Varžovai, kurių gretose žibėjo Tayloras Rochestie ir Piotras Gubanovas, pelnę atitinkamai 21 ir 16 taškų, gerokai taikliau už „Lietuvos rytą“ metė dvitaškius (17/33, 52 proc. prieš 17/43 bandymų, 40 proc.).

Ketvirtas ir galbūt lemiamas pusfinalio serijos mačas bus žaidžiamas pirmadienį Vilniuje.

Pirmą dvikovą Žemutiniame Naugarde 87:81 laimėjo rusai, o antrąją – 78:75 lietuviai.

Jei prireiks lemiamos, penktos, akistatos, ji numatyta ketvirtadienį Rusijoje.

Rungtynės:

„Lietuvos rytas“ – „Nižnij Novgorod“ 69:80 (16:16, 14:17, 22:23, 17:24).

„Lietuvos rytas“: Martynas Gecevičius 17, Gediminas Orelikas 13, Darius Songaila 12, Zabianas Dowdellas 10, Omaras Cookas ir Steponas Babrauskas po 5, Juanas Palaciosas 4, Tautvydas Lydeka 3 taškai.

„Nižnij Novgorod“: Tayloras Rochestie 25, Piotras Gubanovas 16, Pavelas Korobkovas 9, Vadimas Paninas 8 (9 atk. kam.), Semionas Antonovas 7, Dmitrijus Chvostovas ir Jevgenijus Baburinas po 6 taškus.

Rungtynių eiga:

Pirmasis kėlinys prasidėjo nerezultatyviai – vienos komandos nesėkmingas atakas keitė kitos komandos netaiklūs metimai. Pirmasis taškus pelnė Gediminas Orelikas, pataikęs tolimą metimą (3:0). Nerezultatyviai klostėsi ir tolimesnė kėlinio dalis, o abi ekipos išliko viena šalia kitos, nors persvarą savo rankose turėjo tai vieni, tai kiti. Rezultatyvumas padidėjo pačioje kėlinio pabaigoje ir po pirmųjų dešimties minučių rezultatas buvo lygus – 16:16.

Antrasis ketvirtis prasidėjo dvejomis rezultatyviomis „Lietuvos ryto“ atakomis, tačiau po to sekė nesėkmingi bandymai puolime ir dar nesėkmingesnė kova dėl atšokusių kamuolių gynyboje. Varžovai vis sulaukdavo progų pradėti ataką iš naujo, tačiau to neišnaudodavo (22:20). „Lietuvos rytas“ jau beveik buvo laikęs rungtynių iniciatyvą savo rankose, tačiau tuomet „Nižnij Novgorod“ sėkmingai sužaidė tiek gynyboje, tiek puolime. To rezultatas – trijų taškų vilniečių deficitas po dviejų kėlinių (30:33).

Po ilgosios pertraukos svečių pranašumas padidėjo iki penkių taškų (37:32), bet M. Gecevičius smeigė taiklų tritaškį – 35:37. Deja, varžovai atsakė tuo pačiu (40:35), o vėliau dar sykį tai pakartojo – 43:35. „Lietuvos rytas“ toliau klydo, o „Nižnij Novgorod“ ekipa tuo puikiai naudojosi – 46:35. Taškų badą taikliais baudų metimais nutraukė M. Gecevičius (37:46), tolimą šūvį įskraidino ir O. Cookas – 40:48. Oponentai taip pat atakavo sėkmingai (50:40), tačiau netrukus skirtumas sumažėjo iki septynių – 45:52. G. Orelikas pataikė baudų metimus (47:53), o J. Palaciosas pelnė dvitaškį bei išprovokavo varžovo pražangą – 50:53. Svečiai paleido dar vieną tritaškį (56:50), bet D. Songaila spėjo pataikyti dvitaškį – 52:56.

Ketvirtąjį kėlinį „Nižnij Novgorod“ pradėjo tritaškiu (59:52), bet „Lietuvos ryto“ kapitonas atsakė tuo pačiu – 55:59. Varžovai nesigailėjo šeimininkų bei pelnė dar tris taškus (62:55), tačiau netrukus vilniečiai atsilikimą rėžė perpus – 59:62. Rusai išnaudojo galimybes nuo baudų metimo linijos (64:59) bei smeigė dar vieną tritaškį – 67:59. Netrukus „Nižnij Novgorod“ pranašumas pasiekė rekordinę 11-os taškų žymą – 74:63. Atsilikimui panaikinti vilniečiai turėjo tris minutes, tačiau per tą laiką Lietuvos sostinės komandai nepavyko padaryti nieko kito, kaip tik neleisti rusams įgyti dar didesnio pranašumo. Rungtynės baigėsi pralaimėjimu 69:80.

Primename, kad turnyro ketvirtfinalyje „Nižnij Novgorod“ ekipa nelauktai net 3:0 eliminavo Rimo Kurtinaičio treniruojama Maskvos srities „Chimki“ klubą.

Kitame pusfinalyje kaunasi Maskvos CSKA ir Kazanės „Uniks“(kol kas serijoje – 2:0).

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (133)