis buvo 58:26, atsarginių žaidėjų kraitis – 57:20, o greitų atakų rezultatas buvo 25:6 Lietuvos naudai.

Kaip ir prieš tai, rungtynes žaidė visi registruoti joms Lietuvos U-20 krepšininkai. Penkiems jų pavyko pelnyti 10 ir daugiau taškų. Snaiperis Justas Tamulis įmetė 16 taškų (2/2 dvitaškių, 4/6 tritaškių, 3 perimti kamuoliai). Tomas Dimša pridėjo 13, Rokas Gustys 11, Denisas Krestininas ir Marius Grigonis – po 10 taškų.

Iš varžovų keturi krepšininkai pelnė dviženklį taškų skaičių: Janas Krivanekas – 14, Jiri Dedekas – 13, Lukas Festras ir Dominikas Heinzlas – 10.

Lietuvos rinktinė laimėjo tris pirmuosius kėlinius, vienu metu persvara siekė 20 taškų. Tačiau ketvirtajame kėlinyje šeimininkai dažniau klydo ir leido čekams taikliai atakuoti.

Trečiąsias rungtynes Lietuvos ir Čekijos U-20 rinktinės žais Kaune, „Kaustos“ salėje, sekmadienį 10 val.

Po trejų kontrolinių rungtynių Lietuvos dvidešimtmečiai persikelia į Druskininkus, kur mėnesio pabaigoje dukart susitiks su rezervine Lietuvos rinktine.

Liepos 8-20 dienomis U-20 vaikinai dalyvaus Europos čempionate, kuris vyks Kretoje. A grupėje jų varžovais bus graikai, britai ir latviai.

Lietuvos 20-metės paskendo 18-mečių suomių tritaškių lietuje

Europos dvidešimtmečių (U20) merginų B diviziono čempionatui besirengianti Lietuvos rinktinė šeštadienį Anykščiuose pralaimėjo kontrolines rungtynes Suomijos aštuoniolikmetėms 60:65 (12-28, 12-16, 19-17, 17-4).

Viešnios nuo pirmų minučių pribloškė Lietuvos rinktinę agresyviomis atakomis ir tritaškiais – pirmąjį kėlinį šeimininkės pralaimėjo 16 taškų skirtumu.

Suomijos rinktinė tiesiog užpylė Lietuvos merginas tritaškiais. Jų suomės metė beveik tris kartus daugiau nei lietuvės ir pataikė tiek tritaškių, kiek Lietuvos rinktinė metė iš viso. Suomijos merginos pataikė 11 iš 32 tritaškių, lietuvės – 3 iš 11.

Vien Olivia Moskari metė tiek tritaškių, kiek visa Lietuvos komanda, pataikydama 7. Iš viso ji pelnė 24 taškus.

Rezultatyviausia Lietuvos rinktinės žaidėja buvo Roberta Mizgerytė, kuri pelnė 21 tašką ir atkovojo 9 kamuolius.

Po šių rungtynių Lietuvos U20 merginų rinktinė keliauja į Lenkiją, kur sužais porą rungtynių su vietos bendraamžėmis.

Liepos 7-13 dienomis Lietuvos U20 merginų rinktinė dalyvaus Europos čempionato B diviziono turnyre Sofijoje (Bulgarijoje).

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (6)