Šio sezono MKL uždaryme trečią kartą buvo apdovanoti MKL čempionatų simbolinių penketukų nariai.

2013-2014 metų sezono MKL vaikinų čempionatų simbolinis penketas:

Domantas Vilys (Kupiškio sporto mokykla);
Grantas Vasiliauskas (Alytaus sporto ir rekreacijos centras);
Jokūbas Švambaris (Šarūno Marčiulionio krepšinio akademija);
Martynas Varnas (Kauno krepšinio mokykla „Aisčiai“);
Kristupas Žemaitis (Arvydo Sabonio krepšinio centras).

2013-2014 metų sezono MKL merginų čempionatų simbolinis penketas:

Laura Juškaitė (Vilniaus krepšinio mokykla);
Martyna Petrėnaitė (Biržų sporto mokykla);
Daugilė Šarauskaitė (Vilniaus krepšinio mokykla);
Laurita Jurčiūtė (Kėdainių sporto mokykla);
Karolina Visockaitė (Kauno krepšinio mokykla „Aisčiai“).

„Sezonas buvo neblogas, tačiau, kaip aš sakau, visada galima geriau“, - teigė M. Petrėnaitė. – Žinoma, sulaukiu didesnio varžovių dėmesio, tačiau tai mane dar labiau motyvuoja. Vasarą jokio poilsio nebus. Krepšinis man geriausias poilsis“.

„Sezonas tikrai buvo geras, džiaugiuosi, kad manimi pasitikėjo komandos draugai ir treneriai“, - sakė Kupiškio sporto mokyklos atstovas D. Vilys. – Draugai jau vadina žvaigžde, tačiau aš į tai nekreipiu dėmesio. Sunkiai dirbu. Vasarą poilsiui laiko nebus, reikės toliau dirbti“.

Geriausiu metų vaikinų treneriu tapo Š. Marčiulionio krepšinio akademijos treneris Gintaras Pocius. Treneris su savo auklėtiniais marčiulioniukais iškovojo Jaunių vaikinų B (gim. 1997 m.) krepšinio čempionato aukso medalius, o metais vyresnių, Jaunių vaikinų A (gim. 1996 m.) krepšinio čempionato II divizione, taip pat pasipuošė pirmos vietos apdovanojimais.

Geriausia metų merginų trenere tapo Kauno krepšinio mokyklos „Aisčiai“ specialistė Birutė Jankauskienė. B. Jankauskienė su savo auklėtinėmis iš „Aisčių“ krepšinio mokyklos tapo Jaunučių merginų (gim. 1998-99 m.) krepšinio čempionato nugalėtojomis, o vyresnių merginų, Jaunių (gim. 1996-97 m.) krepšinio čempionate, pasidabino sidabro medaliais. B. Jankauskienė tokio apdovanojimo sulaukė antrus metus iš eilės.

Metų vaikinų komanda pripažinta Kauno krepšinio mokyklos „Aisčiai“ II-a jaunučių vaikinų, gim. 1998 m., ekipa. Kauniečiai, vadovaujami trenerio Romano Brazdauskio, reguliariame sezone liko 6-i, tačiau sugebėjo sutelkti jėgas ir pasiekti pagrindinį šio sezono tikslą - tapti jaunučių vaikinų „A“ čempionato nugalėtojais.

Metų merginų komanda tapo Kauno krepšinio mokyklos „Aisčiai“ jaunučių merginų, gim. 1998-1999 m., ekipa. Kaunietės visą sezoną nepatyrė pralaimėjimo kartėlio ir užtikrintai tapo čempionėmis. Taip pat šios komandos pagrindu suburta komanda iškovojo sidabro medalius vyresnių merginų krepšinio čempionate.

Metų „Iššūkio komanda“ pripažinta Kauno krepšinio mokyklos „Aisčiai“ jaunučiai vaikinai, gim. 1999 m. Donato Veličkos vadovaujami „Aisčiai“ reguliariame sezone užėmė tik 8-ą vietą. Tačiau atkrintamose varžybose pasipriešino čempionato favoritams ir nukeliavę iki finalo ketverto varžybų laimėjo sidabro medalius.

Geriausia metų mokykla vaikinų grupėje pripažinta Š. Marčiulionio KA, merginų grupėje – Vilniaus KM. Reitingo nugalėtoja rajonų vaikinų grupėje tapo Kretingos sporto mokykla, o rajonų merginų grupėje - Kėdainių sporto mokykla.

„Noriu padėkoti visiems savo akademijos treneriams, krepšininkams ir darbuotojams. Kiekvienas pridėjote dalelę savęs ir aš labai jumis didžiuojuosi“, - uždarymo šventėje kalbėjo Š. Marčiulionio krepšinio akademijos sporto direktorius Rolandas Jarutis.

„Dabar turime tikslą iš marčiulioniukų atimti ir geriausios vaikinų mokyklos titulą“, - po renginio pabrėžė Vilniaus krepšinio mokyklos direktorius Šarūnas Sakalauskas. – Džiaugiuosi treneriu darbu, tai puikus kolektyvas, turime perspektyvaus jaunimo ir galime toliau tobulėti“.

Dainius Čiuprinskas ir Šarūnas Sakalauskas

MKL taip pat apdovanojo naudingiausius kiekvieno čempionato žaidėjus ir jaunuosius krepšininkus, kurie pirmavo visoje lygoje pagal įvairias statistikos kategorijas.

Naudingiausi sezono MKL krepšininkai:

Jaunių A (gim. 1996 m.) krepšinio čempionatas:
Ignas Fiodorovas, Sabonio krepšinio centras.

Jaunių B (gim. 1997 m.) krepšinio čempionatas:
Martynas Echodas, Sabonio krepšinio centras.

Jaunių merginų (gim. 1996-97 m.) krepšinio čempionatas:
Daugilė Šarauskaitė, Vilniaus krepšinio mokykla.

Jaunučių A (gim. 1998 m.) krepšinio čempionatas:
Einaras Tubutis, Vlado Knašiaus krepšinio mokykla.

Jaunučių B (gim. 1999 m.) krepšinio čempionatas:
Grantas Vasiliauskas, Alytaus sporto ir rekreacijos centras.

Jaunučių merginų (gim. 1998-99 m.) krepšinio čempionatas:
Martyna Petrėnaitė, Biržų sporto mokykla.

Vaikų berniukų A (gim. 2000 m.) „Manija“ krepšinio čempionatas:
Domantas Vilys, Kupiškio sporto mokykla.

Vaikų berniukų B (gim. 2001 m.) „Manija“ krepšinio čempionatas:
Gytis Pranskūnas, Šarūno Marčiulionio krepšinio akademija.

Vaikų mergaičių C (gim. 2000 ir jaun.) „Manija“ krepšinio čempionatas:
Gabija Šegždaitė, Radviliškio švietimo ir sporto paslaugų centras.

Geriausi sezono MKL krepšininkai:

Rezultatyviausi sezono žaidėjai:
Martyna Petrėnaitė (Biržų SM) – 14 rungt., vid. 30,57 tšk.;
Domantas Vilys (Kupiškio SM) – 18 rungt., vid. 46,56 tšk.

Daugiausiai kamuolių atkovoję žaidėjai:
Martyna Petrėnaitė (Biržų SM) – 14 rungt., vid. 21,50 atk. kam.;
Tomas Balčiūnas (Sabonio KC) – 18 rungt., vid. 19 atk. kam.

Daugiausiai metimų blokavę žaidėjai:
Daugilė Šarauskaitė (Vilniaus KM) – 15 rungt., vid. 4,60 blk.;
Rokas Rutkus (Plungės SRC) – 20 rungt., vid. 3,68 blk.

Daugiausiai rezultatyvių perdavimų atlikę žaidėjai:
Deimantė Žukaitė (Kauno KM „Aisčiai“) – 18 rungt., vid. 7,17 rez. per.;
Petras Jasiūnas (Š.Marčiulionio KA) – 16 rungt., vid. 7,50 rez. per.

Daugiausiai kamuolių perėmę žaidėjai:
Kristina Masionytė (Alytaus SRC) – 18 rungt., vid. 6 per.;
Domas Šelekas (Kėdainių SM) – 19 rungt., vid. 4,21 per.

Taikliausiai baudas metę žaidėjai:
Laurita Jurčiūtė (Kėdainių SM) – 10 rungt., 77,05%, 47/61;
Matas Ragauskas („Tornado“ KM) – 18 rungt., 82,98%, 78/94.

Taikliausiai dvitaškius metę žaidėjai:
Deimantė Žukaitė (Kauno KM „Aisčiai“) – 18 rungt., 74,40%, 93/125;
Mantas Pigaga (Š.Marčiulionio KA) – 20 rungt., 67,84%, 135/199.

Taikliausiai tritaškius metę žaidėjai:
Agnė Černeckytė (V.Knašiaus KM) – 9 rungt., 42,05%, 37/88;
Martynas Varnas (Kauno KM „Aisčiai“) – 15 rungt., 43,53%, 37/85.

Visi labiausiai pasižymėję jaunieji krepšininkai buvo apdovanoti MKL rėmėjų „Manijos ir „Adidas“ prizais.

MKL, kaip ir kasmet, pagerbė ir padėkojo žmonėms, kurie labiausiai prisidėjo plėtojant moksleivių krepšinį. Šįkart buvo apdovanotas 70-metį šiemet atšventęs A. Sabonio krepšinio centro treneris Algimantas Žukauskas ir šiemet 60-mečio jubiliejų švęsianti Rokiškio kūno kultūros ir sporto centro krepšinio trenerė Virginija Makutėnienė.

„Džiaugiamės dar vienu puikiai pavykusiu Moksleivių krepšinio lygos sezonu“, - teigė MKL vadovas Dainius Čiuprinskas. – Auga talentinga jaunųjų krepšininkų karta. Sezonas buvo nenuspėjamas, pamatėme daug staigmenų. Žinoma, visada yra kur tobulėti, tą ir stengsimės daryti. Smagu matyti jaunuosius krepšininkus aikštėje kovojančius iki paskutinio teisėjo švilpuko. Toliau stengsimės Lietuvai ugdyti krepšinio talentus“.

MKl sezono uždarymo šventėje žiūrovus linksmino Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos dainininkai.