„Spurs“ krepšininkai Oklahomoje po pratęsimo 112:107 (20:23, 22:26, 37:20, 22:32; 11:6) palaužė vietos „Thunder“ klubą ir, laimėję seriją 4:2, antrus metus iš eilės pateko į NBA finalą. Jame, antrus metus iš eilės jie varžysis ne su kuo kitais, o su senais pažįstamais ir dukart iš eilės lygos čempionais Majamio „Heat“ vyrais.

Nepaisant pagrindinio įžaidėjo Tony Parkerio pirmoje dvikovos pusėje patirtos čiurnos traumos, „Spurs“ įspūdingai sužaidė trečią kėlinį (37:20) ir lemiamo ketvirčio viduryje pirmavo 91:82. Visgi „Thunder“ laimėjo dviejų minučių atkarpą 9:2 ir grįžo į kovą dėl pergalės – 93:91 (likus 4 min.).

Prasidėjus paskutinei minutei po keturių iš eilės Kevino Duranto taškų šeimininkai jau buvo priekyje (99:97), tačiau tritaškį smeigė Manu Ginobili, kuris netrukus realizavo ir vieną baudą iš dviejų – 101:99. Tiesa, kitoje atakoje jis pats prasižengė ir Russellas Westbrookas išlygino rezultatą, o desperatiškas argentiniečio mėginimas išvengti pratęsimo tikslo nepasiekė – 101:101.

Įpusėjus pratęsimui „Thunder“ turėjo vieno taško pranašumą (107:106), bet per likusias dvi su puse minutės nebesukrapštė nė taško ir už tai buvo nubausti Timo Duncano bei Boriso Diawo 112:107.

Beje, iš viso 32-ejų metų Prancūzijos rinktinės puolėjas per 36 min. surinko net 26 taškus ir tapo ne tik itin nemalonia staigmena varžovams, bet ir vienu pagrindinių jų pralaimėjimo kaltininku.

Dar vieną puikų pasirodymą surengė ir 38-erių metų veteranas Timas Duncanas, kuris pasižymėjo galingu dvigubu dubliu – 19 taškų ir 15 atkovotų kamuolių.

Tuo metu dvi didžiausios „Thunder“ žvaigždės K. Durantas ir R. Westbrookas kartu prarado net 14 kamuolių (abu po 7-is) – tiek, kiek visas „Spurs“ komanda kartu sudėjus.

NBA superfinalo iki keturių pergalių serija prasidės naktį iš ketvirtadienio į penktadienį San Antonijuje.

„Thunder“: Russellas Westbrookas 36 (8/23 metimai iš žaidimo, 17/18 baudos, 7 atk. kam., 8 rez. perd., 6 per. kam., 7 klaidos), Kevinas Durantas 31 (12/25 metimai iš žaidimo, 14 atk. kam., 7 klaidos), Reggie Jacksonas 21, Serge'as Ibaka 16, Derekas Fisheris 5 taškai.

„Spurs“: Borisas Diaw 26 (5/8 dvitaškiai, 3/6 tritaškiai, 7/10 baudos), Timas Duncanas 19 (15 atk. kam.), Kawhi Leonardas 17 (11 atk. kam.), Manu Ginobili 15, Tony Parkeris 8 taškai.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (37)